Yabancı sınırının kalkması faydalı olmaz mı ?

Bu soruyu sormaktaki amacım,sınır kalksın bütün yabancıları alalım değil.Tam tersine sınırlama kalktığı zaman yerli oyuncuların şişkin fiyatının düşeceğini ve kulüplerin gelecek vaadeden yerli oyunculara yöneleceğini düşünüyorum.Sınırlama olmasaydı ne mehmet topuz 8 milyon,ne alper 10 milyon,hatta ve hatta ligimizde oynayan yabancı Amrabat,Tabata 7 8 milyona satılabilirdi.Az buçuk umut vaadeden oyuncuya hemen 7 8 milyondan ağzını açıyor kulüpler.

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Düşmesin. Kendi oyuncularımızın da oynaması için bir sınır bu..

parası olan yabancı klüperden yığacak futbolcuyu. olmayan da altyapısından aldığıyla ezilecek..

rekabet 0 olacak.. futbol zevki kalmayacak. ülkemiz resmen yabancı futbolcuların para kazanmaya geldiği karma lig gibi bişey olacak.

İyi böyle..

0|1
    0|0
    • hocam şu olmaz mıydı peki ? 10 milyona zamanında krasiç i almak yerine,gelecek vaadeden alper potuk vs gibi isimler 2 3 milyon euro'ya daha cazip gelip bunlar transfer edilmez miydi acaba ? gerçekçi olmak gerekirse türkiye liginde 8 10 milyon euro edecek yerli oyuncu yok.Şu an sadece burak yılmaz eder o parayı,o da ş. liginde güzel reklamını yaptığı için.

• Hakaret ettiğin için şikayet etmeye başlıyorum.. kaldırılır umarım sorun ve profilin :) Ayrıca bu soru günde 2 kez soruluyor.. onu da göz önüne alırsak..

iyi akşamlar tekrardan. uzatmaya çalışma daha fazla.

• ulan şu an nasıl tırstım la.nolur şikayet etme iptal ettirme profilimi nolurrrr

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 7

• yabancı sınırlaması bugun dünya üzerinde bır kaç ülkede yapılıyor ispanya ingiltere almanya italya fransa hollanda portekiz liglerinde yok ve bu liglerdeki takımlar hep avrupada başarılı oluyorlar bence bizde futbolumuzu ileriye taşımak için özellikle ingiltere ve ispanyadan örnek almamız lazım

0|1
    0|0
  • olur ama federasyon dinlemez kimseyi

0|1
    0|0
  • Fransada yılın en iyi stoperi seçilen Chedjou 6.5 Milyon euro Türkiyede orta dereceden iyi olan Serdar Aziz 8 Milyon Euro işte yabancı sınırlamasının saçmalığı

0|1
    0|0
    • .çok güzel bir örnek sağol arkadaşım

• mantıklıda bunu gel tff başındakilere anlat benfica tek portekizliyle uefa finali aldı adamların milli takımında ki herkes dünya yıldızı

0|1
    0|0
    • asıl sorun altyapıya verilmeyen değer bence.Altyapımız iyi olsa sınırsız yabancı hakkı da olsa takımlar kendi evlatlarına dönerdi

• belirli bir kural koyulduğunda sınırlamanın kaldırılmasından yanayız tabiki örneğin milli forma giymiş olma şartı konulabilir

0|1
    0|0
    • mesela sınırı kaldıracaksın;ama altyapıdan en az 2 3 oyuncuyu kadroda bulundurma zorunluluğu falan koyacaksın.getirilen yabancı milli değilse en fazla 22 23 yaşında olacak falan diyeceksin.Çeşitli şartlarla daha makul bir ortam oluşur gibime geliyor benim

• aynen dediğin gibi. Düşünüp makul kurallar koyabilirler ama bizim gibi düşünemiyorlar mı yoksa işlerine mi gelmiyor anlamıyorum.

• Sınırın olması türk futbolunu ileri götürmedi bugüne kadar.Demek ki sorun başka yerde;ama dediğin gibi işlerine gelmiyor herhalde

• bi elin parmaklarını geçmeyen kaliteli yerli futbolcu çıkıyo 5-10 sene de sınır kalksa bir tane bile çıkartamayız

0|1
    0|0
  • yo faydalı olmaz sayısı arttılırı bilir 8 filan olaiblir ama kaldırmak iyi olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...