Havuza gidiyorum fakat simitle yüzüyorum

Havuza gidiyorum fakat simitle yüzüyorum yüzme takdikleri arıyorum

Güncellemeler:
ya yaşım 22 orayı değiştirebilsemde değiştirsem
eksilemeyin bee

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ben ilk yuzmeyi ogrendigim zamanlari hatirliyorum da..

Beni oyle filmlerdeki gibi havuza atmamislardi belki ama gercekten istemistim yuzme ogrenmeyi..

Kendi kendimi attim havuzun icine ben.. Tabi oyle `Bombalama` tarzi dedikleri sekilde atmadim kendimi..

Once kenarlara tutunarak derin taraflara gittim.. Sonra kenarlardan pek ayrilmamak sartiyla yuzmeye calistigimi hatirlarim. Baktim ki boguluyorum hemen tutunurdum kenarlara..

Gerci bende kucukken hic yuzemezdim.. Ailem beni ne kadar denizin derin yerlerine gotururse, aglamamin siddeti de derinligine gore olurdu :)

Neyse ki alistirmislardi o zamandan beni derinde yuzmeye.. Ama kollukla tabi. Ben 1.20 metre boyundaysam kollugum en az 40 cm.di kim bilir.. Bana disardan bakanlar kafami degil bir tek kolluklarimi gorurlerdi..

Heheh.. ne gunlerdi o gunler.. Kolluklarda hafif cirtlak turuncuydu.. Bakan beni gormez 2 tane piramit seklinde turuncu birseyin suda dalgalandigini gorurlerdi.. O kadar buyuklerdi kolluklarim..

Kolluklarla yuzsem bile korkardim derinden.. Derindeyken kendimi rahatsiz hissederdim hep. Ama yuzmeyi ogrenmek gerekiyorsa sanirim bu korkuyu asmak gerek..

Derinlik korkusunu..

Size tavsiyem; Eger denizde yuzuyorsaniz veya yuzecekseniz.. Kolluk alin kendinize ve kendinizi derin bir yere goturun.. Merak etmeyin bogulmazsiniz :) Insan hep her nasilsa bogulacagini dusunur ama o kolluklar insanin kolundan cikmadigi surece kafaniz hep suyun ustunde olur..

Evet.. simdi... Kolluklari gecirdiniz kolunuza. Derin yere de gittiniz. Oh misss.. Dalgalar sizi bir saga bir sola savuruyor.. ne guzel.. ama o icinizdeki korku hala var.. O hep olucak zaten. Ilk alistirmanizi ayaklarinizla yapin.. Ayaklar yuzmede cok ama cok onemli!

Siz ne kadar kollukla zaten suyun ustunde dursaniz da, ve ayak cirpmaniza gerek kalmasa bile siz cirpin.. Alistirma olsun..Bisiklet surermis gibi cirpin ayaklarinizi.. Eger yuzme bilmek istiyorsaniz suyun ustunde durmanin en onemli kuralidir ayaklarin cirpilmasi..

Ikinci tavsiyem.. Yuzmeyi kolluklarla ogrenemezsiniz.. Tabikide ilk alistirmanizi onlarla yapmalisiniz ama asil yuzme onlarla ogrenilmiyor malesef.. Eger derinden korkuyorsaniz..ayaklarinizin yere degdigi bir noktada yuzmeye calisabilirsiniz.. Once kollukla deneyin.. Zor olur kollukla ama nasil yuzulmesi gerektigini ogrenirsiniz..

Sonra cikarin onlari.. Ayaklarinizin hala yere degdigi bir yerde kolluksuz yuzmeye calisin.. Ve suyun ustunde durmaya calisin.. Size dedigim o ayak oynatma hareketleriyle..

Dedigim gibi.. yuzme kolluksuz ogreniliyor.. Sizin cesaretinizin olmasi lazim bunun icin.. Kollarin oldugu kadar ayaklarda cok onemli. Sadece tek bir tanesini calistirirsaniz yuzemezsiniz..

Daha belki cok sey anlatilabilir ama genel olarak bunlar yeterli olur sanirim.. Eger akliniza bir soru takilirsa, ben burdayim.. Elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim..

1|0
    0|1
    • simitliyken yürür gibi ayaklarımı yapıyorum ama hiç ilerleyemiyorum kollarım nasıl olmalı

• Simitleyken ya da simitsiz, ayaklarini oyle cirpsan bile yuzemezsin.. Yani ayaklar seni havada tutmak icindir. Ancak simidi cikarirsin, butun vucudun suya paralel olur ayaklari cirparsin, ancak o zaman ayaklar yuzme gorevi gorur.. İleriye dogru yuzmek istiyorsaniz, kollarinizi atabildiginiz kadar ileri atip, kendinizi one dogru cekmelisiniz. Sadece kollarinizi ileri atip daha sonra da suyu cekerseniz, pek fazla yarari olcagini zannetmiyorum. Kollarinizi yormaktan baska bisey yapmazsiniz..

Erkekler Ne Diyor 17

• bu yaştan sonra zor öğrenirsin be abla...

1|0
    0|1
  • Gittiğiniz havuzda yüzme hocası yok mu?Benim gittiğim havuzda yeni gelenler vardı bu hafta hocanın onlara dediği şu:

Bakın hepiniz bir aylık süre sonunda yüzmeyi öğrenmiş olacaksınız hatta 4. hafta serbest bırakacak kendiniz takılırsınız..:)

0|0
    1|1
  • Al canım: link

0|1
    0|1

• Kironun disi versiyonusun

0|0
    1|0
  • Utanacak bir şey yok. Denizde yüzmek havuza göre kolaydır. Boyunu geçmeyecek yerde pratiklerle başlayabilirsin.

0|0
    0|1
  • Suda ne kadar rahat olursan o kadar rahat edersin. Simitle öğrenilmez bence. Korkmadan kendini suya at. Çırpına çırpına öğrenirsin.

0|0
    0|1
  • Valla tekem ben nasıl öğrendim biliyonnu arkadaşlarla tatile gittiydik bundan 5 yıl önce iskelede oturuyordum. beni bir ittiler çırpına çırpına ögrendiydim şimdi fenayım ama he :)

0|0
    0|1
  • Yaşın kaç ki? Yüzmede birşey yok aslında tamamne nefes ve denge ile alakalı.

0|0
    0|1
  • kol ve ayaklaını kullan takdıgın kıralı sana :)... sakın olmayı basarırsan suyun ustunde yuzersın yoksa su altı takıl :)

0|0
    0|1
  • Kollukla yüzmeyi dene.

0|0
    0|1
  • suda olduğun sürece ayaklarını hafif hafif ileri geri şeklinde salla. bu seni yüzeyde tutaacaktır.

0|0
    2|1
  • Bogulmani istemem yok taktik maktik:D

0|0
    0|1
  • havuz kenarına tutunarak ayaklarını çırpmaktan başlayabilirsin

0|0
    0|1
  • Simitle yüz ohh yatarsın birde ne güzel..

0|0
    0|1
  • Tüple dal :-)

0|0
    0|1
  • 15 dakıkada cozdumbılen bırınden yardım al derım

0|0
    0|1
  • Bu yaşa geldin hala yüzme öğrenemedin mi .Git evinde elişi ör

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Simidi boşver kolluklarla yüz :D

1|0
    0|1
  • kursa falan gitmeyi düşünmüyorsan, 1.püf nokta, 140 cm.lik ideal bir havuzda, kendini sırt üstü suya bırakarak, suyun üstünde durmaya alıştır. 2. püf nokta da suyu çekmek. suyu çekerken kollarındaki hacimi hissedersen ilerliyorsun demektir. nefes-alış-veriş teknik-meknik bunları boşver ki, "alaylı" tekniği kapanlar için gerisi de yavaş yavaş gelir zaten.

2|0
    0|0
  • Arkadaşım selam,

Ben de bilmiyorum kollukla yüzüyorum, çok rahat ediyorum ve kendimi güvende hissediyorum.

ayrıca simit veya kolluk takmanın hiç bir ayıbı yok ve çok keyifli.Sana tavsiyem yetişkinler için olan kolluklardan al önce simitle beraber kullan alışmak için sonra simidi bırak inan bana sudan çıkmak istemiyeceksin hem belki hiç yardıma ihtiyaç duymadan bile yüzebilirsin.

1|0
    0|0
  • hem simitle giriyosun hemde yüzemiyomusun

1|0
    0|0
    • simitle tamam simitsiz olmuyor korkuyorum sudan

• topla oynadık bayağı (:hiç aklıma gelmedi öyle denemek simidi çıkardım mı havuzun kenarında oturuyorum cesaret lazım

• ayy havuzdamısın sen yaa:)

bak ben küçükken koıllukarla alışmıştım en iyisi kollauk

ama topla eğlenceli oluyo aradan kaçıyo o falan:)

ama bak derin yerdeysen hiç yapmadan deneme:)

• link bunda yüz.

0|0
    0|0
  • :)))

0|0
    0|1
  • simit iyidir can kurtarır

0|0
    0|0
  • boşver öğrenme napıcan

0|0
    0|0