Sporcular için suyun önemi?

ben fitness yapıyorum
günde en az 3 litre su içiyorum ve sanki daha yarlı lduğunu görmeye başladım
suyun önemi nedir normalde ne kadar su içilmesi gerekir ki

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• bende fitness yapıyodum çok fazla su içiyodum ama sanırım çabuk emiliyordu bir süre sonra böbreğimde rahatsızlık olmaya başladı bu ytersiz daha fazla iç ve dikat et

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel konu güzel soru. Öncelikle su ve sıvı karıştırılmamalı. Günlük 2-3 lt arası su tüketilmeli. Eğer spor yapılıyorsa döneme göre 3-4 lt arası tüketiliyor. Az su tüketirsek vücut susuz kalır kas gelişimi yavaşlar yıkım olabilir. Halsizlik protein tüketiminin fazla olacağı için böbreklerde ve karaciğerde yorulma olur. Suyu fazla tüketirsek böbrekler su içinde kalır. Sporcular bazı dönemlerde 5-6 ltlere çıkıyorlar. Örneğin diyet döneminde çok fazla protein tüketildiği zamanlarda.
    Not: su için konuştum yemeklerden çaydan meyve suyu vb den alınan sıvılar dahil değil ☺️

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kiloya boya ve yaşam tarzına bağlı olarak değişmekte

0|1
    0|0
  • 3 litre çok fazla değil mi? İdeal olan 2 litre diye biliyorum. Fazlasi böbreklerine zarar verebilir

0|1
    0|0
  • ben günde 1 bardak su içemiyom zararlı mıdır

0|1
    0|0
    • 3ay

vücudun su ihtiyacı gereklidir ileride sıkıntı çekersiniz su içmek için tatlı şeyler yiyin.

• 3ay

@yalnizcuneyt evet çok zarartlıdır böbreklerin kurur hastalanırsın su içmeye alıştırmak için kendini
      1.5 litrelik şişelerden al gün içinde onu bitirmeye çalış

Erkekler Ne Diyor 9

• shredded brothers de öğrendiğim kadarıyla,
    bir sporcunun vücut ağırlığının her 20 kilogramı başına 1 litre içmesi gerekir.
    yani atıyorum 70 kilo olan birisi,3.5 litre.
    çok fazla su kaybı yaşanıyor çünkü.

0|1
    0|0
  • En az 2. lt.. ama günde 3 lt.. içmek en iyisi

Vücudu çalıştırır yeniler hizlandirir her açıdan fayda

0|1
    0|0
  • Haftada 5 gün spor yapıyorum. Gün içinde 2-3 lt ve spor yaparken de 1-1.5 lt su içiyorum. Diğer sıvılar hariç.

0|1
    0|0
  • protein tozu ve kreatin kullanıyosan 3 litrenin altına asla düşmemek lazım. onun dışında 2.5 3 lt içmek lazım en az

0|1
    0|0
  • 3 iyidir insan vücudunun yüzde 70 suyken yaraları olucak tabiki ödem atar kaslarım emilimini proteinlerin parçalanmasını sağlar madem suyuda önerir im

0|1
    0|0
  • cok onemli yiyosa 3-4 gun arka arkaya 1 litre icip antreman yap

0|1
    0|0
  • Fazlası zarar değildir hem enerji yapar hem kilo verirsin

0|1
    0|0
  • 2 ye duşur onu

0|1
    0|0
  • spor yaparken sürekli değil ama az az içmek şart