• Sor
  • Bence

Kilo vermeye çalışırken kas yapar mıyım?

Ben yürüyüş ve koşu yapıyorum zayıflamak için ama daha çok koşmaya çalışıyorum o daha fazla kilo verdiriyor çünkü çok hızlı koşmuyorum tempolu, bacaklarımda kas istemiyorum sizce kas oluşur mu? bir arkadaşım koşmak kas yapar demişti. Bir şeye dikkat etmem lazım mı kas yapmamak için?

Anket Sorusu

Güncellemeler:
böyle koşuyorum link
attığım linke göre ankete oy verir misiniz
Anket oyları eşit cidden koşsam mı koşmasam mı bilemedim :D

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 40

• Kas yaparsın

• Kas yaparsın. Tempolu yürürsen daha iyi olur.

• eşitliği bozdum a dedim

• eğer yürüyüş yaparsan kas yaparsın ama bu verdiğin kiloların yanında devede kulak kalır.

• o ne demek ya

• yürüyüş kardiyodur kalp seviyenizi yağ yakma seviyesine getirir. bir miktar kas yaparsınız ama yaktığınız kiloya oranla kas gelişiminiz az olur .

• Mutlaka yaparsın, kaslar çalıştıkça gelişir.

• Kas yaparsın

• Hafif kas yakışır.

• senin gibi bir arkadaşım vardı koşa koşa böyle oldu link

• beden eğitimden geçiş yapan kaslı bir kız vardı iğrenç be fazla abartmadan kas olabilir

• Vucudun sıkılaşır ama kas yapmazsın abes şekilde...

• brz kas iyidir sıkı olsun daha iyi

• Vücutta kas kütlesinin artması yağ oranını azaltır, vücudu daha güzel bir şekle sokar kas kütlen arttığı için de sıkılaşırsın ve bu iyi bir şey.

• eğer 2-3 koşmicaksan abartı bir kas olmaz sert durur.

• 2-3 yıl olucaktı o.

• yeme bizi öyle mi koşuyorsun kız hatun taş :D sen i bilemıcem

• aynı tempoda koşuyoruz onu örnek verdim

• aslında kas kaybedersin. Her kardiyo sonrası mevcut kol kasların gıtmesın diye ufak bir ağırlık yapilir genel .

• kastan niye korkuyorsun, yeterince çalışırsan bacakların mükemmel görünürlersence spor yapan kadınların bacakları kötümü? (vucut geliştirenleri kast etmiyorum)

• Hafif kas yakışır.Bayan mankenler forma girmek için kas yapıyolar.Bence takma o kadar sen doğruolanı yapıyosun

• koş kas gelişimi mutlaka olacaktır ama kaslarını geliştirmek için özel bir çaba yapmıyorsun hayvan gibi ağırlık felan abanmıyorsun sadece vucüdunu hareket ettiriyorsun.bence devam.

• proteini azalt ve cok kas yapmaz. guclenir ama kas olacagini pek zannetmiyorum

• merak etme bacaklarında kas oluşmaz uğraşsanda öyle sporla kas olduğu nerde görülmüş :D

• kilo vermeye çalışırken kas oluşması zor ancak kas kütleni korursun , düzgün beslenmen yeterlim olucaktır.Öyle koşmayla kaslanmazsın ancak yağların erir kasların belirginleşir :)

• ohh çok iyi o zaman

• aslında iyi bir kasa ihtiyacın var, eşini dövebilmek için :)

• kas olusmasi icin testesteron hormonu lazim bayanlarda olmaz o birazcik sekillenir ama roberto karlosta olmazsin merak etme o kas yapan bayanlar erkeklik hormonu aliyolar. kosmaya devam

• çok abanırsan kas yaparsın

• yapmaz sadece vücudun biraz daha dik durur

• Gün gelipte evlendiğin zaman seni kocan sık sık döverse ne yapacksın.Kocanı döv demiyorum fakat kocana yenik düşmemek için biraz kas bence gerekli.

• roberto carlos :(

• Protein veren besinleri arttırmadan koşuyu arttırırsan fazla kas oluşmaz kilo verirsin ama kasın artmama imkanı da yok tabi ki.

• Sertleşme biraz olur tabi birazda kas olur haliyle ama çok belirgin bişey olmaz sana tavsiye yaz günü giy montlarını 10 mt sonra terlersin zaten böyle koşudan kar edersin :) Ayrıca 1 ay koştuktan sonra bacakların zaten alışır ..

• bacaklarında bir katılık sızı başladığı halde koşmaya devam edersen tabi ki kas olur :D yürürkende kas olur oturursan olmaz ama :D ama sen şaap yine koş koş koş zayıfla kaslarını yok etmek için kas gevşeltici al zaten bir gram kasın kalmıyor

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 17

• Hafif kas olur ama abartma :D

• A: Kas yaparsın

• Bacaklarında kas olması kötü bir şey değil ki.Bacak kası her zaman iyidir.Hem de öyle hemen olacak kolay bir şey değil :) Eğer spor yapmazsan kilo verirken her tarafın sarkar.Spor yaparak kaslarını desteklemen gerekir.Kaslar şu anki vücut ağırlığını taşımalı, kemiklerine destek olmalı.Yoksa iskelet sistemin çok kolay hasar görür.Kaslar çalıştıkça, kasların üzerindeki yağ tabakası erir.Bütün yağ tabakası eridikten sonra da hemen belirgin kas görünmez.Hayatın boyunca da ne kadar spor yaparsan yap, asla bir erkek kadar kaslanamazsın, seksi bir hatun kadar kaslanabilirsin ;) Ama spor yaparken kaslarındaki karbonhidratı yakmamak için asla aç karnına spor yapma.Spordan sonra da mutlaka %60 protein + %40 CHO ye.Ama protein tozlarından bahsetmiyorum.Tavuk, yumurta yiyebilir, "yoğurt suyuyla kendi yaptığın" ayranı içebilirsin.

• kas konusundan anlamamda spor yaptiktan hemen sonra bisiyler yeme sana kilo yapar bir saat sonra ye

• İlk başta zumba videolarını haftanın 6 günü yap 1er saat.. yürüyüşü de 45 dk tut birkaç kilo verince arttır tempoyu

• cok spor yaparsan evet

• Bazı body building yapanlar hamurişi yiyerek önce kilo alıp sonra kasa çeviriyor.

• Mutlaka hergün böyle koşarsan kas yaparsın ama öyle abartılacak şekilde de olmaz sadece bacakların taş gibi gözükür yani hiç korkma çok güzel bacakların olur selülitde olmaz

• biraz olur, ama bence oyle abes goze carpan cırkın bı kas kutlesı olmaz

• sadece sporla kas yapılmıyor. çok yoğun ve güçlü protein desteği alman lazım besinlerle. günde 10 adet yumurta beyazı gibi! ayrıca Protein tozları vesaire...Kaldıki erkeklerde bile bu kadar zor olan şey kadınlarda neredeyse imkansız! Vücut çalışan kadınlar çok fazla medikal destekle ve yıllar sonra yapabiliyorlar.Koşmaktan hemen hemen bütün kadınlar korkuyor evet çünkü dünyanın en güçlü sporu! Koştuğunun anda bacak kasların hemen tepki veriyor ve spor anında şişiyor ya da daha fazla acı veriyor, o anda bayanlar eyvah kas yapıcam diye panik yapıyor ama dediğim gibi spor sonrası şişme geri çekiliyor. birde tavsiyem 3 dakika tempolu koşu 2 dakika yürüyüş şeklinde yap. Bir gün tam yürüyüş bir gün bu şekilde yaparsan daha hızlı sonuç larısın

• Ya benim bacağımın diz kapağın alt tarafı zaten hafif kaslı birde topuklu ayakkabıyla falan

• bazi kosmalarda hafiften engaje olmayanlar yani kararli kosular degilde sallana sallana kosular kilo aldirmayi kolaylastiriyormus bazi tespitlere gore... dikkat :)

• vücudun sıkılaşır yanı sıra yavaş yavaş kasların ortaya çıkmaya başlar

• Ben de B dedim anket eşitlendi hadi bakalım :D

• kesinlikle doğru,ben kas ve kondisyon için koşuyorum ve sert bacaklarım şimdi.

• ama çok koşman gerekmiyor mu yani birkaç yıl

• Öncekileri Göster
    • kas yapmak için uzun süre saatlerce ağırlık çalışmalısın diye biliyorum da

• yok yok.dışa vurmak için öyledir belki

• bence kas yap ileride selülit yapmaz.Bide benimde bir sorunum var yardmcı olur musun .s link

• tamam birazdan bakıcam söz

• Öncekileri Göster
    • tamam teşekkürler :) bu arada soruna cevap yazdım:)

• Annem elli bin sporu denedi ve yaptı kadının bacakları Carlos'a bağlayıp kastan geçilmiyordu. Şimdi görsen kafam kadar portakal kabuğu

• çok mu kilolusun? boyun nasıl?

Yükleniyor...