Kilo vermeye çalışırken kas yapar mıyım?

Ben yürüyüş ve koşu yapıyorum zayıflamak için ama daha çok koşmaya çalışıyorum o daha fazla kilo verdiriyor çünkü çok hızlı koşmuyorum tempolu, bacaklarımda kas istemiyorum sizce kas oluşur mu? bir arkadaşım koşmak kas yapar demişti. Bir şeye dikkat etmem lazım mı kas yapmamak için?

Anket Sorusu

Güncellemeler:
böyle koşuyorum link
attığım linke göre ankete oy verir misiniz
Anket oyları eşit cidden koşsam mı koşmasam mı bilemedim :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• koşan kız gibi değilsen kas falan olmaz ancak kilo kaybedersin

Erkekler Ne Diyor 40

• Kas yaparsın

• eğer yürüyüş yaparsan kas yaparsın ama bu verdiğin kiloların yanında devede kulak kalır.

• yürüyüş kardiyodur kalp seviyenizi yağ yakma seviyesine getirir. bir miktar kas yaparsınız ama yaktığınız kiloya oranla kas gelişiminiz az olur .

• o ne demek ya

• kastan niye korkuyorsun, yeterince çalışırsan bacakların mükemmel görünürler

sence spor yapan kadınların bacakları kötümü? (vucut geliştirenleri kast etmiyorum)

• aslında iyi bir kasa ihtiyacın var, eşini dövebilmek için :)

• beden eğitimden geçiş yapan kaslı bir kız vardı iğrenç be fazla abartmadan kas olabilir

• kas olusmasi icin testesteron hormonu lazim bayanlarda olmaz o birazcik sekillenir ama roberto karlosta olmazsin merak etme o kas yapan bayanlar erkeklik hormonu aliyolar. kosmaya devam

• Hafif kas yakışır.Bayan mankenler forma girmek için kas yapıyolar.Bence takma o kadar sen doğruolanı yapıyosun

• Hafif kas yakışır.

• koş kas gelişimi mutlaka olacaktır ama kaslarını geliştirmek için özel bir çaba yapmıyorsun hayvan gibi ağırlık felan abanmıyorsun sadece vucüdunu hareket ettiriyorsun.bence devam.

• bacaklarında bir katılık sızı başladığı halde koşmaya devam edersen tabi ki kas olur :D yürürkende kas olur oturursan olmaz ama :D ama sen şaap yine koş koş koş zayıfla kaslarını yok etmek için kas gevşeltici al zaten bir gram kasın kalmıyor

• roberto carlos :(

• yaparsın ben fazla koştuğumda yapmıştım istemeyerk daha iyi

• Vucudun sıkılaşır ama kas yapmazsın abes şekilde...

• Mutlaka yaparsın, kaslar çalıştıkça gelişir.

• brz kas iyidir sıkı olsun daha iyi

• Kas yaparsın. Tempolu yürürsen daha iyi olur.

• Vejetaryan beslenirsen kas yapmazsın

• proteini azalt ve cok kas yapmaz. guclenir ama kas olacagini pek zannetmiyorum

• Protein veren besinleri arttırmadan koşuyu arttırırsan fazla kas oluşmaz kilo verirsin ama kasın artmama imkanı da yok tabi ki.

• Gün gelipte evlendiğin zaman seni kocan sık sık döverse ne yapacksın.Kocanı döv demiyorum fakat kocana yenik düşmemek için biraz kas bence gerekli.

• çok abanırsan kas yaparsın

• bende göbeği eritmek için hem diyet yapıyor hemde mekik çekiyorum.koşmak kas yapmaz ancak bacaklarda sarkıklığı önlemiş olur buda var olan kasın sadece belirginleşmesini sağlar.yani artı bir kas kütlen olmaz,var olan kas kütleni belirginleştirirsin.umarım anlatabilmişimdir.bacak kası yapabilmen için daha çok kano veya kürek çekme gibi hareketler yaparak kas oluşur..

• kas olmaz koşmayla ayak kası yapılmaz ki zaten bayanların ayak kası erkekelrin ki gibi hemen çıkmaz ve belli olmaz sen devam et koşmak iyidir zihinde kalır ve formda kalırsın

• Kas yapmaz ama daha keskin hatlara sahip olacağından kasların belirginleşip eskisine göre daha kaslı bir görünüm oluşturur.

• Vücutta kas kütlesinin artması yağ oranını azaltır, vücudu daha güzel bir şekle sokar kas kütlen arttığı için de sıkılaşırsın ve bu iyi bir şey.

• Yanlış anlama ama kas yapmak hızla ilgili değildir. Bacağın gelişince ister istemez kasın olur. Koldan örnek vereyim; hızlı ağırlık çalışınca da kaslarda artış görüyorum, yavaş çalışınca da. Hatta yavaş daha da etkili oluyor. Dediğim gibi kasla alakası yok koşma veya yürümenin. Bacaktaki kas seviyesi arttıkça (ki bu hangisini yaparsan yap olur) istemesen de kas olur; ama bazı insanlarda kaslar belirgin olmaz.

• merak etme bacaklarında kas oluşmaz uğraşsanda öyle sporla kas olduğu nerde görülmüş :D

• Çok fazla kas yapmazsın koşarak, sıkılaşır sadece..Ayrıca, bayanlarda bacak kası hoş bence <3

• eğer 2-3 koşmicaksan abartı bir kas olmaz sert durur.

• 2-3 yıl olucaktı o.

• eşitliği bozdum a dedim

• yapmaz sadece vücudun biraz daha dik durur

• Kas yaparsın

• Sertleşme biraz olur tabi birazda kas olur haliyle ama çok belirgin bişey olmaz sana tavsiye yaz günü giy montlarını 10 mt sonra terlersin zaten böyle koşudan kar edersin :) Ayrıca 1 ay koştuktan sonra bacakların zaten alışır ..

• link

böyle olursun Valla

• dkjfhqdkheklfjlhkg

• kilo vermeye çalışırken kas oluşması zor ancak kas kütleni korursun , düzgün beslenmen yeterlim olucaktır.

Öyle koşmayla kaslanmazsın ancak yağların erir kasların belirginleşir :)

• ohh çok iyi o zaman

• yeme bizi öyle mi koşuyorsun kız hatun taş :D sen i bilemıcem

• aynı tempoda koşuyoruz onu örnek verdim

• Futbolcuların bacaklar ve koşucuların bir hayli kaslı. Ancak tempolu yürüyüşte çok fazla kas olacağını sanmıyorum. Çok hafif ağırlıklarla da çalışabilirsin . Hafif ağırlık fazla set sayısı ile kilo verilir kas yapmadan.

• senin gibi bir arkadaşım vardı koşa koşa böyle oldu

link

• aslında kas kaybedersin. Her kardiyo sonrası mevcut kol kasların gıtmesın diye ufak bir ağırlık yapilir genel .

• futbolcu baldırın gibi baldırların olur

• şöyle yazdıklarım havada kaldı mı ayar oluyorum arkadaş yaa. ciddiye alıp yazanda kabahat

• bir de tam hatırlamıyorum ama bahsettiğim baldırda kas oluşumu koşma şeklinegöre değişiyordu. 2 türlü koşarsın

1) parmak ucunda, ayak tabanın yere değmeyecek şekilde. bu kas yapar

2) ayak tabanın yere değecek şekilde. bu kas yapmaz. böyle hatırlıyorum. yine de bir araştır

• şaka yahu. abartmamak kaydıyla egzersiz hareketleriyle birlikte yapabilirsin koşunu. ama abartma mesela 40 dkyı geçme. devamında da egzersiz hareketleri var. kimi bacakları eritiyor kimi karın bölgesini. onları yaparsın. tek başına koşu yetmez çünkü

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 17

• A: Kas yaparsın

• Bazı body building yapanlar hamurişi yiyerek önce kilo alıp sonra kasa çeviriyor.

• Mutlaka hergün böyle koşarsan kas yaparsın ama öyle abartılacak şekilde de olmaz sadece bacakların taş gibi gözükür yani hiç korkma çok güzel bacakların olur selülitde olmaz

• Hafif kas olur ama abartma :D

• Bacaklarında kas olması kötü bir şey değil ki.Bacak kası her zaman iyidir.Hem de öyle hemen olacak kolay bir şey değil :) Eğer spor yapmazsan kilo verirken her tarafın sarkar.Spor yaparak kaslarını desteklemen gerekir.Kaslar şu anki vücut ağırlığını taşımalı, kemiklerine destek olmalı.Yoksa iskelet sistemin çok kolay hasar görür.Kaslar çalıştıkça, kasların üzerindeki yağ tabakası erir.Bütün yağ tabakası eridikten sonra da hemen belirgin kas görünmez.Hayatın boyunca da ne kadar spor yaparsan yap, asla bir erkek kadar kaslanamazsın, seksi bir hatun kadar kaslanabilirsin ;) Ama spor yaparken kaslarındaki karbonhidratı yakmamak için asla aç karnına spor yapma.Spordan sonra da mutlaka %60 protein + %40 CHO ye.Ama protein tozlarından bahsetmiyorum.Tavuk, yumurta yiyebilir, "yoğurt suyuyla kendi yaptığın" ayranı içebilirsin.

• kas konusundan anlamamda spor yaptiktan hemen sonra bisiyler yeme sana kilo yapar bir saat sonra ye

• biraz olur, ama bence oyle abes goze carpan cırkın bı kas kutlesı olmaz

• çok mu kilolusun? boyun nasıl?

• sadece sporla kas yapılmıyor. çok yoğun ve güçlü protein desteği alman lazım besinlerle. günde 10 adet yumurta beyazı gibi! ayrıca Protein tozları vesaire...

Kaldıki erkeklerde bile bu kadar zor olan şey kadınlarda neredeyse imkansız! Vücut çalışan kadınlar çok fazla medikal destekle ve yıllar sonra yapabiliyorlar.

Koşmaktan hemen hemen bütün kadınlar korkuyor evet çünkü dünyanın en güçlü sporu! Koştuğunun anda bacak kasların hemen tepki veriyor ve spor anında şişiyor ya da daha fazla acı veriyor, o anda bayanlar eyvah kas yapıcam diye panik yapıyor ama dediğim gibi spor sonrası şişme geri çekiliyor.

birde tavsiyem 3 dakika tempolu koşu 2 dakika yürüyüş şeklinde yap. Bir gün tam yürüyüş bir gün bu şekilde yaparsan daha hızlı sonuç larısın

• Ya benim bacağımın diz kapağın alt tarafı zaten hafif kaslı birde topuklu ayakkabıyla falan

• cok spor yaparsan evet

• bazi kosmalarda hafiften engaje olmayanlar yani kararli kosular degilde sallana sallana kosular kilo aldirmayi kolaylastiriyormus bazi tespitlere gore... dikkat :)

• vücudun sıkılaşır yanı sıra yavaş yavaş kasların ortaya çıkmaya başlar

• Ben de B dedim anket eşitlendi hadi bakalım :D

• kesinlikle doğru,ben kas ve kondisyon için koşuyorum ve sert bacaklarım şimdi.

• yok yok.dışa vurmak için öyledir belki

• kas yapmak için uzun süre saatlerce ağırlık çalışmalısın diye biliyorum da

• ne için çok koşmam gerekiyor? yani 1 yılda oluyor söyliyim.

• Öncekileri Göster
  • İlk başta zumba videolarını haftanın 6 günü yap 1er saat.. yürüyüşü de 45 dk tut birkaç kilo verince arttır tempoyu

• bence kas yap ileride selülit yapmaz.

Bide benimde bir sorunum var yardmcı olur musun .s

link

• Annem elli bin sporu denedi ve yaptı kadının bacakları Carlos'a bağlayıp kastan geçilmiyordu. Şimdi görsen kafam kadar portakal kabuğu

• tamam teşekkürler :) bu arada soruna cevap yazdım:)

• hayır zaten diz kapağından üstü biraz olur bak bazı mankenlerdede vardır o ya spor sayesnde selülitin olmaz ya da ameliyatla.. seçim sende

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...