Suplement günlük protein ihtiyacının ne kadarını karşılar?

Arkadaşlar 19 eylülde üniversiteye başlıyorum haliyle yurtta kalacağım. O yüzden çok fazla protein içerikli et yeme şansım olmayacak. Yumurtadan da tiksinirim 10 tane yiyemem günde öyle.3 tane bile yesem zaten kusacak gibi oluyorum.. O yüzden bende açığımı tozlarla kapatmayı düşünüyorum ama hiç kullanmadım. Diyet zaten aynen devam bu arada şeker, tuz, hamur işi sıfır. Neyse Whey önerdiler. Bu alacağım toz günlük ihtiyacımın ne kadarını karşılar? İşe yarar mı?

Not:Bu sporda deneyimi olan 25-30 abiler cevaplarsa sevinirim.30 cm kollarıyla spor tavsiyesi verenleri samimi bulmuyorum. Bide mümkünse toz zararlı muhabbetine girmeyin :)

Güncellemeler:
3ay Zararlı muhabbetine girmeyin arkadaşlar yediğiniz hamburgerle içtiğiniz kola daha faydalı sanki..

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Supplement demek takviye demektir.. Yani sen o gün nasıl beslendigine göre deisir... Günlük takribi yemeklerle 50 gr aldın diyelim.. Ve vücut ağırlıgı × 1,3 ile çıkan sonuca ulasmadıysa protein miktarın o zmn kullanabilirsin. Diyelim 70 kg sun ve gunde 91 gr protein almalısın. Bu durumda günde besinlerden 50 gr aldigini dusunursek. Geriye kalan 41 gramı protein tozu seklinde alabilirsin. benim önerim 20 gr gün icinde whey , 20 gr da yatmadan önce kazein alman olur. Ama kazein zor bulunur biraz wheylede idaare edersin.. Ve alacaksan hard line firmasını öneririm

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Hocam öncelikle okulun hayırlı olsun. Güzel düşünmüşsün. Protein çeşitleri izole whey casein komplex olarak bulunuyor. Whey spor sonrası kaslara hızla ulaştığı için tercih ediliyor hocam. Senin whey yerine komplex protein tercih etmen daha iyi olacaktır. Kompleks olmaz ise yerine whey proteinle birlikte casein proteini bir kullanmanı öneririm. Bunlara ek olarak Gainer de eklersen shaker ına sindirim süresini uzatmış olursun. Marka olarak genrise markasını öneririm. Hem yerli üretim hem uygun fiyat.
    Not: kol antrenmanı çalışmıyorum fazla büyüyor diye şuanda 43 cm ☺️

0|1
    0|0
    • 3ay

Birden fazla supplement alamam malesef o kadar bütçem yok. Weider düşünüyorum şuanda. Spor öncesi ve sonrası olarak. Günde 3 öğün 40 ar gram kullanacağım.2 ay kullanıp 3 ay natural devam etmeyi düşünüyorum. Para durumuma bağlı olarak tabii :)

• 3ay

E 3 öğün kullanmıyımmı ben şimdi bişey anlamadımki.

• 3ay

Hocam dediğim markanın sitesine bir Gir bak. Antrenmandan sonra ve antrenman ertesi günü sabah kahvaltı sonrası al of günün olursa 2 gün 1 ölçek yine al. ☺️

• Tozu takviye olarak kullanacaksın mesela 75 kiloysan 150 gram protein almalısın aldığın besinler yetersiz gelirse protein tozu ile tamamlarsın ama hiç bir zaman gerçek besinin yerini tutmaz zararlı diyenler de whey protein tozu peynir altı suyundan üretiliyo ne kadar zararlı olabilir ki?

0|1
    0|0
  • bir shakede 20 gram civarında olur 2 defa alsan 40gr bir çokta fazla değil ama hiç yoktan iyidir

0|1
    0|0
  • İyi beslenmezsen protein tozunun pek bir faydasını göremezsin bence.

0|0
    0|0
  • %10 gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...