Tanrının size haksızlık yaptığını düşünüyor musunuz hiç?

Yada bir başkasına Tanrının herkese eşit davranıyor mu sizce

0|0
15|18

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• alalhın adaletını sorgulayacak kadr büyük birsey yasamadım. bak düşün onca göz yası döktüm sevgiklerimin ölümünü tatttım. yıne diyorum ki adaletınden şüphe edecek kadr büyük bir sey yasamadım . peygamber efendımız ki 6 cocougunun ölümünü kendinden önce yasamış isyan etmemiş. ben mı edecem . sacma sorular sormayın .

0|0
    0|1
    • Peygamberler tanrıya inanmazlar ki neye isyan etsinler :)

• ne sen bir tanrıyı allahtan bagımsız farklı birsey olarakmı söylüyorsun . ewet peygamberler tanrı kelimesini reddeder. allah vardır der. gerci burda tanrı demenden anlamalıydım . ama ne bilm öçn yargıyla yaklaşmak istemedim . alalh islah etsın ateist genc

• Sorun büyük reyting yapıcak Allah ve Tanrı tartışması iyi yerden vurdun mayk

0|2
    0|1
  • Bazen isyan edilesi olaylar olmuyo değil

0|1
    0|1
    • Ben tamamına isyan ediyorum En baştan yaratılışa Ne gereği vardı bu kadar oyunun sınavın

Ya bir cennet verecek anamızı zikiyor

Ve bunu ilk atamız bir elma yedi diye yapıyor. Hasbel kader cennete gidersek orda bilmeden bir hata yaparsak .Bizi uzay boşluğuna sallar herhalde .Dünyada yok kıyamet kopmuş olacak çünkü

• Belki de

• Tanrı varsa kötülük özelliğini kendisini kendisinden kapmışızdır

0|1
    0|1
    • of uykusuzluktan cümleye bak : Tanrı varsa kötülük özelliğini kendisinden kapmışızdır . hı şöyle oldu

• Ben eşit davrandığımı iddia etmiyorum ki dur sanada vereyim +1

• iyilik olmadan kötülük nasıl oluyo ?

• Allah'ın adaletinden şüphe etmem ama insanların bencilliğinden ederim

0|1
    0|1
    • sana katılmasam da senin yorumlarına +1

• iyi niyetini anlayabiliyorum senin Ama ne yazıkki Çok farklı açılardan bakıyoruz Olaylara kal sağlıcakla

• Sende öyle ama dilerim şu linki bir sonuna kadar merak et ve dinle.Emin ol gerisini getiricek ve birilerinin yaptığı yanlışı bu gibi insanlar telafi edicektir.Dilerim Allah kalp gözünün açılmasını nasip etsin

• herkese esit davransa da herkesi eşit yaratmadı ve herkes aynı sınavlara taabi tutulmuyor

0|0
    0|2
  • Ben bana torpil geçtiğini düşünüyorum :D Haşa öyle bir şey söz konusu olamaz tabi ama, bazen diyorum Allah'ım verdiğin nimetler altından gerçekten eziliyorum.

0|0
    0|0
  • inançlı biriyim..eğer eşit davransaydı..ölümden sonrası diye birşey olmazdı...ceza, hiç tasvir bile edemeyeceğimiz kadar ağır olmazdı.

0|0
    0|0
  • Adaletsiz her ne yaşadıysam ya benim imtihanımdır, ya da seçimimi iyi yapamamışımdır.

Hayatta çekilen sıkıntılara neden isyan edilir ki.

hayat bu neticede her an her saniye etkileşim içindesin.

0|0
    0|0
  • Sorun Çok gereksiz önce bunu bil böyle bir şeyi sorgulaman hata ...

'' ALLAH her zaman herkese hak ettiğini verir kullarını sınavdan geçirir bunu bilmiyor olamazsın her halde unutma '' ALLAH HİÇ BİR KULUNA TAŞIYAMAYACAĞI YÜKÜ VERMEZ '' ...

0|0
    0|0
  • Haşa. Olurmu öyle şey.

Böyle birşey sorgulamak onun aciz kullarınamı kaldı .?

0|0
    0|0
  • tanri degil allah.

0|0
    0|0
    • Ya ikisi de aynı işte

Biri arapça tabiri

• ayni degil. bizim bir tek allahimiz var tanriyi tanimiorum ben.

• Bak gerçekten birini tanımaman umut verici İslamiyeti kuranı oku Diğerinide tanımazsın

Kuranı okumanı tavsiye ederim

• bunu sorgulamak Allahtan kat kat aciz bize mi kaldi?

0|0
    0|0
  • Allahın adaleti heryerde eşittir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Tanrılar Sizin Olsun ( ALLAH ) Bizim

Sana Güzel bir Cevap arkadasım

Allahın Sevdiği kulunun nesi var - Sevmediği kulunun herşeyi var.

Para pul önemsiz Sesimi duyuyorsa bunada şükür olmasada olur diğerleri.

4|2
    0|2
  • Tanrı sizi korusun Allah bizi korur.

2|2
    0|3
  • Tanri oldugunu düsünmüyorum, eger varsa neden beni yorsun ki peygamberlerle kutsal kitaplarla. gücünü gösterir yap veya yapma derdi , olay biterdi.

0|1
    1|0
    • ay gülesim geldi :D düşünsene sen bir suç işlerden galipten sesler geliyo 'YAPMA LANN, BACINSİGEM YAPMA' :D

• Orası öylede insanın inancak bişeyi olmayınca yaşayamıyor, boşlukta kalıyor gibi. Herşey günahın serbest olması rahatsız ediyor insanı bu sefer.

• hayir sadece insanlar bencil yasiyor , namus yok vicdan yok, yaparim herseyi ibadet ederim nasil olsa Tanri beni affeder mantigi var. dürüst yasamadiginiz icin ölümden korkuyorsunuz. kendinize ilahlar edindiniz hakkinizi savunsun diye.

• ALLAH cc herkese eşit davranır !

1|1
    1|1
  • herkese eşit davransaydı nasıl adaletli olurdu?

0|0
    0|1
  • bilmem..es geçsede olur sorun etmem sdfsd

0|1
    0|0
  • I dont believe in god(.)

0|1
    0|1
  • Allahü tealta her şeyden münezzehtir. Kimseye karşı haksızlık etmez. O, senin benim gibi insani şeylerden uzaktır. Çok düz mantık dşünüyorsunuz.

1|0
    0|0
  • biraz kuranı kerim okusan ya da efendimizin hadislerinden ders çıkartırsan böyle birşeyin gerçek olmadığını anlarsın.

0|0
    0|0
  • Senin ana rahminden çıkışın haksızlık mı?

0|1
    1|2
    • evet haksızlık

• sanal delikanlılık yapma ilk önce senin ananınkine girerim* adam gibi kouşacaksan konuş olmadı*git

• SİZİN GİBİ DANGALAKLARLA AYNI GEZEGENE KOYMUŞ BENİ evet haksızlık yapıyo

1|0
    2|2
  • Ben Tanrıya inananmam. Allah'a inanırım. Ve Allah'ın haksızlık yaptığına da inanmam, çünkü Hak onun isimlerindendir...

0|0
    0|0
  • nayn düşünmüyom

0|0
    0|0
  • Kardeş alınma yorumlara baktım sallama. Sen ne demek istiyorsan onu söyle zaten yüzlerce adı var Ben diyim sana bir ara baya söylendim kendisine nefret ettim ama iyi şeylerde oldu. Eşit davranmıyor umursadıklarını çok sınıyor

0|0
    0|0
    • Neden birilerini umursuyor Neye Göre umursuyor

Yoksa insanoğlu beni umursadığı için ben bunları yaşadım diyerek Kendinmi kandırıyor

• Birşeye inanmak zorunda değilsin sadece iyiliğe inan yanlışlıkla enayi olma kafanı kullan sonucu iyi olacaksa kötülük bile yap bence böyle. eğer değilse bende inanmıyorum. Anladığım kadarı ile iyi birisin herşey gönlünce olsun iyi sabahlar

• sanada

• Ataist olmak istiyorum ama Allah ı inkar etmek istemiyorum

0|1
    0|2
    • İlk önce seni kutsamam lazım ateist olman için

• kutsamadan yaptım seni ateist Bundan sonraki yaşamına ateist olarak devam edeceksin

• Tövbe estafurullah la havle vela kuvvete demek istiyorum

• herkese eşit davranmıyor herkese hakettiğini veriyor, bunu sorgulamak çok doğru değil sanki zannımca...

0|0
    0|2
  • Tanrı senin götünü ziksin eşşek , bizim ki Allah

1|3
    1|2
    • seninkinide seninki ziksin o zaman yani allah

• ateşimi engelleme o zaman Hadi sen cennetinde Hurilerlerle takıl

Sana orda daha Memeleri filizlenmemiş Huri Verecekler Ulan sapıklar böyle vaadler için ahlaklı yaşammmı olur

Kardeş ben cennete gidip sübyancı olmak istemiyorum ya Bu sizin allahınız biraz sapık

• sana cennette zikiş olduğunu mu söylediler yoksa :) la kardeş cennette işeme bile olmicak , kim kimi zikiyo abi , u lan herkes bişe söylüyo adamı böyle din den soğutuyolar ,bütün bunlar niye oluyo biliyomusun,eski zamanlar da ki gibi mucizeler , felaketler olmuyo , bu yüzden oluyo , ama mucize olmadığı ve sadece görmeden iman ettiğimiz için , en değerli ümmetiz .

• esitligi insan bozar

1|1
    0|1
Yükleniyor...