Okuduktan sonra unutamadığınız kitaplar ve yazarlar hangileri?

Sizi sizden alıp götüren,sizi derinden etkileyen,içinde kendi özlemlerinizi,yalnızlığınızı,aşklarınızı,acılarınızı,pişmanlıklarınızı

barındıran cümleler ve kesitler sunan kitaplar ya da şairler hangileri merak ediyorum.

0|0
12|8

En İyi Erkek Görüşü

• bukowski derim sadece bunun için..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Nietzsche Ağladığında (Irvin D. Yalom), Martin Eden (Jack London), Fareler ve İnsanlar (John Steinbeck), Oblomov (Ivan Gonçarov) ilk aklıma gelenler. Can Yücel, Ahmet Arif, Nazım Hikmet, Özdemir Asaf şiirleri hayatımda her zaman iz bırakanlar.

1|0
    0|0
  • Cümle hatırlamam zor..

Fakat etkilendiğim kitaplar mevcut elbette...Uçurtma Avcısı, Nietzche Ağladığında, Anne Frank'ın hatıra defteri ve son zamanlarda okumuş olduğum Ölüler Senfonisi gerçekten etkilendiğim kitaplardandı...:)

0|0
    0|0
  • Sefiller, Goriot Baba ve Pal Sokağı Çocukları... Yıllar geçti hala en ufak detaylarını bile hatırlarım.

Ayrıca Harlan Coben betimlemeleri aklımdan çıkmaz. Orman adlı romanındaki Tara O'Neill karakteri oldukça silik fakat ben unutamadım hiç. Daha vardır da aklıma gelmedi şu an.

0|0
    0|0
    • Kültür kategorisinde sorular sorarak,bilgi birikiminizi yansıtımanızı bekliyorum.

Sadece din odaklı sorularda takılıp kalmayınız lütfen.

• Kültür sorularımın en fazla sekiz cevap aldığını hesaba katarsak, pek sormak istediğim söylenemez.

• Size verilen cevapların niceliğinden daha çok,niteliğini önemseyiniz bence.

• Teselliyi kelimelerde, ıstırabı dışarıda, mutluluğu içeride, umutsuzluğu şahitliklerde görebiliyorsan/anlayabiliyorsan ve hissedebiliyorsan bil ki uçurumlar gölgen olmuş, hayallerin kanatlanmış, belleğin evrenselleşmiştir...

Sözün Yolculuğu / Ömer Çoban nasıl bişeydi o ya :D

0|0
    0|0
    • hakkaten edebi hazlar yaşatan cümleler çok zengin ve derin anlamlar yüklemiş kısacık cümlelere okumak isterim.

• huzur sokağı şule yüksel şenler

1|0
    0|0
  • çatı

0|0
    0|0
  • kahraman tazeoğlu cok etkiler beni :( cok şiir ve kitap okurum hep aska ve ayrılıga dair

kALBİNE UZANAN ELLER KIRILSIN :((((

0|0
    0|0
  • nietzsche ağladığında,kürk mantolu madonna,yalnızız,puslu kıtalar atlası

0|0
    0|0
  • Her okuduğum kitabın ana kahramanı aşık olduğum için unutma gibi bir durum olmuyor.

0|0
    0|0
  • elif şafak :aşk

şule yüksel şenler :huzur sokağı

canan tan :piraye

morla morgan :bir çift yürek

0|0
    0|0
  • Yüreğim seni çok sevdi. Canan T

0|0
    0|0
  • Bin muhteşem güneş..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• reis bey necip fazıl kısakürek ilk okudugum kitap aynı zamanda

0|0
    0|0
  • Hüseyin Nihal Atsızın Bozkurtların ölümü-dirilişi kitabı sürükleyiciydi.İlk okuduğum kitap desem yeridir kitap okumayı ondan sonra sevdim.

0|0
    0|0
  • paul auster - yanılsamalar kitabı. tam o an da ihtiyacım olan herşey vardı bu kitapta

0|0
    0|0
  • Grange" Leylerin uçuşu", John grisham "tuzak"

0|0
    0|0
  • the secret

aşkın gözyaşları güzel kitaplardır

0|0
    0|0
  • Tess gerritsen Tüm serisi..

0|0
    0|0