Olağanüstü vücutu için kilogram başına alınması gereken protein kaç gram olmalıdır ?

Evet arkadaşlar.Bu sorunun cevabını hala en üst düzey bilim adamları,beslenme uzmanları,sporcular,antrenörler vs kimse tam olarak bulamadı.Benim 1,5 senedir yaptığım araştırmaya göre alınması gereken gram 1,8'dir.Bize kilogram başına 3 gram protein diyen dergi yazarlarının aslında 1,8-2 gram protein kullandıklarını,fakat protein tozlarının reklamı açısından abarttıkları seneler öncesinden gündeme bomba gibi düşmüştür.Olağanüstü vücut dediysem steroit demedim veya doping uzun seneler halinde de olsa doğal beslenme ve patlatıcı setlerle.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• normal bir insanın kilogram başına 1 gram ama sen sporcu ve iriceysen 2 gram diye biliyorum

Dana eti (orta yağlı) 19.1

Koyun eti 16.5

Balık (cinsine göre değişir) 14.8 - 26.3

Tavuk eti 18.6

Karaciğer 19.2

Bezelye 24.2

Kurufasulye 22.3

Mercimek 24.7

Nohut 20.5

Soya Fasulyesi 34.1

Ceviz 14.8

Beyaz Peynir 16.8

Kaşar Peynir 27.0

Süt (orta yağlı, inek sütü) 3.3

Yoğurt 3.4

Yumurta 12.1

Ekmek 9.1

Mısır (patlamış - sade) 12.7

Pirinç 6.7

bunlar 100 gramında olan protein değerleri

0|0
    0|0
    • Aynen güzel biliyorsun birader.Bende bunları biliyorum,ancak mükemmel değeri bulmaya çalışıyoruz. :) Kaşar peynir,ekmeği,mısırı geç :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Olağanüstü vücut yok.

0|0
    0|0
    • Var da steroid ve dopinglerle,İnsanın doğal yollardan olması çok zor ben bunu başaracağım yine vücudum iyi ancak 11 senelik sporcuyum mükemmele ulaşmam lazım pof.

Erkekler Ne Diyor 1

• internete yazınca çıkıyo zatnenn

0|0
    0|0
    • Çoğu yanlış 3 çıkıyor.Protein tozcular var arkasında bu işin.Böbreklerin hamına koyulsun sonra

Yükleniyor...