Futbolun patronu olsa idiniz...

Size futbolda bir kuralı çıkartırken, bir başka kuralı eklemenizi isteselerdi (yani burada söz konusu 2 kural), ekleyeceğiniz ve çıkartacağınız kurallar neler olurdu?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• tacı ayakla kullanılmasını isterdim,elle kullanılmasını çıkartırdım.

0|1
    0|0
  • İlk yaridan sonra oyuna halayla baslama zorunlulugu koyardim :D

0|1
    0|0
  • kuralı bilmemde futbol başının hakem kovma yetkisi varsa cüneyt çakır denilen hakemi çıkarırdım.

yeni bir kural koyacak olursam ilk yarı başka kaleci, diğer yarı da başka bir kaleci, kalecilik yapacak şartı koyardım. niye deme bende bilmiyorum :D

0|1
    1|0
    • Bir kalecinin sürekli yedek kalmasına acıdığındandır... :)

• E, sürekli yedek kalan golcü oyuncu, savunma oyuncusu vs...? :)

• yine normal oyuncularda pek olmuyor bu kalecilerde daha sık rastlanan durum :)

• Şimdi hem kural alıp, hem kural uydurmak zor iş :D Bu saatte kafa yorulur mu buna ya :)

0|0
    0|0
    • Bu cevabı yazmak için bile parmak yormuşsun, senden değerlisi mi var bu dakikadan sonra? :P

• aaaaa hakemler pozisyonları tekrar izleyebilmeli, kol saati şeklinde minik bir ekran falan. ama bu kural sayılmıyor :D ama olmalı, ve hakemler yanlış karar verdiklerini anladıklarında kararlarını değiştirmekten korkmamalı. Cesaret kuralı olabilir mesela. Tamam olmadı. :D

• Bak böylesi daha güzel oldu işte... :)

• İyi böyle.

0|0
    0|0
  • futbolu adam akıllı bilmiyorum :(

0|0
    0|0
  • 3 oyuncu değişiklik hakkını kaldırır, 3 oyuncu +1 kaleci değiştirme hakkı verirdim

0|1
    0|0
    • Kimse kullanmaz ki, ancak sakatlık durumunda... :)

• futbolda çok büyük bir kural değişikliği yapılamazki,ancak bu gibi şeyler yapılabilir

Erkekler Ne Diyor 14

• sarı kart ceza olma durumlarını final için iptal ederdim

final maçlarına özgü 4 oyuncu değiştirme hakkı yapardım

0|0
    0|0
  • hakemlerinkesinlikle hakemlik dışında bir işle meşgül olmasını yasaklardım hakem okulu açar sadece hakemlikle uğraşmalarını sağlardım doktordan hakimden avukattan hakem olmaz ikincisi emre gibi ne kadar çirkef varsa türkiyede futbol oynamasına asla ve asla müsade etmeyecek bir kural koyardım

0|0
    0|0
  • 4 fark geriye düşen takımın oyuncu değişiklik hakkını 3 ten 7 ye çıkarırdım. her takım ilk 11 inin ortalama boyunu en az 1.70-175 yaptırırdım en az 3 tane 1.90+ boyda oyuncu oynatma zorunluluğu getiriridim. maksat oyun havadanda oynansın. barcelonanın pas oynundan kurtulalım :D geriye pas atmayı yasaklardım. (bu kaleciye atılan pası elle kontrol edememesi değil atıyom iniestanın ortasahadan defansdaki piqueye pas atmasını engellemke için :D )

0|0
    0|0
  • patlak topla oynasınlar.kimisi çok sert vuruyo yazık kalecilere :((

0|2
    0|0
  • futbol kurallarını pek bilmiyorum ama derbilere bayan hakem ve sadece bayan seyirci kuralı konmalı

0|1
    0|0
  • 2 periyottan oluşan futbolu 3 e bölerdim ilk orta ve son devre.. :) Oyun içerisinde nerede olursa olsun eğer kırmızı kartlık rakibe çok tehlikeli bir hareket yapılmışsa bunu bedeli penaltı olmalıdır...

0|0
    0|0
  • Her kulübe Servet Çetin'in büstünü barındırmaları zorunluluğu getirtirdim.

0|0
    0|0
  • ofsaytı kaldırırdım...oyuncu değişikliği sayısını artırdım...penaltıyı kaldırırdım...barajı kaldırıdım...

0|0
    0|0
  • ofsaytı kaldırırdım, anlamadım gitti zaten, bide maç uzatmalara gidince 7 şer kişi dışarı çıksın 4e 4 oynasınlar. zevkli olur gibi

0|0
    0|0
  • Taç atışları ayakla kullanılsın.

Nizami şarjlar faul olarak değerlendirilsin.

Pas atacak arkadaşını bulamayan oyuncuya tölerans geçilsin.

0|0
    0|0
  • Bir maçta bir takım 10dan fazla ofsayta takılamasın 10taneden sonra ofsayt verilmesin.

0|0
    0|0
    • 11. ofsaytta penaltı mı verelim.? :)

• sen saçma sapan bir espiriyle mi bunu anlatmaya çalıştın bravo sana bir maç ofayt olmadanda oynanabilir 1-0 3-2 yerine maçlar 9-8 11-12 biterdi

• Üstadım, böyle hakaretvari konuşacaksan, bırak git sorumu... Senin gibiler ile uğraşacak enerjim yok. Son sözümdür... Ve son hakaretimdir: Bu sözden sonra istediğin kadar havla... Cevap yazmayacağım...

• Bu soru sabriye sorulsaydı el cevap:..

''Kaleler kale arkası tribününde olsun..''

0|0
    0|0
  • her müsakabada 6 hakem uygulaması kuralı koyardım 4hakem uygulamasını cıkartırdım

0|0
    0|0
  • Hakem olayını kaldırır bilgisayar sistemini getirirdim, herkesin istediği adalet sonuçta

0|0
    0|0
    • Öyle bir bilgisayardan üretmek zaten zor iken, bir de öyle bir bilgisayarın seri üretimi..? :)

• bir ara FİFA tarafından düşünülüyordu kameralarla pozisyonlar en ince ayrıntısına kadar hesaplanıp oyun durdurulacaktı, futbol olayında harcanan parada devede kulak kalır

Yükleniyor...