Flört başlangıcı ve devamında korkuları yenmek.

Günümüzde dejenere olmuş bu ilişkilerin , yaşanmış ilişki travmalarından sonra yaşam koçum ile birlikte yeni bir başlangıç yaptım.Özgüven sorunum varmış meğer.Çözdüm Sorum şu ki :Uzun süreli ve gerçek paylaşımlı sevgi dolu ilişkileri unutmuşuz.Zamanımızda çok kıymetli.Alışveriş etmeyeceğimiz dükkana girmek istemiyoruz.İlişkiler artık mücadele istiyor.Değişen bu toplumda bir kadın kararlılıkla , sınırlarını çizerek bir ilişki yaşamak istediğinde yanlız kalıyor.Flört başlangıçları erkeklerin ilişki istemiyorum sadece takılalım modunda oluşu ile başlıyor.Devamını getirmek kadının elinde.Mücadele etmek gerekiyor işte.Etmek istemezsen de yanlız kalıyorsun.DIşarıya verdiğim enerjiyide kontrol altına aldım.Hazırım :) Erkeklere soruyorum lütfen 30 yaş ve üstü cevaplasınlar.İlk buluşma ve sonrasında değer verip sevmeniz ya da sevmeyip uzaklaşmanıza sebep olabilecek detaylar nelerdir ? Çok hoşlandınız elektrik aldınız.Öpmek istediniz reddetti mesela ? ya da yatağa atma niyetiniz var ama bu kadın uğraş istiyor.Uğraşmaya degmesi için ne olması gerekir ? Zor elde edilip değerli olmak gibi bir durum var çünkü.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu yazılanların hiçbirine katılmıyorum. Çünkü bu şekilde yargılar ve yaklaşımlar, ilişkiyi kategorize etmekten başka bir şeye yaramaz. Eğer bir neden-sonuç ilişkisi bulmaya çalışıyorsanız, buna ilişkinizi planlı yaşamaktan vazgeçerek başlayabilirsiniz. Bu bir iş anlaşması değil, bu tarz soru ve sorunlarla zaten ilişkiye 1-0 mağlup başlıyorsunuz. Paranoyaklığa da ilk adımı atmış oluyorsunuz. Bu şekilde düşünerek başlanan ilişkiler, asla uzun soluklu ve sağlıklı olmaz. Hastalıklı bir ilişkiye adım atmak istemiyorsanız ve/veya var olan ilişkiniz kangren olmasın istiyorsanız, bence hayatı daha sakin kılarak,özgüven sorununu aşarak ve tabu-yasakları olabildiğince eleyerek başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm bunları karşınızdaki insanın bilmesine gerek yok, önce siz kendi içinizde sindirmeniz gerekir bu durumu. Zaten daha sonra su akar yolunu bulur.

Bir başka şahsi düşüncem de, her ne olursa olsun, kimseye ve hiçbir şeye körü körüne bağlanmamak, vazgeçilmez düzeye getirmemek ve olduğundan fazla değer vermemek gerektiğidir.

Öpmek istediniz, red mi etti ? Siz kazançlısınız, çünkü artık onun düşünmesi gerek, bir daha beni öpmek isteyecek mi acaba diye ? Bu basit bir örnek, demek istediğim anlık dürtüleri, ilişkinin geneline yaymak sağlıklı bir yaklaşım değil.

Zor elde edilmek ya da öyle olmaya çalışmak, bence kişilik bozukluğu ve özgüven sorunu. Çünkü nihayetinde siz bunu yaşayacaksınız ve bu olduğunda, karşınızdaki kişinin, "yani zor kadını oynadın da ne oldu, bak şuan neredesin ve ne yapıyorsun benle" şeklinde bakışlarına ve alaycı gülümsemesine fırsat vereceksiniz. Sonuç olarak kim kazandı ?

Sonuç olarak, ikili ilişkileri daha basite indirgemek, kendimizle barışık olmak, neyi, neden ve ne kadar istediğimizi bilmek, sağlıklı ve uzun soluklu bir ilişki için gerek şarttır.

İlişkinizde başarılar ve mutluluklar dilerim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• 30 yaşında değilim ama cevap vermek istedim . çok konuşması ilk buluşmada beni iter sıcak konuşkan fazla geveze olmıcak beni dinlicek isteklerini bana net bir şekilde söylicek dinlemekten ve dinlenmekten ketif alıcam onun eğlenceli vakit geçirirsem bundan sonrası için ne yapsa yeridir evleniceğim kadın olur zaten yatağa atmak öpmek gibi bir uğraşım yoktur benim bütün erkekler yatağa atmak öpmek için birilerini aramaz bazen anlaşılmak sevilmek isterler herşey bedenlerde bitmiyor ruhta önemli .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben zor elde edilmek ve değerli olmak arasında bir ilişki göremiyorum. değer denilen şey kişinin kendisinde bitiyor neticede. sen kendini değerli görüyorsan bunu ister istemez karşı tarafa da yanıstıyor ve karşındakinin de seni değerli görmesini sağlıyorsun. uzun soluklu ilişkilerde zor elde edilen kadın değil de erkeğin dilinden anlayan kadının başarılı olduğunu sanıyorum. tabi bu sadece benim ve çevremdeki ilişkilerden çıkardığım bir sonuç

0|1
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum.Evren o kadar enterasanki.Değerli olduğunuzda ve çok fazla özgüveniniz olduğunda karşınıza silik , kendisine güveni olmayan insanları çıkarabiliyor.Belkide sizin özgüveniniz altında ezildiklerinden bu hale geliyor.Hep bu tarzda insanları hayatıma çekmişim ve tıkanık ilişkiler yaşamışım.Dedim ya artık bunların sebeplerini biliyorum ve kesinlikle böyle ilişkileri artık hayatımda tercih etmiyorum.Yorgunlugun getirmiş olduğu bir sebepmidir bilmiyorum

• biz kadınların en büyük hatası daha ilişkinin en başında beklentiye girmek. yani karşındaki erkeğin seni sevip sevmediğine ya da sana değer verip vermediğine emin olmadan hoop evlilik ve çocuk hayallerin kurmaya başlıyoruz. bence flört aşamasında bu anlamda beklenti koymamak en iyi taktiktir. şu bir gerçek ki erkekler bir bayanı elde etmek için herşeyi söyleyebiliyorlar. yani erkeğin dediklerine değil de davranışlarına itibar etmek gerçek niyetini sezmek adına kadına yardımcı olabilir.

• Ben erkeğin kadına hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorum. Kadının erkeğin emek vermesine izin vermesi gerekiyor.Erkek kadına hizmet ettiğini ,emek verdiğini gördükçe onurlanacaktır.ve kadına hep daha çok emek vermek isteyecektir.

Yükleniyor...