Emre Mor'un İstiklal Marşı sırasında sakız çiğnemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye - Rusya maçı öncesinde İstiklal Marşı okunurken Emre Mor'un sakız çiğnemesi sosyal medyada büyük tepki çekti. Sizin bu davranış hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
3ay Güncelleme
3ay Güncelleme.

0|0
24|46

En İyi Erkek Görüşü

• Evet dün maç izlerken beni de çok rahatsız etti bu tavrı. Fakat daha sonra maçtan sonra sosyal medyayı takip etmedim tepki alıp almadığı konusunda. Yaşı daha çok genç olduğu için ve hiç türkiyede yaşamamış birisi olduğu için hatta türkçe bilmediği için kültürümüzden çok uzak. Bu nedenle biraz daha olgunlaşması, davranışlarını düzeltmesi lazım. Çünkü gerçekten çok yetenekli bir futbolcu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• uyarırlar bir daha çiğnemez. -ki zaten ben bunu kasıtlı yaptığını düşünmüyorum. çocuk her ne kadar Türk olsa da Danimarka'da yetişmiş, büyümüş bu zamana kadar. yani bizim örf, adetlerimizi ya da kurallarımızı bilemez ki. bir kere milli takımlardan Danimarka'yı seçmek yerine Türkiye'de oynamayı tercih etmiş. Milli takımımızda oynarken ne kadar heyecanlı ve istekli olduğunu görmemek için de kör olmak lazım. Takımımız için canla başla oynuyor. zaten ona olan kötü yorumları görüp kırılmış besbelli ki ve böyle de bir açıklamada bulunmuş : “eleştiri insanları olgunlaştırır. ancak okuduğum bazı şeyler beni gerçekten incitti. türk olmamakla suçlandığımı gördüm. ben türküm ve her zaman da türk kalacağım. farklı düşünseydim bugün türkiye’yi değil danimarka’yı tercih ederdim”

O yüzden benimde demem o ki burada Emre Mor hakkında kötü eleştiri yapanlar önce kendilerine baksınlar.

1|1
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle bende böyle düşünüyorum. gereksiz bir biçimde bu konuyu abarttılar. kasıtlı bişey yaptığını sanmıyorum. ayrıca zaten yurtdışında yetişmiş bizim geleneklerimizi bilememesi normal.

Erkekler Ne Diyor 45

• adam yurt dışında yetişmiş hali ile bizimle aynı duyguları hissetmesi zor ve konu abartıldı.

1|0
    0|0
  • Adamın soyadından Türk olmadığı belli. Mor soyadıyla kendisini belli ediyor. Tğrklerde açık mavi - beyaz, kırmızı - beyaz renk grupları önemlidir. Mor rengin Türk kültüründe yeri var mı, yok. Ayrıca tipiyle de Türk olmadığı belli. Bu kadar esmer Türk mü olur?

0|0
    0|0
  • yaşadıgı topşumdan dolayı davrabnmıstır bılerek yaptıgını duusnmuyoırum avrupda yasıyır onlarda normal bısı turkce bıle bılmıyor ne beklıyosun

1|0
    0|0
  • Ne kadarda türkçe vs bilmesede burda doğmasada bu ülke seni kabul etmiş saygılı davranması lazım nerde doğarsa doğsun burda oynamasa kendi ülkesindede yapar saygısız biri daha çocuk doğru yolu öğrenmesi dileğiyle

0|0
    0|0
  • Bazı yorumlar saçma.. Türklükle veya Türkiyede yetişmekle alakası yok bu işin..
    Tüm ülkeler marşlarını esas duruşta okur ve dinler..
    Futboldan zaten hazzetmiyorum.. En şımarık ve disiplinsiz sporcular futbolda olduğu gibi, en kalitesiz seyirci de yine futboldadır..

0|0
    0|2
  • istiklal marşı saygı duruşunda söylenir..
    tüm takım sarmaş dolaş..
    sen buna ne diyorsun boşver emreyi boru..

0|1
    0|0
  • o çocuk danımarka doğumlu buna tepki verenler meclistekilere tepki vermeli.
    ve not adam daha türkçe bilmiyor ki marş okusun

3|0
    0|0
  • Türk'ün Türk'ten başka düşmanı yoktur. Henüz genç, aynı zamanda yurtdışında yetişmiş. Birisi yükselince reaksiyon olarak alttaki böceklerin zoruna gidiyor. Zamanla öğrenir.
    Almanların dediği gibi;
    En büyük vatanseverlik işini en iyi şekilde yapmaktır.

0|0
    0|0
  • Çocuk daha Türkçe bilmiyor bide yaşı küçük olmasına veriyorum ama tabi saygılı olmalı tabi bunları öğrenir daha yaşı küçük

0|0
    0|0
  • Bence yaptığı saygısızlık çünkü o marş öyle keyfine yazılmış birşey değil. O marşı dinlerken ben hep duygulanırım çünkü o marşın okunabilmesi için kaç tane vatan evladı canını feda etti/ediyor.

0|0
    0|0
  • Adı soyadı türkçe ama adam türkiye yaşamamış biri normal buluyorum askerde kıpırdadı diye dayak yiyen vardı sence bir daha o adam istiklal marşını takar mı ben o manzarayı gördüm ve Şu an hic zikimde bile degil istiklal marşı okunuyormus okunmuyormus saygı değeri bu tür şeylerle olculmez

0|0
    0|1
  • Yalnız adam Türkçe hiç bilmiyor yani bizim gelenek ve göreneklerimizden uzak daha 19 yaşında. Zamanla Türklük duygusunu hissedecektir. Bence hemen tepki vermemeliyiz

1|0
    0|0
  • Emrenin futbolu iyi ama yaptığı bu hareket hiç hoş değil. Türkiyeden uzakta yetişmiş hikayelerini geçelim önce. Dünyanın her yerinde marş okunurken saygı duruşunda olunur. Bunu hiç öğrenmediyse pes artık. Sadece futbolu geliştirmemek lazımmış.

0|0
    0|0
  • Bence bu kadar genç birini hmen karalamamak lazım. Çoğu hani bunun yaptığı terbiyesizli diyenler lise döneminde istiklal marşında kimbilir kaç kere şımarmışlardır bilmem anlatabildim mii. İnsanları karalamaktan çok kazanmak lazım.

0|0
    0|1
  • Adam söylemek zorunda değil yani ya da bilmiyor olabilir. Çok üstüne gidildi

0|0
    0|0
  • içinden söylüyordur

0|0
    0|0
  • cahillikten olabilir, zamanla aşılarla Türklüğü

0|0
    0|0
  • Tam oçç saygısı yok

0|0
    0|0
  • Her genci boyle yobazlogimizla kaybediyoruz. Evlerinde oturduklari herden elestirmeyi cok iyi bilir bizim millet. Nefret ediyorum bu tur milletlerden.

0|1
    0|0
  • Abarmayın çocuk bizim geleneklerimizle büyümemiş iyikide büyümemiş başka ülkeler marşlarında dans ediyor

0|0
    0|0
  • Türkiye'de yetişmedi sanıyorum
    sevmemiştim de zaten ben

0|0
    0|0
  • Disarda yetismis ve kulturumuze uzak ama hareketinin saygisizligini bu durun ortpas edemez. Umarim hatasinin farkindadir.

0|0
    0|0
  • Türkçe bilmiyor. Ve sakız alsada almasada yinede söylemiycek türkçe ögrenene kadar

0|0
    0|0
  • Bence yanlış düşünüyoruz. Vatana , millete , şehitlere saygının İstiklal marşında hazırolda durunca olacağını sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Saygısız p*ç

0|0
    0|0
  • bunu balotelliye benzetiyorum yıldızı hemen parlar sonra söner

0|0
    0|0
  • Manasını bilmiyor olabilir

0|0
    0|0
  • Detaylara fazla girmek iyi değildir. Bizim bakkal Hüseyin yapsa kimse bişey der miydi?

0|0
    0|0
  • Genç yaşının verdiği heycanla yapılan bişey olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
  • sakız çiğnemenin neresi saygısızlık oluyor ki?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 23

• Herkesin kutsalları farklıdır. Bence saygısızlık ama ona bu Marşı okuması için diretmek yanlış. Ben devlet başkanı olsam kendisine yüklü miktarda para cezası keserdim.

0|0
    0|0
  • Maymun surat. Geviş getiriyor.

0|0
    0|0
  • şerefsiz

0|0
    0|0
  • Ay canım, yurtdışında yaşamış olabilir Türkçe bile bilmiyor olabilir ama bu yaptığı çok büyük saygısızlık, saygı duymayacaksa oynamasın milli takımda kimse onun kapısında el pençe divan değil ay çok sinir oluyorum aklıma geldikçe, kabardı milliyetçiliğim

0|0
    0|0
  • Emre Mor'a saygısız diyenlerin birçoğu lise ya da ergenlik döneminde istiklal marşı törenlerinden kaçan kişiler. Bu kadar uc tepkiler vermeleri de yine kendi suçluluk duygularını bastirmalarindan kaynaklanıyor.

Ayrıca istiklal marşını hazırolda okuyunca milliyetçi ya da Türkiye sevdalısı olmuyoruz.

0|0
    0|0
  • terbiyesizlik

0|0
    0|0
  • insanlık halidir bir daha çiğnemez

0|0
    0|0
  • saygısız

0|0
    0|0
  • Saygisizca yaptigi seyin yanlis oldugunun farkinda degil buyuk ihtimal 😐

0|0
    0|0
  • aptalca

0|0
    0|0
  • Abartmayın ya

0|0
    0|0
  • O cocugu..

0|0
    0|0
  • Terbiyesizlik istiklal marsini bilmeyebilir ama sakiz cignemesi gerekmez o biçim karılar gibi

0|0
    0|0
  • Belki çocuk gergindir on yargı yok.

0|0
    0|0
  • saygısızlık

0|0
    0|0
  • Terbiyesizlik.

0|0
    0|0
  • Bu kadar saygısı var demekki

0|0
    0|0
  • Eee nolmuş abartmayın

0|0
    0|0
  • Saygisizlik

0|0
    0|0
  • Mecliste bulunan teröristlere daha çok tepkiliyim

0|0
    0|0
  • terbiyesiz

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...