Otobüs muavinlerinin (Host) cimriliği..

Yıllar sonra otobüsle kısa mesafe yolculukta bulundum..Muavin servis esnasında ne içersiniz sordu fanta dedim..Minik bir plastik bardağın yarısını doldurdu uzattı..

Hiç koymasaydın dedim..

Efendim dedi..

Dedim bardağın dolu tarafına bakmak istiyorum ama boş tarafıyla ilgileniyorum..

Dediğimi anlamadı..

Ekledim dudaklarım büyük sanırım dudak payı olsa gerek..

Gene anlamadı..

Dedim ki kardeşim al bunu içmiyorum iade ettim..

Ey millet bardağın yarısını bile doldurmayan otobüs beslenme servisi hakkında ne düşünüyorsunuz aynı sıkıntıdan muzdarip olan var mı?

Güncellemeler:
Soruya cevap veren vatandaşların yazdıklarından anladığım kadarıyla muavin üstüme fantanın dökülmemesini dolayısıyla rezil olmamamı düşünüyormuş..

İstanbul-Ankara Ankara-İstanbul uçak seferlerinde uçak inişe yakınken bile servise devam eden insanlıktan çok öte bir yerlerde bulunan dehşet-ül ibret hosteslerimiz neden acaba bardakta boşluk bırakmaz..Neden o narin elleriyle üstünüze dökülür yarım doldurayım beyfendi demez..

Türbülans ve manevra sortilerinde dökülmeyen fanta asfaltta dökülüyormuş..

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• dökülmesin diye az koyuyorlar 10 senedir otobüsle yolculuk yapıyorum hepsi böyle yani sana garezleri yoktur :D

1|1
    0|1
  • Bu duruma gıcık olduğum için ben otobüse binerken kendi içiceğimi alırım onlara minnet etmem

0|1
    0|0
    • Bayadır otobüsle yolculuk yapmadım..Mesafe de kısaydı zaten..

Neyse uzun seyahat yaparsam dediğini yapacağız:D

• Bak sevdiğin bisküvileri vs al.Onların keyfi gelsin diye bekleme.Birde sutie otobüsler var artık wc vs içinde.Tek koltuk lüksü keyif senin

• Doğrudur..

Arkadaşa eşlik ettim zaruriyetten otobüsle yolculuk yapmam..

• üstüne dökülmesin diye az koymuştur çok mu tepki veriyorsun ne? :D

1|1
    0|0
    • Güldürdün yine :D Ulaşım ve lojistikten vazgeçmem :P

• Soran arkadaşım özür dilerim senden. Gece can sıkıntısından başını şişirdik :(

Not: Sustum, bu son yorumum.

• Çok dolunca da dökülüyor..

Ayrıca belki kötü günündeydi..iyice moralini bozdun...:( alt tarafı bir kahve

1|0
    0|0
  • :Dbenim hakkım da senin olsun

0|1
    0|0
  • belki az malzemeyle çok yolcu ağırlayan muavinleri ödüllendiriyolardır :)

0|1
    0|0
  • Ben ne yiyip içiceksem yanıma alıyorum ordaki ikramları falan almıyorum,ondan sıkıntı yok (:

0|1
    0|1
  • Bizim burdakiler öyle değil gelip tekrar istermisiniz diye soruyolar

0|1
    0|0
  • Ne yapsın? O da emir kulu be yiğidim. Hem araç hareket halinde, üstüne dökülüverirdi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İstediğinde bir daha alabiliyorsun, kendi malı mı ki cimrilik yapsın :) Olası harhangi bir sarsıntıda üstüne dökülmesin ve rezil olmayasın diye alınan küçük bir önlem.

2|1
    1|1
  • urfa'da bir kaç defa su istedin mi'' ne o la kavurmamı yedin'' diyeni de çıkabiliyor

3|4
    0|0
  • personel ile alakalı bence...

yoksa geçen hafta seyahat ettiğim firma dondurma verdi hemde bu sıcak yaz günlerinde :)

0|1
    0|0
  • Ben çok fazla otobüs seyahati yaptım . kimisi sıcak suyu az dolduruyo kimisi kolayı . bir dayıya sormuştum dökülmesin diye falan demişti

0|1
    0|0
  • Günde yüzlerce kişiye içecek dağıtan adam mı cimri yarım bardak fantanın hesabını yapan sen mi cimrisin şu durumda bilemedim ama zaten o servislerden medet umman yeterince loser olduğunu gösteriyor.

2|1
    1|0
    • Artı 1..İşte beklediğim cevap..Yarım fantadan çıkan yarım akıllı cevabı..Seni neden akil adamlara almıyorlar şaşırıyorum doğrusu..

Loser moser nedir bunlar aziz kardeşim yani sen hava atacaksın diye türkçenin fiyakasını mı bozalım..

Unutmadan engellediğin adamın sorusuna cevap yazabilme yüzsüzlüğüne hayran olduğum kadar evet sana katılıyorum kaybeden ben kazanan sensin..

• Malzeme vermişsem değerlendir işte evladım..

Kıçımla ağzım sık sık yer değiştirir mesela şu an ağzımla slçıyor kıçımla gülüyorum sana ağzımın ve kıçımın asli görevini yerine getir sistemi değiştir bekliyorum senden umut ışığı göremesemde..

• trt sunucusu modundan recep ivediğe giden en kısa yolsun ve ikisini de beğenmedim dişime göre değilsin eğlenceli hiç değilsin. Eğlenirim diye engeli kaldırdım ama benbat bir loser çıktın bu da benim şansım engele devam. Not: güncellemeyle laf sokmak serbest.

• Otobüs çok sallandığı için dökülmemesi için biraz az koyuyolar. Ama yarısından biraz daha fazla koymaları lazım.

0|1
    0|0
  • O bardağı, sen üstüne dökmeyesin diye tam doldurmazlar genelde..

Raconu budur.

Yarım doldurulmuş halde, 8 bardak Fanta içebilirdin isteseydin..

Ön yargılar işte.. :))

2|0
    1|1
  • bende geçen yaz ulusoyda çalışıyordum bu hosttan hosta değişir ama şöyle bir şey var ki saatlerce uykusuz kalınıyor kolay bir iş değil şimdi su dışındaki soğuk içecekler ön kapının ordaki dolaba konuyor sende servis masasına 3-5 tane şişe koyamıyosun bir dahada gidip almaya üşendiğinden yetsin diye azar azar koyuyosun bende de tam tersi var üşenmeyip yeni şişeler açarım ama arka koltuklarada verdikten sonra şişede kalırsa alıp onu bir daha dolaba koymaya üşenirim :) bu yüzden en arka koltukta oturanlar güzelce yer içer :)

0|0
    0|0
  • benimkiler tanıdık çıkıyor hep yerli firma açık büfe gibi oluyor :)

0|1
    0|0
  • aynen bazen boşş bardak uzatıyorlar bende doldurup geri veriyorum :)

0|1
    0|0
  • Arkadaş Sende Söylesene Dökülmesin Diye Öyle Dolduruyorlar.

0|1
    0|0
Yükleniyor...