Açken mi spor yapılmalı, tokken mi? Neden?

Merhaba metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını arttırmak için günün hangi saati spor yapılmalı? Spor aç mı yapılmalı tok mu? Şimdiden teşekkürler.

0|0
21|33

En İyi Erkek Görüşü

• Vucut için en iyi spor saati akşam üstü 5-6 gibiymiş bende biyerde okumuştum. Bide sporu aç karnına yaparsan spordan sonra kan şekerinde düşme, baş dönmesi gibi sorunların olabilir. Tok karnına yaparsan da dalaklanırsın. Oyüzden ne aç ne tok olman olman lazım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ne aç yapılmalı ne de aşırı tok aç yaparsan kan şekerin dahada düşer halsizleşirsin ve vücuduna eziyet etmiş olursun. çok tok yaparsan eğer kalbin sıkışması ihtimali yüksek nefes almaktada zorlanırsın sporu yemek yedikten en az 1 saat sonra yapsan daha uygun olur bence :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Yağ yakmak öyle saçma birşey ki hayattan bıkabilirsin çünkü sen aç karnına spor yapıp yağ yakayım dersin vücut yağ zor enerjiye çevrilir diye proteinlere yönelip kas yakar, tok karnına zaten enerji var yağ yakmaya gerek yok der ve yağlar baş belası bir şekilde vücuttan gitmez saatlerce kardiyo yaparsın en iyi yönüyle bile her haliyle kas yakarsın. Bunun çözümü diyet ve ağırlık antrenmanıyla yapılan tempolu yürüyüştür.

1|0
    0|0
  • spordan 2 saat once yemek yemen gerek.. spor yaparken kesınlıkle sıvı ( su ) tuketmen gerek.. ayrıca spordan 1 saat sonra kesınlıkle bırseyler atıstırman gerek salata vs. aksı takdırde kasların erır.. yptıgın sporun hıc bır anlamı kalmaz..
    ayrıca 2 gun spor 1 gun dınlen.. ekmegı kesınlıkle bırak gunde 3 dılım kepek ekmegı..2 ay sonra bana yaz..

1|0
    0|0
    • 3ay

Kepek ekmek yiyemiyorum malesef ama dediklerimizi uygulamaya çalışacağım teşekkürler

• 3ay

salona gıdıyormusun

• 3ay

Hayır evde yapıyorum programdan takip etmeye çalışıyorum birde aylık mekik squat falan var ya onu uyguluyorum. Squatin ilk ayını tamamladim kaç gün sonra tekrar başlamalıyım?

• aç olmalı ama...
    enerjin düşük olmamalı... bunu sağlayıcı bir meyve ya da içecek gerek öncesinde
    yoksa tansiyon düşüyo ve spor bir işe yaramıyor

1|0
    0|0
  • ikisde yalnışş.. tok gidersen midene baskı yapmış olursun nefes almakta zorluk çekersin.. aç gidersen kan şekerin düşer enejin olmaz.. bu nedenle ne çok aç nede çok tok olacaksın.. spora gtmeden enaz 2 sat once yemegını ye öyle git ok..

0|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkürler Ok

• 3ay

Anlamıştım zaten genelde saat üç civarı evde yapıyorum egzersizlerimi öğle yemeği için de kalorisi düşük yağsız tercihlere bulunuyorum. Öneriler için teşekkürler

• 3ay

rica ederim

• aç aç spor yaparsanız metabolizma besin gelmeyeceğini varsayarak kendisini korumaya alır yağ yakımını yavaşlatır yemekten bir saat sonrası ideal

1|0
    0|0
  • Cardio = yemekten en az 4 saat
    Boks = " """ " "" 5 saat
    Kick boks """""""""" 4 saat
    Fitness """ 2 saat
    Body """"" 2 saat
    Muay Thai "" 5 saat
    Yemekten kaç saat sonra hangi sporları yapabilirsin

2|0
    0|0
  • kardiyo açken yapılabilir ama ağırlık antrenmanı aç yapılmaz

1|0
    0|0
  • Kilo vermek için aç karnına spor daha iyi

1|0
    0|0
  • merhaba, açken yapılmalı dolu karınla spor yapılmamalı. spor yaprken midey uygulanan bir baskı vardır. Verimi düşürür hem. spor yaptıktan yarım saat 1 saat sonra yemek yenilmeli. iyi günler

1|0
    0|0
  • Ne tok ne aç olacaksın spor yakarkenç Tıka basa yemekyeceksin, birde çok aşırı aç olmayacaksın.

1|0
    0|0
    • 3ay

Şu an öyle yapıyorum da doğruluğunu kontrol edeyim dedim teşekkürler

• yemekten 2 saat sonra

1|0
    0|0
  • kafana göre takıl zaten işe yaramıyor :)

0|0
    0|0
  • Saat konusunda bilgim yok ama açken de tokken de spor yapılmaz. Bir şeyler yedikten 1 saat sonrası spor için uygundur

0|0
    0|0
  • Aç hdjg

0|0
    0|0
  • açken sen sen değilsin

0|0
    0|0
  • İkisi de değil , spor yapmadan önce 1-2 saat önce yenmeli ve bol proteinli bir gıda tüketilmeli. Spordan sonrada ilk yarım saat içinde yine proteinli ve lifli gıdalar tüketilmeli.

0|0
    0|0
  • Açken yaparsan düşer bayilirsin böyle saçma sorumu olur?

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu konu hakkında farklı görüşler var o yüzden sorma ihtiyacı hissettim

• 3ay

Nasıl söyleyim şimdi dolu mideylede boş mideylede gidilmez spora bos gidersen vücut enerji bulamaz bayginlik gecirirsin dolu gidersen de sıkıntı verir ortasi olucak spor bittikten sonra basit seker tuketmende fayda var jelibon 1 öncelik sonra spordan sonra protein tuketmen iyi olur spordan sonra vücut yapici onarici moda geçiyor sen protein alirsan onu hemen yapici modda kullanip kas yapar

• 3ay

Teşekkürler

• Tokken yapıyorum yediklerini enerjiye dönüştürüyorsun

0|0
    0|0
  • Tokk

0|0
    0|0
  • karbonhidrat ile besleneceksin 1.5 saat sonra spor yapacaksın bu işin raconu budur :D

1|0
    0|0
    • 3ay

Karbonhidratla mi beslencem protein değil miydi o

• 3ay

karbonhidrattan sonra yağlar kullanılmaya başlar spordan önce yulaf ile beslene bilirsin asla aç karnına yapma

• 3ay

Teşekkürler

• açken yapında ne oluyo görün yemekten 1 saat sonra en erken

0|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkürler

• 3ay

Diyetteyken iyi oluyor abi :) zaten ağır çalışmıyorum pek zorlanmıyorum diyette değilken bulktayken yani ağır çalışırken o Zaman 2-3 saat önce yemek yemiş oluyorum :)

• aç iken diyor uzmanlar

0|0
    0|0
  • ne zaman spor yapmak istersen o zaman yap aç tok fark etmiyor

0|0
    0|0
  • Eğer amaç kilo vermekse açken yapmak lazım. Ama normal formu forumaksa çok aç da olunmamalı tıka basa tok da olunmamalı.

0|0
    0|0
  • Tokken

0|0
    0|0
  • Tokken

0|0
    0|0
  • spordan min. 1 saat önce karbonhidrat alırsan iyi olur

0|0
    0|0
  • Tokken olmaz ki, insanın dalağı falan ağrır.

0|0
    0|0
  • Ne aç ne tok. Ancak yedikten hemen sonra değil en az bir-iki saat sonra.

0|0
    0|0
  • Tokken bence

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Açken spor yapılmalı sabah sporu 06.30 olmalı

1|0
    0|0
    • 3ay

Erken uyanıyorum ama o saatte hayatta spor yapamam 😖😖

• 3ay

Bu daha güzel sevdim bu fikri 😂😂

• 3ay

😂😂

• Sporunu sabahlegin erkenden yaparsan daha iyi olur sabahlegin sporunu yaparsan yaptiktan sonra kahvaltini et ama örnegin aksam üstü yaparsan yemek yedikten 1.5 saat sonra spora basliya bilirsin👍👍😊

1|0
    0|0
  • yemek yedikten yarım saat sonra yapılmalı açken spor yapılmaz

1|0
    0|0
  • aç ya da tok olman tabi ki önemli! kesinlikle aç olmamalısın. ama tok da olmamalısın. kalorisi az besinler tükettiğin bir yemekten yarım saat / 45 dakika sonra yapacağın spor en faydalısı olur.

1|0
    0|0
  • Aç yapılmaz spor öncesi meyve/tarçınlı süt vs. hafif ve doyurucu besin yer içersen daha iyi olur
    Veya yemek yedikten bir süre sonra. (2-3 saat)
    Aç denemistim ben de kilo vrrirm sandim ama enerjisiz yapip zorladigim icin vucudum sasti hormonlarim duzensizlesti hap kullanmak zorunda kaldim kilo da aldim. tavsiye etmem yani

1|0
    1|0
    • 3ay

Yemekten bir saat sonra falan yapıyorum bir kaç yazıda aç yazıyordu bir sorayım dedim teşekkür ederim geçmiş olsun :)

• 3ay

Rica ederim bende teşekkür ederim :)

• Tokken cunku besinlerden aldiginiz enerjiyi egzersizlerle harcarsiniz. acken yaptiginiz spor daha da yorar ve yeniden acikmaniza yol acar.

1|0
    0|0
  • Ortası bir vakit olmalı bence, kusmak istemiyorsanız tabi...

1|0
    0|0
  • Yemekten en az 1 saat sonra

1|0
    0|0
  • Yemek yedikten 3 saat sonra

1|0
    0|0
  • Ne aç ne tok

0|1
    0|0
  • bazen aç bazen tok

0|0
    0|0
  • Tokken yemek yiyip spor yaparsan yediklerini yakarsın spor yaptıktan sonra yersen fayda etmez

0|0
    0|0
    • 3ay

Yağları nasıl yakıcaz🤔

• 3ay

Yok değil

• 3ay

Anladım Sanki bende öyle oldu da Teşekkürler :)

• Açken

0|0
    0|0
  • Tok karnına olmaz

0|0
    0|0
  • Tokken yapiyorum ben

0|0
    0|0
  • sabah uykudan yeni uyandığın zaman spor yapılmalı. çünkü vücut yağ yakımına bu saatlerde daha müsait oluyor hem de metabolizma en hızlı düzeye çıkmış oluyor erken saatlerde.

0|0
    0|0
    • 3ay

Pek mümkün olmuyor benim için erken yapmak ama dikkat etmeye çalışırım teşekkürler :)

• 3ay

bence buna dikkat et, yağ yakımına en müsait olduğu zamandır sabah yeni uyandığın saatler. metabolizma hızı düşmüyor çünkü aç olsan bile.

• tabii ki de tokken

0|0
    0|0
  • Açken yağ yakarsn, tokken yedigini yakarsin

2|0
    0|0
  • Acken hic yapilmaz ne tok olcaksin nede ac..

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...