Terlemek yağ yakımını , kilo vermeyi hızlandırır mı?

Diyet yapiyorum her gün 40 dk tempolu koşu bandında yürüyorum göbeğine streç sarıyorum ve sporun sonunda acayip ter atıyorum.
Sizce bu şekilde ne kadar kilo veririm.
Yağ yakmamı sağlar mı?

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• 40 dk sabit hızda koşmayı bırak. Hiit kardiyo yap.
    Yani 30 sn en maksimum noktanda koş. Sonra 30 sn yürüyerek kalp atışını indir sonra bir daha bir daha. 10-15 dk böyle yapman 40 dk o dandik yuruyusten 6 kat etkili

0|0
    0|0
    • 3ay

Sabit kosmuyorum git gide hızlanan bir koşmam vardı :/

30 dk sabit
      30 sn düşük
      10 15 dk daha hızlı mı anlamadım :/

• 3ay

Ne bileyim ne yapıyorsun nasıl yapıyorsun başka. Evet devam et veya yok öyle değil su şekilde yapabilirsin diyeyim 😄

Erkekler Ne Diyor 15

• nerden duyuyorsunuz böyle saçmalıkları anlamıyorum.. terlemek başka yağ dokusu başka ne alakası var? sen terleyerek sadece vücudundan su atmış oluyorsun bukadar.. yağların ter olarak akmaz vücudundan.. kendine işkence çektirme hava alan gysıler gıyın ve koşuya devam et zaten yag yakarsın.. kalori açığı yarat mantık bu

1|0
    0|0
  • :) streç gibi şeyler yapmak sana fayda sağlamadığı gibi rahat spor yapmanı engelleyecek. Her gün 40 dk tempolu yürüyüş yerine tempolu arada bir azaltıp arttırarak nabzını değiştirebilirsin. Bu da yağ yıkımına yardımcı olur. Diyet yaparken de kendini aç bırakmaman gerektiiğini biliyorsundur umarım. Aç bırakırsan metabolizma hızın yavaşlar ve kilo veremezsin. Bunun yanı sıra Ara öğünlerinide ölçülü bir şekilde tüketirsen problem kalmaz

0|0
    0|0
    • 3ay

Aç bırakmıyorum.

Daha önce 25 kilo vermiş bir insanım

• Hayır streç sararak yağ yakamassın sadece çok sıcak olduğu için vucut içindeki suyu atar ki bunu istemeyiz atınca 1 2 günlük tartıda hafif çıkarsın ama su attığından dolayıdır yağ yakımı için normal koşup terlemen daha iyi streçle falan olmaz bu iş

1|0
    0|0
    • 3ay

Neden strecle daha çok terliyorum ne zararı var ne kadar su atiyorsam o kadar geri su içiyorum zaten

• 3ay

streçle deri hava alamadığı için ter atıyor yağ yaktığı için değil konuyu yanlış anlıyorsunuz terlemek kilo kaybettirmez kilo kaybederken terlersiniz ama deri kendini soğutmak içinde terler ya da hava almak içinde terler e seninki hava almak için terliyor bu halde terlesen nolur terlemesen nolur?

• Hızlandırır

0|0
    0|0
  • bunların yanında

masaj da kan dolaşımını düzenliyeceği için
    extradan bunu da alabilirsin ek destek olarak ;)

0|0
    0|0
  • Yok oyle bisey vucudundaki tuzu atıyosun sadece

0|0
    0|0
  • kaybettiğin suyu tekrar kazandığın sürece verirsin. ayrıca bizim kızlarımızın neden spordan tek anladığı koşmak bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

Koşuyorum mekik çekiyorum bisiklet sürüyorum
      Sadece koşmak değil ama en çok onda vakit harciyorum ondan onu söyledim
      Suyu kaybettiğim gibi midemi tekrar suyla dolduruyorum ki zaten çok su içerim

• Arada koş nabzı yükselt

0|0
    0|0
  • Terlersen kilo verirsin tabikide

0|0
    0|0
  • evet tabıkıde

0|0
    0|0
  • su kaybın cok olur ertesi gün kaybettiğin suyu geri alırsın ;) anlık zayıflık hissi

0|0
    0|0
    • 3ay

İyide kaybettiğim suyu fazlasıyla geri içiyorum ben zaten

• 3ay

bende onu diyorum normal diyet ve spora devam gerisi faso fiso istikrarlı ol ki kaybın kazancın olsun.

• 3ay

İnşallah bugün 5. Günüm bayrama kadar devam edebilsem bırakmadan iyi olur benim için

• Kilo vermeyi

0|0
    0|0
  • muhakkak vücut su kaybeder enerji ister sen de yemek yemezsen vücut kendini sindirir ve zayıflarsın

0|0
    0|0
  • Yağ yakmanı sağlar. Tabi beslenme konusunda da dirayetli isen çok çabuk kilo verirsin.

0|0
    1|0
    • 3ay

Umarım öyle olur sağol

• 3ay

Akşam yemeği yiyorum ama 7 ye kadar 7 den sonra birşey yemiyorum ekmek günde 2 dilim oda kepek ekmeği 4 gündür diyet ve sporumu yapıyorum 78 Ken 76 gelmeye başladım neden böyle oldu bu kadar zamanda verdiğimi sanmıyorum su kaybettiğimden mi öyle çıkıyor acaba

• 3ay

sürekli tartılma. uzun zamanlı hedefler koy önüne.. ayda bir falan tartıl..

• Sağlarsın devam et düzen önemli

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Streç sarıldığında çok terlediğini düşünmenin sebebi o teri strecin orda tutuyo olması, yani onu takmasanda aynı oranda terliyodun zaten sadece üstüne yapışıp kalmak yerine kuruyo veya buharlaşıyo. tıpkı bitkinin fotosentezini kanıtlamak için onu poşetin içine koyup poşetin ıslandığını izlemek gibi bu, terlediğini kanıtlaman gerekmiyo bence. ayrıca çok terlemek zayıflatır mı diye bişey olamaz çünkü vücuttan attığın toksin ve yağlar senin terin zaten. Terlemek zayıflamanın bir sonucudur, nedeni değil.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ayrıca sadece koşu veya yürüyüş yapma, pilates yoga falanda yap. sürekli aynı şeye vücudun alışırsa etkisi azalır.

• sunu söylemek isterim ki tek düzey antremanlar ilk başta iyi gözükse de etkileri bir süre sonra azalır bunun yanında evde öteki kas gruplarınızı calıştıracak haraketler yapmanız kilo vermenizi hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır bol bol su içmeyi ve mumkunse kosu bandındaki yürüyüşünüzü yirmi dakikaya kadar indirmenizi öneririm kosu bandının diz ve bilek kısacası bacak saglıgınız için eksi yönleri çoktur

0|1
    0|0
    • 3ay

Hareketlerimi yapıyorum sadece koşmakla kalmıyorum bol bol suyumuda içiyorum

• Sürekli koşmak ve tempolu aşırı koşmak bedenini çok yıpratır. 15 dk fazla koşmamalısın. Fitness yapmaya başla. Basen varsa bisiklet sür. Ayrıca plates yaparak vücudunu esnet.

0|0
    0|0
  • Terlemek yag yaktirmaz su kaybedersin sadece

0|1
    0|1
  • Ter yag yakimiyla alakali degil ki vucuttan zararli maddelerin atimina yardimci

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • sağlar iyide verirssin devam et kesinlikle

0|1
    1|0
  • Evet

0|1
    1|0
  • evet