Kapat

Eşini kaybeden yaşlı adamlar

değişik bir soru ile karşınızdayım

60-70 yaşını devirip kocasını kaybeden bir kadın bir şekilde hayatını devam ettirir.

tek başına yaşar, evini temizliğini yapar yapabildiği kadar.

yada oğluna,kızına yerleşir, bir köşede oturur.

ama erkek için durum daha zor. tek başına yaşayamaz, o yaşa kadar yemek,bulaşık,çamaşır bilmeyen adam.

oğlu ya da kızına taşınamaz. gelin ya da damat istemez ihtiyar huysuz bir adamı.

hiç var mıailenizde ya da çevrenizde böyle bir ihtiyar adam. zor olmuyormu? nasıl yaşıyor?

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

• Dedem var... 2009'da Babaannem öldüğünde anladık ki her şeyle Babaannem ilgileniyormuş... Ki kendisi yıllarca hasta gezdi... Buna rağmen evi çekip çeviren oymuş... Dedem de bir kaza sonucu Alzheimer olunca zorlaştı hayatı... Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin...

0|0
    0|0
    • kimle kalıyor? nasıl yaşıyor?

• ayrı evdemi kalıyor onu merak ettim

• Hayır... Periyodik olarak her evladına gidiyor... Tek başına ayrı bir evi var ama memlekette... Gitse ne yapacak... Yemek yapmayı bilmez bilse de şu an bu zihinle bu hastalık haliyle yapamaz... Yaşlı adam bari kalan günleri iyi geçsin... İşin tuhafı hepmizden sağlıklıdır fizyolojik olarak ki şekeri yoktur, tansiyonu yoktur, kalbi de yok... Sadece Alzheimer o kadar...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 13

• Erkeklerde hazıra alışmasınlar bi' zahmet.

Etrafımda yaşlı bir dede var bu yaşlarda eşi geçen yıl vefat etti,felçli'idi eşi ve yıllarca adam eşine bebek gibi baktı.Her gün yüzünü kremler,altını alır,besler,yanaklarını öperdi.Kadın evden bile çıkamıyordu ama adam onun için odaya çiçekler almıştı,kitap okuyordu ona.Evin her işini adam yapıyordu,ütü çamaşır bulaşık her şey...

Adam evlenmedi,başkasını sevemem evime almam diyor,kendi işini kendisi yapıyor.

Tanıdığım kişiyi anlattım,kararı sen ver.Bence bir erkek hazıra alışmamalı,bir şeyler yapmayı bilmeli en önemlisi eşini sevmeli.

1|0
    0|0
  • Yıllarca kanının eline bakmanın zararları işte. Gene evleniyorlar genelde. Zor cidden.

1|0
    0|0
  • benim babaannem 5 kere evlendi ve hepsi de kalp krizinden öldü.

bu dedeler babaannemle tanısmadıkları için sanslılar.

1|1
    0|0
  • var tabiki eşimin dedesi. çok enteresan ama evlenmek istemiyor ...yanlız kalmakta istemiyor. hiç bir evladının yanına da yerleşmiyor.gerçekten herkesi zorluyor bu konuda . hem aksi hem huysuz hemde dünya tatlısı :) geçici çözümler buluyoruz ama yetersiz kalıyor . evini temizlik şirketine kaydettirdim . ayda bir genel temizlik yapıyorlar . çocukları da birer akşam gidip akşam yemeğini pişirip geliyorlar . yine de zor olduğunu söyleyebilirim .

1|0
    0|0
  • Üst komşularımızdan biri öyle,hatta ikisi öyleydi,biri evlendi..diğeri evlenmedi.

Bazen kızı gelip yardım ediyor,o amcanın karısı hastaydı yemeği vb yapmaya az çok alışmış,çamaşır yıkama vb işleri de yapabiliyor..ben üzülüyorum,akşam camiden geliyor acaba yemeği var mı?biz evimizde gülüyoruz bir şeyler paylaşıyoruz o da böyle geçen günlerini özleyip üzülüyor mudur diyorum..

zor gibi.

1|0
    0|0
    • zor valla. kimse evine almak istemez yaşlı bir adamı. evlenmesini de istemez çocukları, mirasa ortak gelecek diye.

• o açıdan düşünmedim ama ben bile bakarım yani..ne var ki?zaten öyle çok konuşmuyorlar da,kendi hallerindeler

• Ben evlenirsem babamı yanıma alırım.. 60 yaşına geldi. Ve çok yalnız.. :(

Gerçi annem de yalnız.

Huff.. :/

0|0
    0|0
  • Dedem.yanımıza gelmıyor beklıyor ki köye yanın gidelim.herkesin eşi çocukları işi gücü vra ama bunu düşünmüyor.yemek yaparsa tek çeşit yapar sürekli çalışır tarla bahçe vs.ne kadar direttysek buraya getiremedk o orda biz burda perişan gibi bişey

1|0
    0|0
    • yine köyde olması iyi birşey.

şehirde yalnız kalsa daha kötü.

• babaannem gecen yil vefat etti dedem su anda yalniz karsi evde kizi oturuyo ( yani halam ) o gelip evi cekip ceviriyo.. ama buna ragmen dedem evlenirse ne tepki veririm bilmemm ama insallah evlenmez ya da evlensinmi yalnizlik zor.. ama babaannemide seviyodu gözümle gördüm ondan 1 hafta ayri kalinca telefonda sesini duydugunda agladigini... nys hayirlisi

0|0
    0|0
  • Benim dedem hala nenemi hatırlayınca ağlıyor.Zor çok zor.. Allah sevdiklerimizi bizden almasın.

0|0
    0|0
  • Çevremde yok fakat evlilik programlarında görüyorum bazen... bir de bu yönü var durumun..

0|1
    0|0
  • komşumuz bir amca var memnun değil halinden evlenmek istiyo ama evlenecek birini henüz bulamadı

1|0
    0|0
  • bu nedenle akıllı olun kadınlarınızın kıymetini bilin :))))))))))))))))))))))

0|0
    1|0
    • zaten doğanın kanunu gereği kadınlar erkeklerden uzun yaşıyorlar.

ama işte bazı şanssız erkekler kadınlardan sonra ölüyorlar :(

• aynen işte o tarz örnek arıyorum bende. çoluguna çocugunamı yük?

• evet aynen öyle

• Off ya bu soru içimi kararttı. Soruyu okurken ağlamak geldi içimden :S

Bunlar hayatın gerçekleri maalesef,ama işte insan gençken bu gerçekleri düşünmüyor,çnkü düşünmek bile moralini bozuyor

Kadın olsun erkek olsun çok zor ya :(

ALLAH'IM BU DURUMDA OLAN,EŞİNİ SEVDİKLERİNİ KAYBEDEN HERKEZE YARDIM ETSİN

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ben esnaflık mesleğim gereği sürekli karşılaşıyorum çevremdede çok var hepside evlenmek için can atıyor ama nine bulamıyorlar o konuda çok muzdaripler bende başbakana mektup yazın dul kadınların maaşlarını kessin belki ozaman evlenmeye razı olurlar diyorum çok hoşlarına gidiyor bu öneri. bazılarının gelinleri kızları evlerine gelip temizliğini yapıyor birisi var oğlu ve kızı şehir dışında olduğu içi evinin temizliğini kendi yapıyor zor bir durum allah yardımıcıları olsun

0|0
    0|0
  • annaannem yankız.Bir alt kaltta oturuyor.Hergün yanına gidiyorum konuşuyoz yanlız koymuyom anneannemi

1|0
    0|0
  • Evet kadın sigiyor ama erkek sigamiyor biyere ihtiyarlik zillettir . Trt2 de ömür dediğin diye bir program var izle. Neler var yaa neler...

0|0
    0|0
  • Yaşına bakıyorum. Bir de sorduğun soruya! Beynimde yeni ampuller yaktığın için teşekkür ediyorum.

1|1
    0|0
  • evlilik programlarına çoğunuz gibi bende karşıyım. en çok da dönen muhabbete karşıyım.. ama oraya çıkan yaşlı insanlara kızmıyorum. yaşanmaz abi, çok zor durumda olmalılar. yalnızlık öyle kolay bir şey değil.

0|0
    0|0
  • hakkı devrim bir progrma katılmıştı anlatmıştı bunları. spiker biile ağlamıştı, baya duygusaldı

1|0
    0|0
  • oluyor tabiii.. çok da kolay değil yani...

1|0
    0|0
  • çevremde çok var oğullarının kızlarının yanında

0|0
    0|0
  • hiç olmadı ama o yaşta insan bırak çamaşırı bulaşığı k..ç..nı bile zor yıkar

0|0
    1|0
Yükleniyor...