Yüzme kas yaparmı sizce?

Yüzme kas yaparmı?

• Yapar
    86% (19)87% (13)86% (32)Oy Ver
  • Yapmaz
    14% (3)13% (2)14% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Yapar tabii ama bir disiplin içinde ve sürekli olarak yapılması gerekir. Ayrıca fitness'taki gibi bir kas olmaz yani vücudun her yeri çalışır ama mesela kadınlarda göğüs kası olmasını sağlamaz. Aksine, yüzücü kadınların göğüsleri genelde küçüktür. Erkeklerde bu farklı olabilir ama. Bacaklarda kas yapmak için uygun bir spordur. Kalçayı da sıkılaştırır. Omuzların genişlediği söylenir ama şöyle bir şey var benim omuzlarım dar mesela ve yüzmem bunu değiştirmedi. Yani her şeye rağmen, bazı kas grupları için yüzme tam anlamıyla gelişmelerini sağlamayabilir. Yüzmeseydim daha dar olur muydu, bilmiyorum ama sanmıyorum. Aslında tam olarak darlık da diyemem. Şöyle ki, benim omuz kemiklerim önde biraz ve bu yüzden göğsümle boynumun arası dar gibi duruyor. Ayrıca yüzücülerin bir sorunu da şu ki sürekli dik durmaya kendini zorlaman gerekiyor, fazladan bir çaba yani. Çünkü yüzmedeki hareketler omurgayı öne doğru eğilimli hale getiriyor bu da kamburlaşırabiliyor insanı. Bunlar genelde söylenmeyen ya da bilinmeyen yönleri yüzmenin. Ama "İyi bir vücut sağlar mı?"dersen belki de en iyi vücudu sağlar. Benim vücut tipi olarak en beğendiğimdir yüzücü vücudu. Daha da gösterişli bir vücut istiyorsan fitnessla desteklersen bence en iyi haline kavuşursun. En azından ben böyle düşünüyorum çünkü yüzücü sayılabilirim ve iyi bir vücudum olduğunu düşünüyorum. Sadece omuzlarımdaki ve omurgamdaki sorun için ve tabii ki en iyi vücudu kendimde görmek istediğimden pilates ve fitnessla desteklemeyi düşünüyorum.
    -Gecen bol olsun.-

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yüzme omurgayı ve göğüs kafesinin duruşunu düzeltip daha geniş bir sırta omuza ve göğüs kafesine sahip olmanı sağlar. Ayrıca suda yapılan egzersizler kasları gayet güzel uyardığı için kas yoğunluğunu arttırıcaktır. Ağırlık antremanlarından sonra yapılan yüzme çalışması ise kasa elastikiyet ve daha hızlı iyileşme özelliği kazandırır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yapar tabi 😊

0|1
    0|0
  • Tabiki yapar. Kastan çok omuz yapar yüzme..

0|1
    0|0
  • Evet yapiyor. Yuzucuyum

0|1
    0|0
  • Yapar

0|1
    0|0
  • Yapar

0|1
    0|0
  • Yapar tabi ki yuzme cok iyi bir spor dali

0|1
    0|0
  • yapar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• halter antremani kadar yapmaz ama yapar biraz.

0|1
    0|0
  • Belli yere kadar yapar. sisemezsin. sisenler zaten toz kullaniyorlar gerek yok zararli sen yuz bisiklet kullan yeter

0|1
    0|0
  • kesnkle yaparr

0|1
    0|0
  • Yapar En çokta sırt bölgesinde oluşur

0|1
    0|0
  • Az yapar

0|1
    0|0
Yükleniyor...