Tamam beyler... hiçbiriniz kadına şiddeti desteklemiyorsunuz... peki o zaman şu soruya bir bakın...

sorumda bir yönlendirme yahut bir tez savunduğumu düşünmeden yanıt vermenizi rica edeceğim..

varsayalım ki evlisiniz ve eşiniz SİZE GÖRE kendine ve/veya ailenize risk oluşturabilecek bir şey yapıyor; uyarmanıza ve mahsurunu anlatmanıza rağmen söz dinletemiyorsunuz... belki sizinle görüşü yorumu farklı veya belki de o riski göze almak istiyor, yahut da "canım ne olacak" havasında konuyu önemsemiyor...

Şiddet dışındaki tüm ikne metodlarını kullandınız olmadı...

içinizden bir ses "bir iki kere kontrolü şekilde bir sopa çeksen belki ikna olmayacak belki fikri değişmeyecek ama dayak korkusuyla yaptığından uzak duracak ve o tehlikeden o riskten ve o zarardan uzak duracak"; öte yandan da başka bir ses "aman boşver sen üzerine düşen görevi yaptın, uyardın bundan sonra olacaklardan kenisi sorumludur" diyor... "bırak şunu ayrıl" diyen bir ses yok maalesef çünkü seviyorsunuz...

nasıl çıkarsınız bu ikilemin içinden? hangi sese kulak verisiniz?

• Şiddet seçeneğini değerlendirmek durumunda olduğumu düşünürüm
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Hayır, başına ne gelecekse kendi kararıdır; uyarmak dışında müdahale etmek istemem
    100% (5)100% (2)100% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin kendi kararıdır.

Senden yanlış yapabilirsin,eşin bunun farkına varıp seni uyarsa ve kabul etmesen hatanı onunda seni dövmesi mi gerekir?

Şiddet hiçbir zaman için çözüm değildir,sırf hata yapacak diye ona zarar veremeye kişisel haklarını ihlal etmeye hakkın yok kimsenin yok...

1|0
    0|0
    • Teoride kesinlikle haklısınız ama duoloji biraz geçersiz olmuş zira kadının istisnalar dışında böyle bir a yani şiddetle engel olma seçeneği yok bu da onu bu sorumluluktan kurtaryor. Diyelim ki evliyim ve yukardaki gibi bir durum var ben "b" dedim uyarıdan başka bişey yapmadim ve basina çok byk bir zarar geldi onun ana-babasi "ne bicim erkeksin nasıl izin verirsin" der mi? Der... cok mu haksiz olurlar? Hayır. .. ama tersi olsa da ben kendime zarar versem eşime kimse böyle sorumluluk yüklemez

• Ne olursa olsun ben eşimi değer verdiğim sevdiğim insanı incitmem,onun yaptığı yanlışı anlamasını sağlamaya çalışırım belki de bu açık uçlu bir konudur ve haksız olan taraf benimdir ve o beni ikna eder bunu bilemem.Ama ne olursa olsun onu incitmem hiçbir şey buna değmez,kendi sağlığı için onu sağlığından etmeye ne hakkım var..

• Sağlığından edeceğimi duşünseniz tabi ki ama ben büyük bir zarari bertaraf etmek için nispeten daha küçük olanların göze alınabileceğini düşünürüm hep. Bakin bir reality programında elini bicerdovere kaptıran o sirada çıkan yangından kacip canını kurtarabilnek icin sıkışmış kolunu bıçakla kesip koparan bir adamın anlattklarini dinlenmiştim. Şimdi siz orada olsanız esinizin canını kurtarmak icin kolunu kesmeyi göze alamaMiydiniz? Hatta kendisi birak ikursem oleyim Kolsuz yasamak istemem deerse?

Kızlar Ne Diyor 4

• sennle bu konuyu ben daha öncede konuşmuştum hatırlıorm.çok dayak yanlısısın.lakın şunu bilmiosun ki herkesin beyni var ve kendi karrlarını kendi verir.sen zoraki kimseeye bişey yaptıramazsn.kimse beyinsiz değildir

0|0
    0|0
  • senden nefret edicek zaten döversende o senden ayrılır

0|0
    0|0
  • Şiddet olmamalı .

0|0
    0|0
  • kadınları anlama kılavuzu :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dayakla adam olacaksa hiç olmasın bence. Dayakla adam etmeye çalışmak da yanlış. Bırak başına musibet gelsin, senin atacağın dayaktan daha öğreticidir.

0|0
    0|0
    • Peki... ya o ogretici hata dediğinizin musibeti telafisi imkansız zararlarsa. Insan kendi kendine o kadar zarar vermez demeyin yani biliyorsunuz ki kişinin kendine verebileceği zararı başkası asla veremez. Böylesi bir durumda uzak akrabalarin, konu komşunun, okul vr is arkadaşlarının da bir uyarı yapma "bak bundan zarar görürsün" deme yükümlülüğü var. Sizin de es olarak onların daha ötesinde bir sorumluluğunuz varsa bunu ne şekilde tanimliyorsunuz? Uyarinin ötesi ama dayaktan az.

• Abi ben olayı çok büyüttüm ya. Şimdi farkettim. :) Kötü bağımlılıklardan veya yanlış yollardan bahsettiğini sandım. Tamam kötü bir şey yapılmasına örnek gösterdin ama ben bayağı bir ileri düzey tehlike var sandım. İkrah falan. :) :)

• Yok zsten tam da onu kasdettim. Yani büyük bir yanlış ciddi şekilde kişinin kendine zarar yda risk oluşturan davranışında ısrar etmesi durumundan bahsediyorum. Ciddi bir risk söz konusu olmasa zaten böyle bir ikilem olmaz. Şiddet gündeme gelmez. Çünkü burada ani ofkeden sebeplenen sonra da pisman olunan bir siddetten siz etmiyorum. Başka care kalmadığı değerlendirmesi yapilarak caydiricilik amacıyla ya da ceza mahiyetinde başvurulan siddetten bahsediyorum

• Olum nasıl bir mantık bu. Bin tane seçeneği 2 seçeneğe indirgiyorsun. Hadi senin dediğin gibi olsun, hatun laftan sözden anlamıyor diyelim. Ayrılırsın olur biter. Yerim öyle sevgiyi.

Şiddete bahane arıyorsun gibi geldi bana.

1|0
    0|0
    • Bahane mi? Bahane aramak için burada niye konu açayım ki? Burası onay makamı mı? Cevabına gelince: hatun bir konuda laftan anlamıyor olabilir ams yukarıda da yazdım söz konusu risk zaten sana göre yani belki o riskli görmüyor ya da göze almak istiyor. Bunun icin boşanilir mı tek bir mevzu icin? bin seçeneği 2 seçeneğe indirgemedim çünkü bence o aşamada yok. Madem ki var siz söyleyin. Bur konuda uyardın olmadı anlattın olmadi. Tek konu yznden boşanma haric var mı 3.secenek?.

• kaşınan kaşınır, o kadar...

0|0
    0|0
Yükleniyor...