Tenise sıfırdan başlamak?

Merhaba arkadaşlar. Aranızda tenis oynayan var mı? Tenise çok meraklıyım ama daha önce hiçbir alt yapım olmadı. Başka sporla ilgileniyordum kondisyon olarak formdayım o yönden sıkıntı olcağını sanmıyorum ama spordan spora atlamak sıkıntı oluşturur mu acaba ve öğrenmem çok zaman alır mı? Oynayanınız varsa düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim :)

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Tamamen hangi seviyede oynamak istediğinize bağlı. Eğer ben hobi olsun diye öğrenmek istiyorum diyorsanız birkaç haftalık forehand, backhand, vole, servis tekniklerinin üstüne ayak çalışması antrenmanlarını yaparsanız bile yeterli olur. Daha sonra internet üzerinden orta seviye veya düşük seviye sizin gibi oyuncular bulup karşılıklı maçlar yapabilirsiniz.

Hatta lisanslı sporcu da olabilirsiniz. Bir kulüp bulmak daha mantıklı ama single olarak da çeşitli belgeler federasyona ibraz edildiğinde çok basit bir şekilde lisanslı tenis oyuncusu olunabiliyor.

1|0
    0|0
  • seviyeye göre öğrenmen zaman alır ben ilk sene filan yeni başlayanlar gibi oynamıstım 4. sene sonunda iyi bir seviyeye geldim he bir de oyuncuların antremanlarını vuruş stillerini, ayak oyunlarını izlersen öğrenmen kolaylaşır, kondisyon yönünden şöyle diyim ben 5 saatlik bir tenis maçı yapabilirim ama 1 saatlik bir futbol maçı yapamam spordan spora atlayınca zor oluyor

1|0
    0|0
    • 3ay

İlk başlarda amatörlere antrenmanlarda sürekli top toplatıyorlar dediklerini duydum da ne kadar doğru bilmiyorum :/ Daha önce başka spordan atlamadığım için de kondisyon kısmını bilmiyorum hentbol oynuyordum tenise göre daha çok koştuğumuz kesin ama onunda çok yorucu kısımları vardır tabiki kıyaslamamak lazım

• 3ay

yok ister amatör ister prof ol top topluyon her türlü :D :D

• 3ay

Ama bu durum amatörlerde daha aşırı oluyormuş sanırım :D

• Güzel ama çok yorucu öyle kendine güvenme kondisyon konusunda tam 1 seti bile bitiremiyebilirsin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...