Ağırlıklı squat vs Ağırlıksız squat?

Uzun zayıf biriyim, küçük düz ve full kemikten oluşan bir popom var anasını satayım. Her neyse. Çokta düz değil aslında umut ışığı görüyorum. Yaklaşık 20 gündür ağırlıksız 50 tane yapıyordum. Son 5-6 gündür 20 kilo ağırlıkla 20 tane yapıyorum. (çok da bir b*ka yaramadı ikiside) Hangisi daha çok işime yarar? Daha iyi ve daha hızlı sonuçlar için önerilerinizi bekliyorum.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Önce fazla tekrar direnci arttırır ağırlık hacmi, senin için hacim önplanda olduğu için fazla tekrar yerine az tekrarlı ağırlıkla çalışman uygun olur. Çalışma sırasında ise maksimum verim için hareketin pozitifini 2-3 saniyede negatifini 4-5 saniyede yapman gerekir. Ve en önemli konu beslenme, beslenmen protein ağırlıklı lifli yiyeceklerden oluşmalı örneğin yulaf süt bal vs karıştırabilirsin ortalama günlük 100gr protein işini görecektir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• agirliki squat

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Dostum bu iş sadece çalışmayla olmuyor beslenme alışkanlığı değiştir, daha fazla ye ama abur cubur tarzı şeyler değil kaliteli karbonhidrat, yağ ve protein tüket böyle böyle sporunuda yaparsan başarıya ulaşırsın :)

0|0
    0|0
  • Squatları hafif çalışıyosan günde 100 tane falan yap. Sabah akşam 50 şer. Tek seferde de yapma, 2 set halinde 25 25 yap.

Sonuçları da hemen görmeyi bekleme. 1-2 aydan sonra bişeyler olmaya başlar 4-5 ay yolun var toplamda.

0|0
    0|0
  • yuksek agırlık az set kasları sısırmeye, dusuk agırlık cok set kasları guclendırmeye yarar..

0|0
    0|0
  • bence düşük daha fazla çalışmalısın

0|0
    0|0
  • Kemikli gö t. Ne çorba olur ama! Hahahahaha. :-D

0|0
    0|0
  • 1 ayda olmasını bekleme bacım :)

0|0
    0|0
  • her gün yapıyorum deme sakın?

0|0
    0|0
    • 3ay

20 gün boyunca her gün yapmıştım ama şu an grip olduğum için 2-3 gün ara verdim. Böyle uzun süreli aralarda tekrar eski haline mi döner?

• 3ay

hergün yapma bir gün dinlen bir gün yap ağırlıklı iyidir. Hızlı sonuç diye bişey yok onu unut. Tek squatta yetmez. 3-4 bacak hareketi yapman lazım. Beslenmene de özen göster

• Diyen var mı bilmiyom ama fiziksel değişimin anahtarı %15 spor %85 dinlenme ve beslenme

0|0
    0|0
  • 4 set yap 12 ser. elinde 2,5 kg dambıl alabilsen süper

0|0
    0|0
  • Ne gerek bence boyle daha iyisin

0|0
    0|0
  • Daha dur yeni başlamışsın zamanla

0|0
    0|0
  • 😂😂😂😂😂 olm yaa. sen ne tatli biseysij :) yemeni arttir once yaglansin popus bir . bide hemen faydasi olmazki 4 5 ay falan da olusmaya baslar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bana mesaj atarsan deteylı anlatırım.

0|0
    0|0
    • 3ay

Xper şeyi yetmiyormuş ama takip istediği yolladım

• Umut ışığı görüyosan 😄😄 ağırlıklı yap kanka 😊

0|0
    0|0
  • 50 ne be günde? Çok az