Hatay'dan birileri var mı?

Az önce iş yerinde bir muhabbet duydum. Kız diyorki Hataydaki mülteciler lokantalara girip yiyip içip çıkışta TAYYİP ÖDESİN deyip çıkıyorlarmış. Bu ve benzeri haberlerin doğruluğu nedir?

gerçek mi değil mi bilmiyorum ama bir kaç sorum var.

1- Bu mültecilerin Tayyibe gıcığı mı var? Çünkü cümle öyle

2- Bu il de Polis yok mu? böyle şeylere müdahale edecek.

3- Bu hareket sık yapılıyorsa Neden bu İnsanlar restoranlara alınıyor?

4- Böyle bir haber duydunuzda hemen inanır mısınız yok sa sorgular mısınız?

5- bu muhabbetin sadece bir resteronda kendini bilmez ve başka amaçları olan bir mülteci ile yapılmış olma ihtimali nedir? Bu durumda Tüm mültecilerin günahını almış olur muyuz?

6- bu haber İktidara zorluk çıkarmak için muhalefet için uydurulmuşsa buna inanmak körü körüne bizi saftirik yapar mı?

Güncellemeler:
ABD BİZİ OYNATIYOR...

KAYNAK :YOUTUBE :)

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yahu yok bunların hepsi hurafe o bölgede Jandarmada görev yaptım herkes kafasına göre birşeyler yazıyor. Kamplarda sürekli olay çıkıyor evet ama hemen bastırılıyor. olay çıkartanlar tespit edilip sınır dışı ediliyor...

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• bizzat gidip gördüm yaşananlar doğru orada ki alevi halka karşı özellikle aşırı bir tepki potabnsiyeli var mülteciler de.tayyip,le ise bir sorunları yok sadece davos zirvesinde yaptığı realıty show,dan dolayı ortadoğu ve müslüman aleminin halifesiymiş bir gibi imaj yarattı bundan dolayı insanlar ona sığınıyorlar.

0|2
    0|0
    • şırı bir tepki potabnsiyeli

ne demek ne yapıyorlar mesela?

• suriye,de hafız esad başa geldikten sonra nevin nusayriler suriye yönetimin de kilt rol oynadılar ve bu da sünni kısımın tepkisini çekti zaten iki mezhep arasında 1976-ve 1979 yılları arasında çatışma vardı 79 yılında haklepteki bir topçu okulnda 83 nusayri öğrenci öldürüldü ve olaylar başa çıkılmaz bir hal aldı ve en sonun da suriye ordusu seferberlik ilan ederk hafız esad,ın komutası altında hamaya saldırdı ve müslüman kardeşler ağır bir darbe vuruuldu işkenceler idamlar yaşandı anladın mı?

• Bu tarz haberlerin gerçekliği varsa hikayeyi iyi incelemek lazım. Birincisi mülteciler neden böyle birşey yapsınlar, sığındıkları devlete böyle birşey yapmak hiç mantıklı değil. Aklıma ya bunların mülteci olmadığı, sadece ortalığı karıştırarak milleti huzursuz etmek için yapılan stratejik oyunlar. İkinci anlam da bu şekilde halkı galeyana getirerek milletin hükümete destek vermesini sağlamak ve suriyeye girmesine onay vermesi için minik bahaneler uydurmak.

1|0
    0|1
  • Ben Hataylıyım ve bu videoyu izle. Bu gerçek ve bunlar devede kulak. Suriyelilerin yaptıklarını anlat anlat bitmez. Reyhanlıyı da onlar (suriye muhalifleri) havaya uçurdu hatta redhack belgeleri ele geçirdi ve twitter'da dolaşıyor. Hükümetin söylemlerine değil belgelere inanın. İstersen o belgeyide baylaşırım. Yada gir face, twitter'a görürsün belgeler dolaşıyor. link

0|2
    0|0
    • videonu akşam izlerim.. umarım Amerika gelecek anamızı... videolarından değildir. Hataylıyım derken orada mı yaşıyorsun şu an?

• izledim... şaka gibisiniz ya gerçekten.. Alevi doktor a muayene olmak istememesi nasıl bir huzursuzluk çıkarıyor ...

Her hastanın doktor seçme hakkı vardır! Din olur, cinsiyet olur, her şeyi geçtim tipini beğenmez.. Her hastanede kocaman yazar bu! kaldı ki bir gazeticinin gözlemleri bunlar, gerçekten bir şey çıkacak sanmıştım :)

• Demek seni mezhebinden dolayı işe almazlarsa sıkıntı olmaz. Ayrıca bu devede kulak demiştim. Görmek istemediğiniz için görmemezlikten gelmeye devam edin.

• Hükümet zaten mültecilere aylık 800 tl gibi bir para veriyor.. :) Ödemeyi zaten tayyip yapıyor her halükarda..

0|1
    1|0
    • sen nerden biliyorsun?

• öffffff.. neyse uzatmayalım gerçekten..

• :) Haklı olduğun tek konu bu.

• 0|0
    0|0
  • geçenlerde bir arkadaşım bir tesisi devreye almaya gitti. pizzacıda çalışan kız -ağabey babam olmadan eve gidemiyorum demiş. adamlar bedavadan yiyor içiyor üzerinede aylık hanedeki kişi başı 800 tl alıyormuş.

ulan milletin refah seviyesini değilde mülteci yi düşünen zihniyetin beyninin hücrelerini skim ben.

şerefsiz adi herifler.

0|0
    0|0
    • Hatay lı mısın?

• Çoğu, çocuk, kadın, yaşlı onalrın ve onları kimseye bırakamıyacak erkekler.. sen aileni yabancı bir ülkeye tek başlarına gönderirmiydin kalıp savaşmak için!

• daha sonra cevap vereceğim. çok yoğunum

• @Güncelleme üzerine..

günaydın arkadaşım :)

0|0
    0|0
  • her habere inanmamak gerek...

0|0
    0|1
  • Güncellmeye istinaden. Barış olacak kaynak : terörist başı abdullah öcalan : )

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bakın, öncelikle şunu unutmayın. Onlar bizim ülkemizde misafir. Misafirin iyisi de olur, kötüsü de. Bazıları çok iyidir, bazıları kötü. Onlar da insan, iyisi de var kötüsü de. Biraz musamahalı yaklaşmak lazım..

0|1
    0|3
    • Pkk'lılar da ırak'da misafir o halde?

• En güçlü halimiz , senin güçsüz bitmiş dediğin! terörle masaya oturma halimizse yandık .

En güçlü halimiz dışarıdan tohum ve angus ithal etmiş halimizse yine yandık

En güçlü halimiz petrol ürünlerini en yüksek fiyattan kullanan devlet olmaksa çok çok yandık

En güçlü halimiz asgari ücretin 800 olması ise yandık

Saymaktan yoruldum

• Neyse bu arkadaşa çok ileti gidiyor.Sana artık kendi cevabımdan yorum yaparım. Yorum yapılacak birşey söylersen

• doğruluğu var mıbilmiyorum. ama abartı gibi geldi bana.

0|1
    0|1
    • yani .. lafa bak Tayyip ödesin.. sanki adama kıl kapmışlar :D

• :) sen savunuyosun demedim tatlım zaten.

• Tabi ki abartı.. hataylı olayım. new york'lu olayım. Birisi dükkanıma gelip "x kişi ödesin hadi eyvallah" derse.. Döverim ben onu. Muhakkak haber olur.. Dinler izlerim. Öyle bişey yok. Fakat adamlar devletten maaş alır gibi para alıyorlar :)

Yükleniyor...