Eş adayınızın inançlı olması önemli mi sizin için? Ve neden ?

Bence çok önemlidir. Ben iki tarafında Allaha bağlılığı olduğu sürece yuvalarında huzur te mutluluğun olacağını düşünüyorum. Aksi taktirde hep bir şeyler ters gidecektir. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nasıl ?

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Bana gore kisinin ibadeti de inanci da kendine gizli ve sakli olmali. Benim ibadetim ve inancim iliski yasadigim kisiyi ilgilendirdigini sanmiyorum. Sayet onun icinde ayni beni ilgilendirmez.

Ne kadar allaha bagli olsada inanclari ugruna yok olsa ibadetini yerine getirmek icin kendini yirtsa da, eger insan olmadiktan sonra ben onun inancinida ibadetinide cani cehenneme der gecerim. Once Insan / kul oldugunu bilecek gerisi onunla allah arasindaki sorun.

0|1
    0|2
    • Ben evlilikler için sormuştum. Haram bir ilişkide inançtan bahsetmek zaten mantıksız olur.

• Insanlar bir seye inanmali, allaha olsun tasa olsun bocege olsun ona buna olsun bence inanmali. inanan insan korkar, inanan insan bisey yapmadan dusunur, ama tabiki diger yandan karakter isi , bir kisi inanmiyorsa ve karakter olarak zaten iyi bir insan olmayi cabaliyorsa problem yoktur," Ask " bile bir inanctir bence. Ask da bir dindir kendince bence ( ask katagorisinde sordugunuz icin oraya bagladim ) -_-

0|0
    1|2
  • bencede. katildim sana. cunki allahtan korkan insan karsindakine zarar veremez.

0|2
    0|0
  • Müslüman ile olmaz

2|3
    1|4
  • kesınlıkle onemlı hatta herseyden onemlı ınanın.ınancsız ınsan kendıne duygularına yenılır ve ben de esımde gercek anlamda ınanclı olmalı guzellıktır ınanclı ınsanların oldugu her yer..sorumluluklarını bılır

0|1
    0|0
  • inançlı olsun helalinse eninde sonunda mutlu ve huzurlu olursunuz. inancı yoksa en küçük zorda boşlukta bulur kendini insan.

0|1
    1|0
  • Çok önemli.

0|1
    0|0
  • insanın kanının bozuk olmayadursun farketmez ama dedğin olayada katılıyorum

0|1
    1|0
  • Mümkünse inançsız olsun.

0|0
    0|2
  • inançlı degilim ve inançlı biri olsun istemem eşiminde ya da cok baglı olmayablir herneye mensupsa

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 12

• Elhamdülillah Müslümanım ve ilerde evlendiğimde eşiminde müslüman olması ve ibadetlerini yapmasını isterim ve hoşuma gider.

0|1
    0|0
  • Gerçekten sevdikten sonra inancı ilişkinin önüne geçebilecek bir etken değildir. Kimseyi inancına göre yargılamam.

0|0
    0|0
  • İnancım oldukça zayıftır. Eşimin inançlı olması beni rahatsız etmez olmasını isterim ya da istemem diyemem oldukça nötr'üm bu konuda yeterki bana birşey söylemesin. Din konusu açıldığında sırf haklı gelmek için mantığını görmezden gelmeside başka büyük bir sorundur ki yaşamışlığım var bunu...

0|0
    0|0
  • Tanrı inancı olması güzel birşey,daha güzel şeyler için ümit edebilen bir insan inançlı bir insandır.

0|0
    0|0
  • Siteye yeni üye oldum ve ilk cevabımı sana vereyim inanç içten gelen birşeydir ve zorla olamaz olsa bile yalandan olur bir çoğumuzda zaten bu zorunluluğun içinde olduğu için bu düşüncelere sahip mesela ben inanmıyorum ama bu beni kötü biri yapmaz ki ? ama dışardaki birine bunu söyle bre kafir ! putperest p******k hatta radikal gruplar tarafından saldıraya bile uğrarsın mazALLAH ! biraz respect yahu..

0|0
    0|1
  • Allaha değil bana bağlı olsun ya. Ben kıskanç adamım benden başka kimseye baglanamaz arkadas !1!1!111BİR

0|0
    0|1
  • sunni alevi vb. mezhep ayrımında aynı mezhepten olmaması sorun çıkartır gibi

0|0
    0|0
  • Vicdanı olsun,düşünebilsin yeter.

0|0
    0|0
    • Vicdan nasıl var olur sizce ?

• Vicdan dinle gelen bir duygu olamaz kesinlikle...

• Vicdanın dinle alakası yoktur.Din vicdanı olmayan insanlara birer sahtekarlık maskesi verir,sırf korktuğu için iyiymiş gibi davranır.Pençeleri güçlenirse de iyiliği bırakıp vicdansızlıklarını yapmaya başlar.Ülkemiz de çok var örneği :)

• Sana katılıyorum, kısmen..

0|0
    0|0
  • Yok bence önemli değil

0|0
    0|0
  • hayır insan olması önemli

0|0
    0|1
  • şerefsiz olmasın da.. aramızdaki bazı arkadaşlar gibi...

0|0
    0|0
Yükleniyor...