Squat baseni kas mı yapar yoksa eritir mi?

Merhaba arkadaşlar. Ben squata başlayacağım fakat bir sorum var, squat popoyu dikleştirmekle birlikte baseni eritir mi yoksa kasa mı dönüştürür? Günlük 100 tane 3 kg'lık dambıl ile yapmayı düşünüyorum, fakat fotoğraftaki gibi olmasındandan da korkuyorum. Bence hiç hoş durmuyor.Squat baseni kas mı yapar yoksa eritir mi?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• O fotoğraftaki hatun fitness modeli ve neredeyse hayatının her yerine sporu koymuş. Olmazsın ancak 3 kg ile 100 adet squat sadece senin aşırı kalori kaybetmene yani kilo vermeni sağlar şekile sokman biraz zor olur yağ eritme kısmı metabolizmaya göre ve vücut tipine göre değişir. Genelde squat 6x10 , 6x12 gibisinden kilo zorlayıcı olarak seçilir yani 3 kiloyla kasa hasar verip yenilenmesini ve şekillenmesini sağlayamazsın zorlanman gerek ki 100 tekrar hasar verir ancak 3 kilo ile istediğin etkiyi yakalayamazsın

0|0
    0|0
    • 3ay

Zaten 3 kilodan fazlasını kaldırırken zorlanıyorum 😅 Yani kilo verdirmekten başka bir etkisi olmaz mı?

• 3ay

Etkisi elbet olur sıkılaştırır. Ama squatı tam formunda yapmalısın

En İyi Kız Görüşü

• Gunde 100 tane 3 kg dambilla yaparsan gotunu yerden kaldiramazsin once bir 30 la basla sonra 35 sonra 40 oyle oyle yukselt birden agir baslarsan cok agri cekersin ve eritmez zaten o fotograftaki gibi olmasi icin coook ugrasman lazim ve resimdekinde eminim protein tozu vardir sen zaten gozlemlemenle ne kadarda durman gerektigini anlarsin istedigin vucuda geldigindede kendini salmadan agirlastirmadan devam edersin basarilar ☺️

0|0
    0|0
    • 3ay

Yok 100e alışkınım geçen yaz günlük 300 tane bile oluyordu ama 3. Hafta olmadan bıkıyordum bu sefer bırakmamaya çalışıcam 😁

• 3ay

Ben yeni basliyosun sandim canim pardon devam o zaman birakma iyidir squat 👍🏽

Erkekler Ne Diyor 17

• Eritir ve kas yapar. Kalça büyütmen için aşırı vücut çalışman gerekir ve vücut kütlen büyür. O geniş kalçalar ne yazıkki genetik olarak kalçasında yağ bulunan bayanlar. Resimdeki kızın baldırlarına dikkat ettin mi nasıl kas yapmış. Tabi kendisinin kesinlikle önceden geniş kalçası vardı.
    Ufak kalçan varsa belki 10 sene çalışırsan anca yaparsın ahahaha.
    Kalça geliştirmek kolay iş değildir.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kalçam ufak değil, sadece daha dik olsun istiyorum. Ama dediğim gibi, basen olayından korkuyorum kas olursa hayattan soğurum hahahahhah

• 3ay

Aynen dediğin gibi istiyorum 😁

• 3ay

O zaman sorun yok. Bunu yaparsın. Bol şanslar , iyi çalışmalar diliyorum abicim :)

• Crossfit ile
    Ugrastigim icin biliyorum az agirlik ile yaparsaniz toparlamaya baslar.
    Eger fazla agirlik ile yaparsaniz kaslanma meydana gelir ayriyetten iyi bir calisma ve saglikli beslendiginizde 1 sene gibi surelerde resimdeki gibi olunur fakat vucut ve popo yapisi ilede alakali bir durum

1|0
    0|0
  • Birincisi ağırlık kullanırsan bacakların da kalınlaşır. İkinci squat dediğin gibi hem kalça dikleştirir hem de kalçayı sıkılaştırır. Ayrıca o dediğini yapamazsın.

0|0
    0|0
  • Oh be eridim mk

0|0
    0|0
  • Hemen olmaz önce erir hee şu an var eğer az kilo çok tekrar yaparsan sıkı olur ve erir belli bir yere kadar yok olmaz ama omuzuna yüksek ağırlık alıp az tekrar yaparsan kasa dönüşür fark bu trust me güven bana

0|0
    0|0
  • Basen kasada dönüşmez basende squatla erimez fotoğraftaki gibi 2 3 yıl bişeyler kaldırdın diye o şekle giremessin

0|0
    0|0
  • Fotodaki gibi 5 yıl çalışsan bile yapamazsın korkma. Sen squatını yap normal

0|0
    0|0
  • çokk iticii ciddiyim ya sdsfsdsdfsd

0|0
    0|0
  • ben bütün squat yapan kızları görüyorum valla uçak pisti gibi götleri var kas yaparak büyütüyor bence

0|0
    0|0
  • Böyle yapmak zaten kolay değil uç kg ile zaten olamz

0|0
    0|0
  • yapar

0|0
    0|0
  • Günlük 100 tane 3 kg'lık dambıl ile yapmak cehalettir. faydası olmaz

0|0
    0|0
  • 3 kilo dambılla olucağını mı sanıyorsun?

0|0
    0|0
    • 3ay

Zaten daha fazlası bana ağır geliyor açıkçası kendimi zor kıpırdatıyorum 😀

• 3ay

Bak ben erkeğim fitnessa başlayalı çok olmadı 6 ay oldu squata yeni başladım 3 kg ile başla tabi :D Ona lafım yok ama artırmalısın ağırlığı mesela güç antremanı yapabilirsin 10 kg ile 5 set 5 tekrar dene olmadı mı 7.5 kg 5 kg kafana göre takıl ama artırarak git ağırlığı mutlaka sonra vücut geliştirme antremanı yapmalısın o da normal set sayısı kadar. Ben şu an 30 kg squat yapıyorum kendini zorla. Anca öyle geliştirirsin poponu :D

• 3ay

Ha bir de şöyle bir şey var ben kaslanmak için yapıyorum kuvvet için yapıyorum sen basen eritmek istiyorsan yani yağ yakmak istiyorsan hafif kilolar idealdir ama kas için elbette ağır kilolar gerek.

• 100 tekrar 3kg ile önümüzdeki 10 yıl içerisinde hedefine ulaşırsın kesin

0|0
    0|0
  • kas yapar

0|0
    0|0
  • Kalça için mükemmel bir egzersiz

0|0
    0|0
  • Kas yapar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• böyle olman 4-5 seneni alır zaten olmuyor öyle hemen 1 senedir spora gidiyorum anca gelişmeler istediğim gibi oldu

0|0
    0|0
  • uzman değilim ama bildiğim kadarıyla ağırlık ile yaparsan kas yapar

0|0
    0|0
  • Yağı eritir kası sıkılaştırır

0|0
    0|0
  • Kas yapip buyutur

0|0
    0|0
  • kas yapar eritmez