Nişanlımının kişiliği: bir bakar mısınız lütfen?

Merhaba arkadaşlar, size bir soru sormak istiyorum.

Nişanlımla birbirimizi çok seviyoruz ve Aralıkta evlenicez.

Ama sanki karakteri değişmeye başladı. Mesela bir yere gittiğimizde sıra sıra öderiz yani asla her zaman ona ödetmem. Bana bu güne kadar hiç bir hediye almadı doğum günüm hariç. Biz 2 senedir birlikteyiz.

Şöyle bir durum varki o çalışıyor ve ben öğrenciyim yani gelirim yok. Kendisinin 25 000 tl birikimi var (düğün için ), her ay kenara 500 tl atıyor kendi ihtiyaçları için. En son arkadaşına 400 tl borç verdi ve şu anda elinde para kalmadı (25 000 TL birikim hariç). Normal olarak her çıktığımızda ben ödüyorum. Ama en son mağzadan kardeşine 100 tlik ayakkabı aldı bana ödetti (kardeşi istemiş).

Ve şimdide benden 150 TL istiyor. Yani daha doğrusu annemler bu ay 300 TL göndericek yarışını sana verim dedim hemen tamam dedi.O bana kaç kere teklif etti ölsemde almadım.

Bu durum çok garibime gidiyor çünki sonuçta birikmiş parası var ve üstelik benim hiçbir gelirim yok. Mesela ben öğrenciyim kaç kere dedi paraya ihtiyacın varsa şöyle asla istemedim. öyle günler olduki cebimde beş kuruşum yoktu yine ona yansıtmadım. Ne bilim bir kız olarak kendime yediremiyorum ve bu yüzden bu harektleri çok garibime gidiyor. Tamam zor Günde her zaman yanındayım ama kardeşine ayakkabı ne alaka, veya kendisi bOrç veriyor ve benden istiyor.

Çalışsam elimdeki bütün maaşı veririm. istesem biliyorum verir ama kendiliğinden asla vermez mesela bu kız napar bu ay diye. Ve benim ondan böyle birşey asla isteyemeceğimi çok iyi biliyor.

Sizce bu durum normalmı? lütfen yardım edin

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• insanoğlu dediğimiz şey değişken bir varlıktır. aslında sadece insanlarla kısıtlamak da doğru olmaz. evcil hayvanları olanlar bilirler; onların bile bir anı bir anını tutmamaktadır. ki biz insanlar düşünen varlıklarız. hormonlar, güdüler yanında ek olarak düşünerek de hareket ederiz. böyle mantık ve duyguların çokça kesiştiği dönemlerde dengesiz olmak çok doğaldır. dememek ki neymiş, böyle insanların üzerine fazla gidilmemeliymiş. çünkü o insanlar hayatlarını hep yoğun yaşarlar, çünkü bu onların suçu değildir, çünkü bu bir yaratılış özelliğidir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Saçma da olsa Aramızda paranın lafı olmaz , nasılsa istediği zaman bende ona para veririm mantığı ile düşünüyor olabilir. Bu noktada biraz düşüncesi biri olduğunu söyleyebilirim sonuçta sen öğrencisin.

Eğer bu sıralar böyleyse bu para konusunda seni deniyor da olabilir.

Ama yok başından beri aranızda para alışverişi oluyorsa eleman biraz fazla cimri sanırım :)

0|0
    0|0
    • Yok ilk defa ben teklif ettim annemler bu ay 300 tl göndericek normalde 200 . Bende dedim yarisini sana verim hemen tamam dedi . oysaki cebimde 10 tl varken ben ondan asla istemedim, sordugunda evet var param dedim bosuna gonderme o paraya dokunmam falan. gururuma yediremem. Hadi calissam tamam ama gelirimde yok o yuzden boyle hemen evet falan ne bilim garibime gidiyor. Biliyorumki zor durumda olsam gonderecek ama istemiycegimide biliyor

• KOca her zaman bulunur önemli olan kariyer. Senin için olmazsa olmazlara karar verip , karşı tarafa bunu kabul ettirdikten sonra evlenmek senin hayrına olacaktır bence.

Nişanlı ya da evli değilim ama hep söylenir ya insanlar nişandan-düğünden sonra değişir diye hem biraz daha tanıma fırsatı bulmuş olursun. Şansın Bahtın açık olsun :)

• zaten ben sartlarimi katiyen soyledim yoksa bosanmaya gider dedim evlendikten sonra degistirmeye kalkisma bosuna ona gore evlen benimle diye. 6 senedir okuyorum onlar icin neymis okulu bitsin gelin kaynanasinin yaninda otursun ona baksin. Varmi boyle cahillik anlamadim

• nişanlın normal birisi değil delikanlı erkek böyle olmaz acından ölse sevgilisnden para istemez. bak aranızı bozmak gibi olmasın bu huy ömür byu gider ya bu kişiyle açık açık konuş halletmeye çalış böyle neden davranıyorsun de ya da bu böyle gitmez yol yakınken dön derim sonra başını taşlara vurursun ama nafile

0|0
    0|0
    • ailesi boyle deme hos degil ama gorgusuz ve cimri ve buda galiba onlara benziyor

• ablamla konusmak istiyorum ama onun bu harektlerinden ben utaniyorum nasil anlaticagimda bilmiyorum

• utanacak bişey yok o utansın sen niye utanıyon olur ablanada danışsan olur

• Dusuncesiz biri sahsen sevglim hemsire paranin lafini yapmaz bende ögrenciyim istemedgm halde brseyler alir hevesni krmamak içinde bse dyemezdim en başta gurur krci olarak geliyordu bana ama o öyle bri dgl paranin lafini br kre ble ypmadi bzde 2 yldr brlikteyiz işe grnce snde alirsin askm ödersin diyor evlencgn ksyi iyi sec bence hayat musterek.

0|0
    0|0
    • bende ogrenci halimle para biriktirmeye calisir onda ufak defekte olsa hediyeler alirim, veya 1 kere oderse iki defa asla odetmem ust uste.

Ama onda birsey alma cabasi falan yok . Calissam gayet normal ama simdi zaten 300 tl gonderiyolar ilk defa 100 tl fazla yarisina dunden hazir. Bir kiz olarak kendime asla yediremem ogrenci olsamda o calisiyor ve erkek garibime gidiyor

• çok düşünceli birisin erkek adamın yeri gelir cebinde parası olmaz ama bir kızın parası olmaması farklı insan sevdiğinin zor durumda kalmasını istermi 300tl alıyorum diyorsun 150tl nimi istiyor ya utandım erkekliğimden

0|0
    0|0
    • sonucta 25000 tl birikimi var o paraya dokunmamaya karar verdik

Arkadasim yemin ederim ben asla paraci bir kiz degilim ondan 5 kurus asla istemedim oyle zamanlar olduki 2 hafta 15 tl yle gecindim asla ona yansitmadim simdi gondermek ister bunu kendime yediremem kiz olarak .

O yuzden onun boyle yapmasi çok garibime gidiyor. Bende 25 000 tl birikim olsa ona soylemeden hesabina 1000 tl gonderirim idare etsin diye

• birikimden birak bana vermeyi dokunmuyo benim teklifime baliklama atliyor cok garibime gitti. Mesema bende 15 tl varken sordu para gonderimmi falan asla kabul etmedim param var dedim kendime yediremedim. O zamanlar evden bile cikmiyodum param yok diye

• erkek diye geçinmiyorlarmı birde nasıl bir insan senin bu nişanlın nasıl olurda seni düşünmez bencil davranır yok ne demek ya 15tl ye 2 hafta geçirmen öğrencisin birde bırak gitsin nereye gidecekse

• düşüncesiz mikrop herif

0|0
    0|0
  • nişanlın cimrilikte doktora yapmış. onunla evliliğin zindan olur bence. en sevmediğim insan türü..

1|0
    0|0
    • ama soyle birsey var ben istesem verir bana tabi asla istemem bunuda iyi biliyor.

• söylemekle olmaz. o kadar param olsa haftada bir hediye alırım nişanlıma.

• ben calissam nerdeyse ona bile odetmem umrumda degil para her zaman sevdigi seyleri alirim sormadan ama onda o yok.

• ayvayı yedin kardeşim...ama böyle adamlar sevilir...gönlü mrt olanın talihi namert olur derler...

0|0
    1|0
    • cok haklisin arkadaslarim sirf erkek parasi yiyolar ve sevgilileri peslerinde dort donuyo

• bu iş yledir yatmayacaksan hayatımdan birkesit paylşayım

• Konuşmadan bilemezsin arkadaşım. Sor ona ne olduğunu hemen kötü düşüncelere kapılma :)

0|0
    0|0
    • Borc vermis birikimine dokunmuyo. arkadasi zor durumdaymis ama simdi hic dusunmuyo bu kiz ogrenci zor durumda kalicak elinde olmasada asla benden istemez zaten bu kiz diye

• ailesi veya arkdaşı tarafndan.

• gaza gelen adam adam degildir bence arkadasim

• onun birikimi olduguda şüpheli olmasın :)?..hakkında hayırlısı derim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• onun durumunuda iyi analiz etmeden bu kanıya varma bence konuşmayı dene yoksa bu şekilde evliliğe giden yolda ilişkiniz pek iç açıcı gözükmüyor.

0|0
    0|0
    • ya soyle bisey var ben istesem gonderir ama istemeden 5 kurus vermez kendi dusunup ya da teklif eder kabul etmeyecegimi bile bile. bana lazimsa falan sor dedi ama asla istemedim ve istememde iyi biliyor bunu

• şakayla karışık yokla bence bir ya da otur adam gibi konuş kardeşinin ayakkabı konusunu.

0|0
    0|0
    • ama kardesi ariyip istedi o an kasada bende para kalmadi sen odesene dedi. ya bende o an para olmasaydi? toptan rezillik

• tabiki on elimde para vardi hemen aldim boyle seyin sozu olmaz bende. garibime gittiyi yer benim ogrenci olmam ve acaba kizin parasi varmi veya kalirmi aldiktan sonra dusunmemesi.

• belki kardeşine ayıp olmasın diye telaş falan yapmıştır

• sen anormalsin bence ödeme ödet gurur bu devirde ise yaramio maalesef hicmi duymadin annenden erkegin 3 tane tabagi varsa 2 sini kir cabasi olsun digerlerini yerine getirmeye ... böyle giderse yandinnn...

0|0
    0|0
    • evet ama yapamiyorum iste onu seviyorum ama bu parasal konular bayiyor artik beni ben onun tam tersiyim elimde olsa ona her seyin iyisini alirim

• bnce cok cımrıı bn bı omur gecıremem o adamla aldıgıma ettıgıme de karısır sen necısınde bnden para ıstyosun gurursuz ve dusuncesız cahıl bı ınsan

0|0
    0|0
    • zaten ailesi asiri cimri bunun farkindayim bu onlara gore biraz daha savurgan. Ben asla paraci biri degilim ama sanki bunlar tam dersi onun farkli oldugunu dusunuyordum ama oda ailesine benziyor sanki

• cımrı bı esın var bnce ama ılerdene olur bılemeyız tabıkıı

• bende tam tersi hayatimda en nefret ettigim erkek tipi beni buldu. Ne yazikki iyi yanlarida var ikilimde kaldim

• karşındaki kişi çok düşüncesiz biri

0|0
    0|0
    • anliyamiyorum ben bir kiz olarak boyle biseyi asla kabul etmedim oysaki kazanci iyi, o dünden hazir garibime gidiyor

• İzel-Gurur.. lazım bence.., ama almak için senden para isterse şaşırma

0|0
    0|0
  • normal değil arkadaşım, bence onun ilişkinize emek vermesi lazım

artık bu kız nasıl olsa benin ne koparırsam yararımamı diyor sanki

bir erkek olarak ona yakışmıyor, sende yakıştıramamışın

bence ilişkinizi gözden geçir

0|0
    0|0
    • evet kendime yakistiramam kiz halimle boyle biseyi, o yuzden boyle yapmasi cok garibime gidiyor. Ne bilim ben ailemden kuzenlerimden asla boyle birsey gormedim. kac kere para gonderim dedi olsemde almadim gonderme dokunmam gorustuyumuzde geri iade ederim dedim

• bence ilişkini gözden geçir, sogumussun zaten

onada senden para almak bir erkek olarak yakışmıyor

o bir centilmen değil herşeyden önce

anlattıklarına bakarak söylüyorum

• ya calissam hepsini alsin zaten bidahaki ay zaten geri maasim gelicek. ama oda ok bende. abisi caliyor ondan para istesene maasin gelen kadar dedim 50 tl falan acaba verirmi dedi. kendisi surekli para veriyor abisine. Sonra neyse ben sana yarisini gonderim dedim hemen tamam dedi. tam rezillik

Yükleniyor...