Uzun süre hergün 10 squat yapsam bir gelişme olur mu?

Olur diyin nolurrr yapamıyorum daha fazlasını?

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• Canım benim, yaptıkça geliştirirsin oradaki kasları. Daha iyi yaparsın he seferinde. Aylardır yapıyorsun diyelim, hiç artmadı mı? Hâlâ en fazla 10 mu yapabiliyorsun? Artması gerek. Misal, biz halter kaldırıyorsak, ilk başlarda 30 kilo 10 kere, sonra 40 kilo 20 kere, sonra 50 kilo 30 kere kaldırırız. Hep artar güçlendikçe. Bunun gibi yani... Spor yaptıkça daha çok yapabilirsin tekrarını...

1|0
    0|0
    • 2ay

haklıymışsın en başlarda ( en başta dediğim 10 gün önce falan ) gerçekten 3 den fazla yapınca hemen kesiliyodum kemiklerim zayıf oldugundan ama dün hiç durmadan 30 tane bugünde yine hiç dinlenmeden 50 yaptım çok fazla da yorulmadım ve bacaklarımda ağrı olmadıı sanırım daha önce ufak ufak başlayıp alıştıgımdan

• 2ay

55, boyum 1.62 olduğu için yine zayıf görünüyorum da, sıkıntı olmuyor. :D 1.80 falan olsaydım, 55 çok az olurdu tabii. :D

• 2ay

ayne öyle olurdu :D

En İyi Kız Görüşü

• Her gün 10 squat yapmak yerine mesela;
    5 squar ile başla ve her gün 1 arttırarak devam ettir.2 hafta geçtikten sonra her gün 3 arttırarak devam et. Böylece vücudun alışır ve git gide arttırman kolaylaşır.
    Ya da internette squat programları mevcut. Onlardan kendine uygun olanı seç.

1|1
    0|0
    • 2ay

en başlarda ( en başta dediğim 10 gün önce falan ) gerçekten 3 den fazla yapınca hemen kesiliyodum kemiklerim zayıf oldugundan ama dün hiç durmadan 30 tane bugünde yine hiç dinlenmeden 50 yaptım çok fazla da yorulmadım ve bacaklarımda ağrı olmadıı sanırım daha önce ufak ufak başlayıp alıştıgımdan

Erkekler Ne Diyor 20

• Olur, zamanla artırırsın sayıyı

1|0
    0|0
  • spor anlayışınızı değiştirmeniz lazım

1|0
    0|0
    • 2ay

neden

• 2ay

ama ben zayıf ve kemiklerim güçsüz oldugu için yapamıyorum çok

• 2ay

hemen çok yapma zaten, daha hafif hareketlerden başlayabilirsin, squat ağırsa yapma! herşeyin bir başlangıç hareketi vardır, güçlendikçe artırırsın değiştirirsin hareketleri

• olur

1|0
    0|0
  • dinlene dinlene yap ne kadar çok yapsan okadar gelişir

1|0
    0|0
  • Olur kesinlikle

1|0
    0|0
  • Olur tabi

1|0
    0|0
  • Zamanla daha fazlasini yapmasinin kapisini acar onemli olan istikrar istikrarli bir sekilde devam edersen sonuc olarak olur

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte hergün 10 yapmaya Çalışıyorum 2 ay falan yapsam tam 1 aylık programdaki squat gibi olmasa da bir değişim olur dimi

• 2ay

en başlarda ( en başta dediğim 10 gün önce falan ) gerçekten 3 den fazla yapınca hemen kesiliyodum kemiklerim zayıf oldugundan ama dün hiç durmadan 30 tane bugünde yine hiç dinlenmeden 50 yaptım çok fazla da yorulmadım ve bacaklarımda ağrı olmadıı sanırım daha önce ufak ufak başlayıp alıştıgımdan

• 2ay

Ozelden yazsan

• olur tabi ki

0|0
    0|0
  • Olir ama hergün 1 tane fazla yapmaya çalış. Daha hızlı gelisim istiyorsan eline 1,5 ltlik dolu şişeleroi al ve öyle yap daha fazla etkisini görürsün.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya ben öyle 1 aylık squat programındaki sonucu beklemiyorum tabiki ama bir değişim olmasını da istiyorum 2 ay falan hergün 10 tane yapsam olur herhalde? Daha fazlasını yapamıyorum kemiklerim çok ince ve güçsüz oldugu için.. Daha önce denedim o bir aylık squat programı için günde 55 ile başladım hatta 15. Güne kadar geldim bir değişim olmadı artı yerimden kalkamadım

• 2ay

Google görsellere back squat yaz çıkan resimden anlarsın. Nasıl sırtına alındıgını (aslında barı sırta değil trapeze koyarız ama sen o kasın nerde oldugunu bilmediginden sırt sedim)

• 2ay

Tamam bakacam

• kendini hep daha fazlasina zorlarsan olur hertürlü bide lunge yap o da iyidir

0|0
    0|0
    • 3ay

Yok önce 3 tü şimdi 10 oldu daha fazlasını yapamam

• 3ay

internetten yaz cikar surekli yaparsan 10 da kolay gelir devam et spor guzeldir :)

• 3ay

Tamam teşekkürler

• 10 az.

0|0
    0|0
  • az sanki.

0|0
    0|0
  • uzun sürede olur benim popo bile oldu ama 9 aydır vücut geliştirme yapıyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

ama sen baya uğraşıyosundur

• on çok az be

0|0
    0|0
  • yaptıkça daha fazla yaapmaya başlarsın

0|0
    0|0
  • Olmaz imkansız

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden

• 3ay

Sana yardımcı olcam program var İnternete onunla çok kişi istediğini yaptı kanka

• 2ay

normal 30 günlük programmı onu biliyorum

• Olmaz

0|0
    0|0
  • yarım saat 12 tekrar şeklinde yap aralarda da 5 dk dinlen

0|0
    0|0
    • 3ay

Nasıl yani

• 3ay

12 kere yapcan 5 dk dinlencen sonra bir 12 daha sonra 5 dk dinlen. yarım saat yap hergün. sonra farkı hissedersin zaten

• 2ay

• 10 az bence mesela 10x3 le başlayıp sayıyı arttırabilirsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

1 aylık squat programına uydum geçen sene 55 ile başladım 15. Güne gelince artık bıraktım yataktan kalkamadım kemiklerim ince ve güçsüz o yüzden 10 olur mu diye sordum fazlası cidden olmuyo

• 3ay

Vücut ilk yaptığı zaman hamlar biraz ağrır o ağrıların geçmesi 2 3 günü bulur. Ağrıların geçtikten sonra tekrar devam edersen ve bunu düzenli bir şekilde yaparsan hamlama olmaz. Biraz zorla kendini ne olacak sanki.

• 2ay

• squat tam olarak nedir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bence ise yaramaz

0|0
    0|0
  • olmaz. daha fazla yapman lazım

0|0
    0|0
  • 10 squat az ki 50 falan yapsan belki

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya ben öyle 1 aylık squat programındaki sonucu beklemiyorum tabiki ama bir değişim olmasını da istiyorum 2 ay falan hergün 10 tane yapsam olur herhalde? Daha fazlasını yapamıyorum kemiklerim çok ince ve güçsüz oldugu için.. Daha önce denedim o bir aylık squat programı için günde 55 ile başladım hatta 15. Güne kadar geldim bir değişim olmadı artı yerimden kalkamadım

• 2ay

Evet başlıycam

• 2ay

şimdiden kolay gelsn o zman

• 15x3 yap günde, ben faydasını gördüm

0|0
    0|0
    • 2ay

yani 15 kez yapıp biraz dinlenip tekrar 15 sonra tekrar 15 mi

• 10 degil 30 olcak o. Ve her gün 10 daha ekle. 1 hafta da etki görmek istiyorsan hergün 60-70 yap

0|0
    0|0
    • 2ay

• 2ay

Süper sevindim. Bende de ailedekiler hemen farketmisti durumu ama psntolonlarda da farkediyosun ilerde😄

• 2ay

ay onu istiyorum ya :D pantolon giyince bişeyler güzel dursun artık istiyorum anladın sen :D

• olur

0|0
    0|0
  • Alıştıkça daha fazlasını da yapmaya başlarsın 15le başla 3 set halinde yap

0|0
    0|0
    • 3ay

• Olur düzenli yaparsan ve bol haşlanmışş sebze yersenn

0|0
    0|0
    • 3ay

2 ay yapsam?

• 2ay

bol haşlanmış sebze be işe yarıyor

Yükleniyor...