Sporu hayatımıza nasıl yerleştiririz?

Öğrencilik hayatımda profesyonel sporcu olmama rağmen, iş hayatına girdiğimden beri bir türlü düzenli spor yapamıyorum. Spor salonuna yazılıyorum, bırakıyorum. Personal trainer tutuyorum, paket alıyorum, yeri geliyor paketimin son saatlerini bile kullanamıyorum. Sporu nasıl hayatımda yemek gibi su gibi düzenli ve vazgeçilmez bir hale getirebilirim?

0|0
7|29

En İyi Erkek Görüşü

• iş hayatı çok yoğun hele İstanbul gibi trafik sıkıntısı da varsa. Evine yürüme mesafesinde bir spor salonu ya da havuz olacak akşam işten sonra eve gelince 5-10 dakika yürüyüp ulaşabileceğin bir yer olmalı. Bizim gibi genç yetişkinlerin sorumlulukları çok zamanları az. Aynı anda hem çalışıp hem sosyal ortamlara akıp hem spor salonuna gidip hem de düzenli uyuyamazsın doğanın kanununa aykırı Önceliklerini belirlemen lazım

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok doğru, öncelik belirlemek, sporu koymak lazım

• 3ay

o zaman hafta içi spor varsa sosyal ortam yok o spordan sonra verim alabilmek için dinlenmek lazım. evine çok yakın bir salon bul. farklı göreceksin. Onun dışında sporu akşam saatinde yapacaksan yemek yememeye özen göster fit olmak istiyorsan.

• 2ay

eig için teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• metro falanla gidiyosan 1 durak öncesinden in spor salonlarına adapte olamıyosan akşam yemeğinden sonra en az 10 km bisiklet hedefi koy uygunsa durumun veya bisikletin varsa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• şöyle sölim bende fıtness tranıer personel tranirim sana şöyle sölim şu kaos iş yogunlıgı sttresli hayatta nefes alabılecegin tek şey spor olsun zaten bılıyosun spor yapınca o yotgunluk iş yorgunluktan cok farklı huzur verıyor bırde duş aldın mı muhtesem dygu ve fızıgının guzel oldugunu hısssetmek ustune gıydgın şeyın yakışması oda ayrı bı haz ve hedef koy şu vucuda ulasıcam de kendıne yemklerını yap keyıf al iş stressini yemek alısverıslerınde çıkar ve sporda cıkar terle agırlık kaldrı muzık aç hedefını hayal et koş tektat agırlık kaldır barfıks vs motıvasyon vıdeosu izle ve en önemlısı hayal et istedıklerını bu hersey olabılır belkı bı üst kademeye gelebıme vs bunları hatyal et kapa goızlernı ve başla agırlıgı kaldrımaya koşmaya yanı sporu spor olarak gorme sadece başarıya giden bir araç

0|0
    0|0
  • birden yüklenmek yerine
    az az başlarsanız
    mesala günlük kısa yürüşler..
    hafta sonları bisiklet binmek gibi
    belki hayatınıza yeniden spor dahil olur

0|0
    0|0
  • Her gün iş çıkışı gidip aceleniz olduğunda 1 saat aceleniz yoksa 2-3 saati orda geçirmeye çalışın. Ben öyle yapıyorum yavaş yavaş hayatıma yerleşmeye başladı.. 7 aydır hala brakmış değilim.. haftada 4 gün fix gidiyorum.. daha önceleri 1.5 senede 4-5 defa anca gitmişliğim vardı..

0|0
    0|0
  • Sporcu sevgili yap.

1|0
    0|0
  • Akşam yatmadan önce boş vaktini değerlendirmek için bilgisayar başında oturacağına spor yap. İstediğin kiloya düşene kadar devam et. Evde yapılabilecek kardiyo egzersizleri mevcut.

0|0
    0|0
  • sporu yerleştirmedim

0|0
    0|0
  • Modern hayatta sporu beraber götürmek zor

0|0
    0|0
  • Öyle uzak bir yere sabitledim ki yanına gitsem spor oluyo zaten :) keşke yapabilsem ama doğuştan kaslı fit bş vücudum var. Kondisyon yok sadece

0|0
    0|0
  • Mptive et

0|0
    0|0
  • İşe toplu taşıma vasıtasıyla git. Eve koşarak gel. Anca böyle yerleşir.

0|0
    0|0
  • İşten çıkışlarda git, yorgun olsan da

0|0
    0|0
  • Tempolu

0|0
    0|0
  • Yerlestirince çıkarmaman gerek ama

0|0
    0|0
  • Amaçsızca yaparak. Ben öyle yapıyorum yıllardır. Artık vazgeçilmezim oldu.

0|0
    0|0
    • 3ay

nasıl amaçsızca?

• 3ay

Şu kadar aya şöyle vücut yapacağım demedim hiç bir zaman. Şu kadar sürede şöyle olacağım demedim. Öyle amaçsızca, sebebini bilmeden gittim. Hala da gidiyorum.

• Spor salonuna yazdırmak yerine sabah sporu yap ilk başlarda derim. Ondan sonra biraz alışkanlık haline geldi mi gidersin yine

0|0
    0|0
  • Düzenli yaparak

0|0
    0|0
  • Sen kendin anlatmışşın zaten.. yapamıyorum dediklerini yap yeter...

0|0
    0|0
  • Hobi olarak yapacaksın ya da sporu meslek edineceksin, Ülkemizin gerçekleri bu

0|0
    0|0
  • aha da benim sorun

0|0
    0|0
  • sabah kalktığında yap 15 20 dakka kadar

0|0
    0|0
  • bazı sporlar dalları var gerçekten çalışmak cok engel oluyor.

0|0
    0|0
  • Valla bende yapmak istiyorum düzenli spor ama üşeniyorum birinin dürtmesi lazım

0|0
    0|0
  • iş hayatında spor yapmak çok zor

0|0
    0|0
  • Ayni dertten muzdaribim. beraber gidecek sıkı bir arkadas sart

0|0
    0|0
  • Her sabah yürüyüşe çık

0|0
    0|0
  • herşey beyninde

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Is hayatinda aksiyor malesef. Bende de ayni problem var.

0|0
    0|0
  • Her gün yürüyüş yap eve gelmeden spor salonuna geç.

0|0
    0|0
  • Sevdiğin bir sporu yaparak

0|0
    0|0
  • Daha disiplinli olarak.

0|0
    0|0
  • Gerek görmüyorum spora

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...