Türk halkının milli bayramlarda her zaman duyduğu ve söylediği ve C.Reşit Rey'in bestelediği marşın ismi nedir?

Türk halkının milli bayramlarda her zaman duyduğu ve söylediği ve C.Reşit Rey'in bestelediği marşın ismi nedir?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Onuncu Yıl Marşı

0|0
    0|0
    • Tebrikler doğru cevap. Bununla birlikte sorduğum sorunun artık hiçbir anlamı kalmadı.

• Cevapların ne olacağını düşünmedim. Fakat bir sürü cevap olacağını umaraktan yazdığım bir doğru. Üzülme ben gülümsüyorum sende gülümseyebilirsin çünkü komik. Bu benim ilk sorum. Bu sitede tecrubesizim.

• Profilime gir, soruma bak. Tek soru 2 cevap :) Gerçi benimki böyle basit bir soru değildi ama kimse de mi bilmez. Özet olarak; takılma :)

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Kenan Doğulu - Çakkıdı.

0|1
    0|0
  • Onuncu Yıl Marşı ama çalıntı oldugu ortaya cıktı

0|0
    0|0
    • Şimdi siz yazınca konuyu araştırdım ve çalındığı düşünülen yapıtı bulup dinledim.

-Jean-Jacques Rousseau'nun "Le Devin du Village" adlı operasının içinde bulunan yedi notalık motif 10.yıl marşının içinde de görülebilir. Fakat 10. yıl marşının içinde bu uzunlukta yedi ayrı motif daha bulunmaktadır.

-Çalındığı düşünülen parçayı dinleyebileceğiniz bir link buyrun;

-analizmerkezi.com/videogaleri/calinti-oldugu-soylenilen-10yil-marsinin-orijinali-98.html

(linkin başına "www" eklemeyi unutmayınız.)

• Ayrıca sözü geçen bu yedi notalık motifin ilk iki notasının sahip olduğu ritmik değer, Rousseau'nun kullandığı motifin ilk iki notasının sahip olduğu ritmik değer ile aynı değildir.

Yükleniyor...