Kadere inanır mısınız ? bir gün beklediğiniz insanın sizi bulacağına inanıyor musunuz gerçekten ?

sabredip beleyenlerden mi kaderi zorlayanlardan mısınz ? hangisi daha doğru ?

0|0
19|22

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Manyak var beyler, seri eksilemiş herkesi..

1|0
    0|0
  • Kadere inanan bir insansanız zaten, kaderin "zorlanabilir" birşey olmadığını bilmeniz gerekir ;)

0|0
    1|2
  • Biz geniş bir dairenin içinde dolanıyoruz. o dairenin dışına istesek de çıkamayız. ama o dairenin içinde bizim de kendimize ait has bir dairemiz var. o dairenin içinde kendi irademize ait ve istekler yapmamıza müsade var ve bu daireden sormluyuz. Karşımıza çıkanlar ve olanlar kader dahilinde kendi irademize tabidir. Bulduklarımız aradığımız olmayabiliyor :)

0|1
    0|0
  • Al sana kader. Ben çıkmadım çıkmadım karşıma iki ady çıktı. ikiside arkadaşlar aracılığıyla benimle tanışmak istediler. mECBUR BİRİSİNİ SEÇTİM. 1 sene çıktık sonra kız beni terk etti. Şimdi boştayım ve benim istemediğim kız şuanda evli. Al bu durumda kadere inanmada göreyim

0|0
    0|0
  • Kadere inanıyorum.

0|0
    2|1
  • sonuçta bu dünyada bir insanın kesinlikle bir eşi vardır ama onu bulmak onun elinde olan birşeydir bulamazsada sabretmeye çok gerek yok ama bulmaya çalışıyorsa tabi sabretmeli :)

0|0
    0|0
  • kusura bakma beklettim seni bu zamana kadar :) şaka bir yana tabiki sabrediyoruz ama ne gelen var ne giden, yaş oldu 33 :)

0|1
    1|2
  • Kadere inanmıyorum; ama koca Dünya'da beni sevebilecek, belki ruh ikizim(?) olan biri olduğunu biliyorum.

1|0
    0|3
  • benim umudum yok sizi bilemicem

0|0
    1|2
  • ben yalnız öleceğim

0|0
    1|2
  • hep bu soruyu sormanı bekledim,bu günün geleceğini biliyordum!

0|0
    1|2
  • Kaderi zorlamak daha mantıklı her zaman :D

0|0
    1|2
  • kaderi ben çok zorladım ama olmadı asla zorlamayın olsa benimki olurdu

0|0
    0|0
  • Kaderi zorlarım , fena oluyor deneyin

0|0
    1|2
  • Buldu bile başka biri varsa artık gelmesin sonra hanımdan dayak yer :D

0|0
    1|1
  • allaha inamıyorum ki kadere inanayım

0|0
    2|1
  • İnsan kendi kaderini kendi cizer.

Birde Alın Yazısı vardır,iste o gelip seni bulur.

0|0
    1|2
  • inanıyorum kaderden ötesine gidilmez

0|0
    1|2
  • hayııııııııııııııır

0|0
    1|2
  • ya bu soru nası soru ya sorsam müslümanım dersin entel dantel sorular sormayın kızın kadere iman zaten şart inkar edersen dinden çıkarsın inanmamak gibi bişey varmı

0|1
    1|3
  • Ben hayatimi yasiyorum, bi' yolda yuruyorum. Benimle birlikte yurumek isteyen varsa, eyvallah. Yoksa kimse icin yolumdan cikmam...

1|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 19

• Kadere bir nevi inanıyorum ve ya kader demeyelimde hayatımızdaki insanları bir nedenle tanıdığımızı bir nedenle girdiginiu düşünüyorum ve ben aslinda geçmişte bir çok hayat yaşadığımızı düşünüyorum ama aşk anlamında soruyorsan bilmiyorum.

0|0
    0|2
  • kadere inanırım. beklerken sabır göstermiyorum, bir şeyi zorladığım da yok. beklemiyorum da zaten :D

hangisinin doğruluğu tartışılır. bence akışına bırakmak gerek. illa biri olsun diye yaşamamak gerek. hayata insan yalnız gelir ve yalnız yaşayabilmeli.

0|1
    1|2
    • bagajdakinden kurtul, safraları at hafiflersin

• he yaaa, eğreltiotu ile amip arası , midyeden hallice

• Allah hakkında hayırlısını nasip etsin. bu dünya bir imtihan dünyası. kimin ne zaman çıkacağından ziyade senin için hayırlı olup olmadığı önemli olan.

• valla 24 yaşına kadar bekledim kimseyle çıkmadım kimseyle öpüşmedim bile . birinin elini tutmadan yıllarım geçti hep bekledim bekledim . allaha şükür çokda güzel bir kızdım herkes şaşırıyordu senin nasıl sevgilin yok diye . sosyal bir ortamımım yoktu çekingen bir tiptim . teklif edenleri ben beğenmedim benim beğendiklerime ben açılamadım . neyse 24 ten sonra bulma çabasına girdim . 4-5 erkekle görüştüm ama sonuç yine sıfır onlarda olmadı ya sapık çıktılar ya da başka şeyler çıktı . yani ikisinide denedim olmadı . bence bu olaylarda sosyal ortam önemli . aile çevre çok önemli .

0|0
    0|2
    • Bende senin gibiydim. Sonra bir kızla çıktım. Ama kız beni istemedi. bEN KIZA AŞIK OLDUM. Ama kızı şimdi unuttum. Demekki aşık olmamışım. İnsan yanlız kalmaktan korkuyor belkide.

• Allah hakkında hayırlısını nasip etsin. bu dünya bir imtihan dünyası. kimin ne zaman çıkacağından ziyade senin için hayırlı olup olmadığı önemli olan.

• öle bakcaz artık

• şuan yaşım doğru kisiyi bulmak için biraz küçük olabilir. fakat ben kadere inanıyorum. çünkü yaklaşık 16 bin kişinin aynı anda online olduğu bir sitede bir almanla tanıştım. ve yaklaşık 4 aydır nerdeyse her gün konuşuyoruz. sanırım bu benim kaderim olmalı çünkü küçük bir bağlantı kopması yaşasaydık.şu ankonuşamıyor olacaktık ve biz o sitede 6 saate yakın konuştuk.

0|0
    0|1
  • kul sebeplere müdahale edemez derler,kaderi zorlamak olur mu?tartışılır yani

ben kadere inanıyorum ama hayatımıza giren insanı biz alıyoruz,kabul edip benimsiyoruz..

yani o insan kötü biri çıkarsa,vah talihsiz kaderim demek olmuyor?kendin aldın hayatına o kişiyi çünkü,seçme özgürlüğün vardı

0|0
    0|2
  • kader neden böyle seyler yapiyor.

0|1
    1|2
  • Aşktan acı çekmek güvenebiliceğin ve seni gerçekten sevebilicek insanların var olduğunu değiştirmez.Eğer cidden bulabilicek kadar şanslıysak ne yaparsan yap karşılaşırsın.

0|0
    0|2
  • Kadere inanirim hersey kader cizgisi boyutunde gerceklesir bilinmesi gerekir ki kader cizgisinde ölüm saatiyle evlenilecek kisi asla degsmez

0|0
    0|1
  • Zamana bırakmak en iyisi

0|1
    0|2
  • Kadere inanıyorum evet.

0|0
    1|3
  • evet inanırım kader beni nerelere sürükledi değişik insanlarla karşılaştırdı sabrediyorum ama çıkacakmı bilmiyorum

0|0
    0|3
    • Allah hakkında hayırlısını nasip etsin. bu dünya bir imtihan dünyası. kimin ne zaman çıkacağından ziyade senin için hayırlı olup olmadığı önemli olan.Şi

• evet inanırım herşey olacagına varıyor sonunda

0|0
    0|2
  • Birsey bekledigim yok hersey zamanla oluyor zaten. Kader ve kismetede inanirim.

0|0
    0|1
  • beklemekle bulamazsın. :D

0|0
    0|2
  • kadere inanırım olacak olacak.

0|0
    0|2
    • barbaros45Bir dakika önceBende senin gibiydim. Sonra bir kızla çıktım. Ama kız beni istemedi. bEN KIZA AŞIK OLDUM. Ama kızı şimdi unuttum. Demekki aşık olmamışım. İnsan yanlız kalmaktan korkuyor belkide.

• bunlar da geçicek.

• hayr kendin yaratrsn kaderi:S://

0|0
    1|1
  • Evet rastlayacağım ona inanıyorum.

Farketmez.

0|0
    0|2
  • Kader'e inanırım. O kişinin beni bulmasını beklesem oo..

0|0
    1|3
  • evrene mesaj yolluoyrum bakalım sesimi duyup cevap vercek mi.

0|0
    2|4
Yükleniyor...