Fitness la ilgili?

arkadaslar fitness işini arastiriyorumda bir yandan da yapıyorum bulk a gircem bulkta şimdi belli bir kalori hedefi var ( protein ihtiyacımi karşılıyorum harici kalori ) bu kalorinin altında kalmak malum gelişimi zorlaştırıyor ben diyorum kaloriyi hesaplamadan fazlaca yisem zaten her gün kaloriyi asarim proteinde alıyorum gerekli olan proteini sporda yapıyorum vücut zaten max kas gelişimini yapıp fazla carb veya yağdan alınan proteini yine yağ olarak depolamiycakmi yani kalori hesabıyla ayda bir kilo alcama hesaplamadan iki kilo alsam yine aynı kas kutkesini yapmış olmuycakmiyim ( zayıflamak problem değil )

Güncellemeler:
3ay güncellll

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• yapmış olacaksında olay zayıflamakta problem değil demişsin ama problemdir çünkü vücudundan definisyonda vereceğin 10 kiloda kaybedeceğin kas kütlesiyle 20 kilo verince kaybedeceğin kas kütlesi arasında fark olacaktır, daha çok kas kaybedip daha uzun süre definisyon süreci sürecektir.

0|0
    0|0
    • 3ay

anladım hocam da peki şöyle yapsam haftada bir gün. tartilsam sanırım ortalama 0.50 1 kilo falan almam lazım haftada ustune çıktığımda biraz kessem veya o ustune ciktigim. hafta bir iki kardiyo koysam

• anlamadım soruyu ama :D günlük kalorin ne senin? 2000 diyelim sen 1500 alırsan kilo verirsin düzenli bir şekilde 2500 alırsan kilo alırsın düzenli bir şekilde 2000 alırsan kilonda sabit kalırsın 3000 alırsan yağlanmaya başlarsın hızlı bir şekilde kilo alırsın 1000 alırsan sakatlanma veya bir hastalığın baş göstermesi bir ihtimal ve hızlı bir şekilde kilo verirsin belki yataklara düşersin

0|0
    0|0
    • 3ay

2000 ihtiyaç diyelim ben 3000 alıyorum ama protein tam spor falanda tam hızlı yağlanırken 2500 deki gibi kas yapımı gerçekleşirmi dahamı iyi olur

• 3ay

işte beklediğim cevap teşekkürler

• 3ay

rica ederim kolay gelsin :)

• Bende spora yeni baslacagim ay başında soracağım

0|0
    0|0
Yükleniyor...