Beni burda bırakıp kariyer için yurt dışına gidiyor

6 aydır birlikteliğim var. beni sevdiğine eminim en azından öyle görünüyor. :) bu yıl mezun olucak. ve dün bana yurt dışında çalışmak istediğini söledi. ve yüksek ihtimal gideceğini söledi. daha öncede söylüyordu . ama sonra yüzde 90 burda kalacağını sölemişti. dün işte. bütün planını yapmış gibiydi dil kursları vs. calışmak. ben dışında tüm planını yapmıştı. benim yabancı ülkeye gitmek istemediğimi biliyor. buna rağmen gidecek sanırım. sizce ne yapmalıyım

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bence sadece şunu anlamalısın sadece sevmek farklı bir şey, birliktelik bambaşka bir şey. Seni seven biri olsaydı zaten mutlaka yanında plan kurar planlarını sana sorar ve senide her daim planlarına dhil ederdi. Benimde bir arkadaşım var ve oda rehber aynı arkadaşın gibi bir düşüncesi var. Tabi bu planları hiç bir zaman tek kişilik yapmıyor konuşurken bile her sözün içinde haklı olarak kız arkadaşı da var.

Mesela yine keza bende yurt dışına gitmeyi düşünüyorum hatta tamamen yerleşmeyi lakin benim sebebim farklı tabi sadece kariyer değil mesela bendeki sebep bir türlü ne ilişki nede kariyer konusunda dikiş tuturamamış olmamdı ve dolayısıyla yaşımda ilerledi tüm imkanlar elimden gitmeden sıfırdan ve başka kültürlerin olduğu yerlerde imkan arayışına girmeyi düşünüyorum. Yani yeni bir hayat kurmak amacım.

Lakin senin erkek arkadaşın anladığım kadarıyla kariyer amaçlı diyorsun ama bence onun seninle beraber olduğunu düşünürsek bana sanki bişeylerden kaçıp sıyrılmak istiyomuş havası var gibi geliyor. Lakin Türkiye de de birço kariyer imkanı olduğunu biliyoruz değil mi. Sonuçta yurt dışında kısa bir eğitim alıp gelicem dememiş.

Dolayısıyla bence ilişkinizi oturup karşılıklı olarak gözden geçirmenizi öneririm. Aksi halde bence çok kırıklık ve hezimetle sonuçlanabilecek olaylara gebe bir ilişki gibi görünüyor sizinki.

0|0
    0|0
    • aslıda biz birlikte cıkmaya başladığımızda bir arkadaşında duymuştum yurt dışında yaşamak istediğini sordum evet dedi. sende gelirsin işte birlikte gideriz dedi. ben gelemeyeceğimi söledim. hatta ayrılalım dedim izin vermedi. ertesi günü bir demek cicekle kapımda bitti. tekara sordum gidecekmisin diye kafam akrışık dedi yüzde 90 burda kalıcam dedi ama dünn bütün palanını yapmış gibiydi. bende dinlemekle yetindim. cünkü beni gözden cıkardığını belliydi sanırım

• Sanırım senden bir adım beklemiş burada kalmasını istemen gibi. Amma velakin sen adımı atmayınca o seni kafasından atmaya karar vermiş. Sonuçta gözden uzak olan gönülden ırak olur malum. Hala seviyorsan git ikna et kalsın yok sende kararsızsan artık konu onun duygularına ve kararına kalmış demektir. Geçmiş olsun ne diyim.

Erkekler Ne Diyor 7

• Bence bunu da açık açık konuşmalısınız. Ona yurtdışını hedeflediğini ama sizi hesaba katmadığını dolayısı ile gelecekte hayatında size bir yer düşünmediğini anladığınızı söyleyin. Eğer sizi tatmin edecek yanıtlar veremiyorsa ileri dönük bir ilişki yaşamak istemediği nettir. Siz de onu aklınızdan çıkarıp önünüze bakın. Bencil bir insanla uzun süreli ilişki tatsız olacaktır. Sizin içinde iyisi bu bence. Öte yandan söyleyin ona dışarıda bir bok yok.

1|0
    0|0
    • benimle bir gelecek düşündüğünü sanmıyorum. ya da gelecek hakkın plan yaptığında sende olursun diye birsey demedi. sadece sende gelirsin yurt dışına demekle yetindi :) sormak ta istemiyorum aslında cocuk acıkca imada da bulunuyorrr. üffff yaa bu nasıl sevgi ya

• Bence sormaktan çekinme. Ama güzelce ve kavga etmeden. Belki o da açık konuşmaktan zorlanıyor. Sen konuşmana kararlarına saygılıyım, ama hayatında benimle ilgili bir planın var mı bilmek istiyorum gibi bir giriş yapabilirsin. Açık konuşmak herkese iyi gelecektir.

• İngilizcesi daha etkili olduğu için yazıyorum (ukalalıktan değil): "Let it go!"

0|0
    0|0
  • Açık konuşmak gerekli bence bu durumda, niyetini ne istediğini belirt. Bunu yapması seni sevmediğini göstermiyor, ben de öyle bir insanım. Eğitim & kariyer önce geliyor olabilir onun için.

0|0
    0|0
    • önce geliyor demekki. ama yurt dışına 6 yıllığın GİDİYOR. BEN UZAKTA YÜRÜTEMEM İLİŞKİYİ ONA DA DEDİM. BUNA RAĞMAN GİDİYORSA KARARINI VERMİŞ DEMEKKİ

• o konuda haklısın. en başta gidebileceğini belirtmesi lazımdı. yine de ilişkiden önce geldiği için o kadar yargılama bence onu. gerçekten iyi bir şeyse hayatının geri kalanını değiştirebilir, daha önemli görmüştür o fırsatı.

• tamam gitsin. ama beni de oyalamasın acık acık desin yaa ben gidiyorum. kararın nedir desin ne bilim bir sey desin yani. ben yolun acık olsun diyince bile bozuluyor.ayrılsın benden o ayrılsın . planımda yoksun desin geleceğime koymadım seni ya da seni hiç sevemedim desin.

• eğer kısa bir zamanlığına gidiyorsa eyvallah

ama uzun süreliğine gidiyorsa bence bir medet umma

0|0
    0|0
    • evett. cok doğru gidene yol vermek gekerir. bende yolun acık olsun dedim. ona da bozuldu :)

• diyecek başka bişey bıraktırmamış ki 6 yıl ne demek

• Sevmiyo demek ki seni

0|0
    0|0
  • bırak gitsin kariyer yapacak sonuçta

0|0
    0|0
    • gitsin ama beni de bıraksın ayrılmak istediğimi söledim iki defa ayrıldıımda bırakmadı. bu ne perhiz ne lahana turşusu :(

• evet bırak onu gereksiz yurtdışında aldatır zaten seni orda karı kız işleri dah kolay ):

• bırak gitsin senin yüzünden gidemedi olmasın burda devam eden bir ilişkin olur ama mutsuz olursunuz sonra

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 6 aylık ilişki için kariyerini arka plana. Haklı bence. Anlamaya çalışabilirsin.

0|0
    0|0
    • haklıda benimle oynamasın o zaman ayrılmak istediğimi söledimde gelmesin peşimden

• sana sormadan danısmadn nereye gıdıyor benim sevgılım bana danısmadan dısarı bıle cıkmaz al karsına konus haberın olmadan yaptgı ıcın kırgın oldugunu belırt

0|0
    0|0
  • sevmiyor...

0|0
    0|0
Yükleniyor...