Yalan söyleme ihtiyaçı neden doğar?

Yaptığımız işin yanlış olduğunu bile bile yalan söylemeyi tercih ederiz.

Ama yalan söyleyen kişinin yalanı ortaya çıktığında yerin dipine girmeyi tercih edeceğini biliyoruz. Peki neden yalan, doğru yol varken neden yanlış yol?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• İşin doğrusunu söyleyip rencide olmamak için denize düşen yılana sarılır hesabı yalana sarılırız oysaki insan kaybedecekse de elindekilerini doğrulukla kaybetse belki yalana ihtiyaç duymayacak ama aynı şey kendi başına gelse dünyası başına yıkılır kendi başımıza gelmesini istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmayalım bence

0|0
    0|0
    • sonuç olarak yaptığımız hayatı işliyorsak doğru söylemeyide bence bilmeliyiz. Hayatın aslında püf noktası bu hayattan zevk almanın yolu diyebilirim. Sonucu ne olursa olsun doğru yolu tercih etmeliyiz, vicdanın belli bir noktadan sonra seni bırakmıyor. Bıraktığımızı zannediyoruz bence, işte kalbin kararma olayı burdan başlıyor ve kötülüklerin ilk anası diyebilirim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Mükemmeliyeçilik, bu düşünce birçok hataya sebep oluyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bence yalan söylemek 4 ihtiyaçtan doğar :

- birinin ayıbını örtmekte

- birbirini seven 2 insanın arasını bozmamak için

- yalan sonuçta kimseye bir zararı dokunmadan işinizi tatlıya baglıcaksa

- karşınızdakininde sizden o yalanı duymak istemesi durumunda

0|0
    0|0
    • (karşınızdakininde sizden o yalanı duymak istemesi durumunda)

bu senin yaptığın benzetme okuduğun bir kitapta herkes için doğru olan şeyleri yazıyodur. Herşeye doğru dersin ama bir yanlışı sana doğruda gösterebilir. Bana göre yanlış her zaman yanlıştr. Doğru da aynı şekilde her zaman doğrudur. karşında bir insan var ve sen bunu görüyorsun bunu inkar edebilir misin veya başın ağrıyo. işte gerçekçilik ve doğruluk budur. :)

• hayır kitaptan aldın demedim. kitapa hep doğru dersin ama mutlaka sana bir yanlışı öğretir.

• anladım şimdi kafam yerinde sabah sabah...

Bende önceden 20li yaşlarda herkese dogru söylüyordum ama düşün bir kere bu kilo alan bir bayan şişmansın demek ya da çirkin olan birine çirkinsin demek ne kadar doğru ( intara sürükler vallaha :) )

yada şu padişahın rüyası hikayesini taktigini kullanıyorum ( bilmiyorum biliyormusun ) , yani dogruyu güzelleştirerek yalan duruma gelmeden söylüyorum iyi yanlarıyla...

Yükleniyor...