Nişanlanacaz ama tartısma konusuna bakın anlamıyor ki

arkadaslar sımdı 2-3 hafta sonra ailelelr tanısacak yaz sonuda nısan yapacaz ben erkek arkadasımdan set ıstedım nısan ıcın bızım adetler bole setı altını seven bırı deılım aslada takmam ama benım amacım ılerısı ıcın bırıkım olur ev falan alacagmz zaman bozdururuz bunu kendısıde bılıo bole dusundugumu ama sımdı agzını acmıs ne bıcım adetlerınız var bnı masrafa sokuosunuz falan dıyo bnde dedım hıc bıse ıstemıyorum almayın senıde ıstemıyorum dedım

Güncellemeler:
ya ben keyfimden ıstemıorum ailemde keyfınden ıstemıo ev falan yok bı sure kırada oturcaz sonra ev almayı dusunuoruz ev alacagmz zaman butun altınları bozdururuz ustunede kredı cekerız dıye bunu kndıne soledm tamm dedı sımdıde laf soyluo
gerckten set meraklısı deılm kndınede soledım eger evımz olsaydı altın hıc bıse ıstemzdım ne geregı var onmlı olan ev var mutluluk huzur saglık daha ne ısteyım kı

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşımbu durumu aileler yaratır ve tam bir kaostur sen haklısın çünkü ailenin isteklerine adet ve geleneklerinede cevap vermen gerekir oda haklı çünkü senin ileride yatırım olarak düşündüğün şey bugün onu belkide maddi sıkıntıya sokacak ve ileride birlikte sıkıntı çekeceksiniz, aslında takı konuları set vs. olarak genelde düğünlerde yapılır ama tüketmeyi ve fazlasına sahip olmayı isteyen bir toplum oldumuz için nişana hatta söze kadar indi. Nişan ve Evlilik arifelerinde stress çok olur istemeden insan birbirini kırar bunu göz önüne alıp öyle konuşun kırmadan ve gelenekleri değil ikinizin ilerideki rahatlık ve huzurunu düşünerek hareket edin beraber karar verin...

1|0
    0|1
    • tesekur ederım yanı gerckten keyfımden ıstemıorum nısanda ıstememın sebebıde sımdı pek bı masraf yok bız dısardada nısan ıstemedık evde olcak aile arasında dugunde zaten 1,5-2 yıl snra olacak smdı bunu yaparsa dugunde falan altın yapmasna gerek yok bn verırım bunu yıne takarlar ne olacak dugun zamanı yapmaya kalksalar daha cok masraf ama kımse benim dedgmı anlamdı hep ters anladı gercektnde ıkımz ıcın ıstıorumşu anyasam sartları cok zor

• Mantıklı ama Bunları onada anlattınmı?

• ewt hepsını bılıyor en bastan berı

Erkekler Ne Diyor 20

• adam haklı bence ne biçim adetiniz var. Ben anlamıyorum hem böyle yapıyorlar ilerdede kızımıza mal gibi davranamazsın diyorlar ama sen mal gibi satmayı bilion kızı. Kim ne tepki verirse versin Eğerki bir kişiyi para karşılığı alırsam kimse kusura bakmasın tepe tepede kullanırım. Ben onu nyerinde olsam seni çoktan şutlamıştım bile konu kesinlikle pintilik cimrilik değil. Mantık çerçevesinde durumu etik bulmuyorum.

0|0
    0|0
    • ya hayr bn gercekten keyfı ıstemıorum kendı gelecgmz ıcın ıstıorumşu anevım olsa banane altından ama ev yok bıse yok ilerde ev almak ıcın

• iyi hoş güzelde belki admaın durumu yok. Ayrıca zaten düğün nişan arifesinde insan yeterince masrafa giriyor. Samimiyetine inanmıyorum ben senin. Madem geleceğini düşünüyorsun diceksinki o zaman. HAYATIM ORTAK BİR HESAP AÇALIM İKİMİZDE 3-5 BİŞEY YATIRALIM. bana set al demekle olmaz bu iş. Ben olsam çoktan bu istekte bulunan kişiyi şutlamıştım

• Yanlış ters işler bunlar ... Senide istemiyorum sen haksız sın... haklı olsan bile haksız duruma düşersin... O da suçlu de3se ki sana set yapacak durumum yok bir kaçtane altın veya ince bir bilezik yapsam diye yaklaşmıyor borca sokacaksın diyo HAMAMA GİREN TERLER ARKADAŞIM bedavaya işi halletmek olmaz yani... ama sen senide istemiyorum deyince... Suç sana kalmış :(

0|1
    0|0
  • Eğer amaç ev almaksa dediğin doğru yatırım yapılması şart. Ama şuan para durumu müsait değil demek ki. Ya da gerçekten yatırım yapmak istemiyor. Sen daha ilerisini düşünüyorsun ama o sanırım biraz geriden geliyor.Mantıklı bir şekilde açıklama yapsan daha iyi . Adet gelenek vs araya sokmadan gerçek amacın ileride ev almak olduğunu söylersen daha mantıklı gelebilir.

0|1
    0|0
    • soledım zatenşu ansıkısıgım falan dıo off ne zor seymıs yaa

• bunun sevgilisi ola ki den gelirsin, belki okursun bu yazdığımı

kaç kurtul olum, amannn diyoru amannn

0|1
    0|0
  • Tek anladığım set meraklısı olmadığın. :)

Problem bu talepleri ne şekilde dile getirdiğinde ve karşı tarafın bunu nasıl anladığında. O bahsettiğin setten dolayı ne bozulmuş sözler, nişanlar, iptal edilmiş düğünler gördüm :)

0|0
    0|0
  • Sen haklısın.Adetler önemlidir.Bu zamana kadar sürmüş herşeyi salla dersek bir iki eğlence var.Bunlarda yalan olur.Bunlar dediğin gibi birikimde oluyor.İleride yarar sağlar.Seti herkez alıyor.Alması gerekir.

1|0
    0|0
    • cok sukur benı bı anlayan cıktı ya gerckten set meraklısı deılm kndınede soledım eger evımz olsaydı altın hıc bıse ıstemzdım ne geregı var onmlı olan ev var mutluluk huzur saglık daha ne ısteyım kı

• solenecek zaten daha tansmaya gelmdıler sadece erkek arkadasma soledım smdılık

• Sen söyle tavır yaparsa işine geliyosa beni almak böyle dersin. :D Kız evi naz evidir.Ağırlığını koy bakalım. :) Tabi erkek tarafınıda düşünmeyi unutma :D

• hıc bıse ıstemıyorum almayın senıde ıstemıyorum dedım

--------------------------------------------------------------------------------

Bu herşeyi açıklıyo bence teşekkürler.

0|1
    0|0
    • Yok yok oralara girme hiç Eğer seviyorsan yapma. Ha ama sonuçta sen berabersin bir cimrilik sezdiysen evet sakın evlenme derim. Cimri insanlar çekilmez olurlar. Afedersin ama acıkmamak için büyük tuvaletlerini bile yapmazlar.

• Oralar girmiş zaten bu lafı kendi demiş sen neyi yorumladın benim yorumuma onu anlamış değilim cevap yeriyle yorum yerinimi karıştırdın ?

• asla cımrı deıl hıc bıseyı esırgemez benden

• Arkadasım cok güzel dusunmussun geleceğe daır plan yapmak guzeldır. Ki yarını gorebılecegımızın garantısı yokken :) sana bısey anlatmak ıstıyorum uzun olacak bıraz:) bır arkadaşım sadece kız tarafının ısteklerını karşılaya bılmek ıcın 40000 tl borca gırdı. Adetmıs yoreymıs hepsı yere dıbıne batsın iki kişi birbirini sevıyorsa gerısı palavra bence heh yanlışta düşünüyor olabılırım yalnız o bahsettım arkadaşşu anboşanma noktasında .

0|0
    0|0
    • ya bn baska hıc bıse ıstemdeım gerckten ıncede olsa bı set olsun dedım baska bısyn geregı yok hatta o setı sımdı takarlarsa dugundede verırım yıne taksınlar nolcak kıı

• bak arkadaşım.eskiden gelinlere fazla fazla altın takılır düğünün ertesi günü geri alınır satılırdı.çokk eskideen de diil ha haleeen var. altını durumu olan zaten kendine yapar.yoksa 3gün kiralık altını ne yapacan

0|1
    0|0
    • ya analamıosunz kı gosterıs ıcın ıstemıorum ev alacaz 1-2 yıl snra onn ıcın ıstıorum yanı gelecegmz ıcın yoksa altından nefret ederım bn

• sen evlenmekmi istiyorsun ev sahibi olmakmı ?

sence oda dusunmuyormu bunu ? ok kadına altını anlarımda yangından mal kacırırcasına istemeyi anlamıyorum hele bide uzerine hıc bıse ıstemıyorum almayın senıde ıstemıyorum diyebiliyorsan.ne kadar grur kırıcı bir la senn sölediğin.

0|0
    1|0
    • ya evlenmek ve ev sahıbı olmak ıstıorum snucta o hayatı bırlıkte yasıcaz ama evımız olsa daha ıı olmaz mı

• daha iyi olur ama hemen olması sart degil.daha nişnlı bile deglsiniz

• Herhalde benden set isteyen bir hatuna arıza çıkartırım

mk paramı sçıyoz

kazandığımız 3 5 kuruş para düğüne harcamaya bulamıyoruz

birde set ne demek la

en iyisi zengin kızı bulmak

0|1
    0|0
  • Alabilecek durumu varken almıyorsa bu ileride sana olan yaklaşımı hakkında fikir vermeli bence sana. Mesele set değil bence sana ve isteklerine olan bakış açısı

0|0
    0|0
    • aslında tamda alabılecek durumu yok

• tamam tesekurler ya yapacak bunu kndıde bılıo ama sureklı bıse dıo vazdecermym dıye dusunuo

• Nişanlılık döneminin anlamını içindeyken anlayamıyoruz malesef. Nişanlılık evliliğin küçük bir modelidir aslında. Burda yaşadığın herşey senin için ipucu olmalı. İyi değerlendir derim bunları

• Nişan Stresi sakin ve yalnız konuşun yine ikna olmuyorsa sebebini sor.

0|0
    0|0
  • dunyada nısanda sadece alyans takılır dugunede artık bılezık ve set olur bır bıkene danısın bu ne yaaa nısanda set ılk defa duyuyorum

0|0
    0|0
    • dugun zamanı set almak daha agır dıye sımdı dedım sımdı bı tek alyans alınack baska bı masraf yok ama sımdı taksalar bıle dugunden once bn onlara gerı vrırım dugunde yıne takarlar ne olacak kı

• kızım yoksa parası cocugun ne pok yesin ev alcanız da yoktan yonga olmaz azcık anlayışlı olmalısınız =)

0|0
    0|0
  • adam haklı belki şu anda durumu yoktur yani..anlayış göstermen lazım..

0|0
    0|0
    • ya tamam haklıda ama gelecgmz ıcın ıstıorum takmak ıcın mı ıstıorum

• tamam da hayattta her istediğin istediğin olacak diye bir şart yok..benimde başıma geldi buna benzer bişey ayrılmak zorunda kaldım ..

• şimdiden başlamışşınız maddi konularda tartışmaya ilerisini var sen düşün

0|1
    0|0
  • Hımm anlıyorum senı düşüncen cok güzel nişanlının maddı durumunu bılmedıgım ıcım yorum yapamıyorum.

0|0
    0|0
    • orta hallı

• :) şimdiden mutluluklar dilerim

• tesekur ederım :)

• Bunları dert etmeyecek, bunlar için kafa ütülemeyecek biriyle evlenirim umarım. Hani parasından masrafından da değil. Ne bilim itici geliyor açıkçası.

0|0
    0|0
  • nerde dingil adam var onlara atlıyosunuz..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• benim bildiğim düğünde istenir setler nişanda da mı isteniyor ?

0|0
    0|0
    • canım dugunde ıstenırde dugun zamanı daha cok masraf olacak onun içinşu anmasraf yok nısan zaten evde aile arasanda olacak onn için dedım smdı yapın dugunden 2 gun oncede verırım setı yıne takın aynı seyı dedım

• haklısın gardaşşş. iyi tanı onu sen kötü bişey söleememışsın..

1|0
    0|0
  • Valla şuan alamam durumum yokla ,beni masrafa sokmayın demek arasında çok fark var hani param var ama sizin gerekrsiz işlerinize harcayamam demiş resmen bırak gözünü sevim ya şimdiden paranın hesabını yapan adamdan bir halt olmaz.

2|0
    0|0
    • ya bıraz sıkıslar ama ısteseler yaparlar bn ev ıstemıorumkı ılerde ev alırken destek olur dıe ıstıorum ama sureklı bunun lafını edıo ne sacma adetınız var dıye kendıde bılıo benim keyfı ıstemedgmı

• ya ev almak icin bir sete mi kaldiniz... Alabilcek olsa zaten alir en iyisini almak isterr... Iki tarafida strede sokmanin ne mantigi var...

0|0
    0|0
  • durumu uygun degıl demekkı set almaya set de oyle cok uygun bısey degıl daha cookk masrafınız olucak..sende haklısın ama ev almak artık kolay zatn kira öder gıbı kredi taksitlerini öder evinizi alırsınız

0|0
    0|0
    • ole ama ıkımzdeşu anasgarı ucretle calısıoruz belkı ılerde maaslarmz artar ama zor ısler

• sımdılık ev almaya bukadar şartlandırma kendını önemli olan huzurlu mutlu olmak zamanla alırsınız evinizi

• inş hayırlısı olsun

• Blkı parası yoktur set mecbur mu yanı

0|0
    0|0
    • bıraz sıkısıklar ama ne bılım

• canım para deıl tabıkı ama ılerde ıkımızın ahatı ıcın sımdı alınırsa odenır gıder ev alacagmz zamnda bozdururuz daha rahat olur

• Bnce yınede zorlama kardeşm :)

• bir erkek o kadar ince düşünemez, daha cok şimdiyi düşünürler. fakat adetlerin saçmalığı konusunda ona katılıyorum. onun yerine beraber çeyrek altın falan biriktirin. madem takmak için değil öyle olsun.

0|0
    0|1
    • olede olabılır off bunaldım valla

• genelde hata erkektedir. hatta hep erkektedir.

• zaten streslıyım oda ustume gelıo sınır oluorum resmen

• başalrım sana de ne cimri çıktın de böyle iş mi olur ilerde evlenincede mi böyle yapacaksın de

0|0
    0|1
Yükleniyor...