Kredi Kartlarına bakış açınız nedir ?

Coğu zaman beni kurtarmışdır, çok düzenli bir şekilde öderim hiç aksatmam 20 yaşındayım öğrenciyim 18 yaşından beri kredi kartım var bu zamana kadar extreyi hiç ödememezlik yapmadım geçen günde limitimi 2 bin tl yaptılar bu benim için mükemmel bir rakam ve düzgün kullandığım için çok iyi bir avantaj siz neler düşünüyorsunuz kredi kartları hakkında ? Kullanlarınız parmak kaldırsın

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kullanıyorum, bir çok yönden avantajı var. Nakit taşımıyorsun, büyük kalem alışverişlerde taksit ile maliyeti zamana yayabiliyorsun. Nereye ne kadar harcadığını görüyorsun.

Tabi bütün dönem borçlarını vaktinde ödemek kaydıyla, yoksa adamın şaftını kaydırır.

Bir diğer hata da sadece hesap özetine bakarak borç analizi yapmak, oysa taksitler borcu olduğundan az gösterdiği için yine bir döngüye girilebiliyor.

Bu bağlamda ufak tefek şeyleri genelde tek kalemde ya da debit kartlar alıyorum. Büyük alışverişleri bölüyorum ve bütün kartlar için bir çitam var. (Ayda X TL) Bu geçilince direkt harcamaları azaltıyorum.

Özetle silah gibi birşey. Ne amaçla kullandığına bağlı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• var.dikkatli olunduğu sürece sorun olmaz

0|1
    0|0
  • limit arttıkça delik büyür haberin olsun.

0|0
    0|1
  • İyi bakmıyorum, hiç onaylamıyorum. Param varsa alırım, yoksa olmayan parayı harcamaya gerek yok. Elektronik cihaz kaydı olmasa babamın kredi kartına dokunmam..

0|0
    0|0
  • kontrollü kullandıkdan sonra iyi bişey

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kredi kartlarından ziyade kulanmayı bilmemek zararlıdır.

1|1
    0|0
  • Seninde dediğin gibi bilinçli kullanılmalı. Amacından saptığı zaman insanı zor duruma sokabiliyor. bende borcumu hiç aksatmam limiti 5 bin tl ye çıkarmışlardı.

0|1
    0|0
  • Kredi kartı kullanmadım, kullanmıyorum. Bankamatik kartım var, varsa hesapta harcarım yoksa ona göre yaşarım. Çevremde olumsuz örneklerini gördüğüm sürecede kullanmayı düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • Ön yargılı bir tutum ama saygı duyuyorum.

• İhtiyaçta duymuyorum, kullanan kişiler bilinçsiz kullandıklarından dolayı olumsuz şeyler yaşıyorlar ancak ben sıcak bakmıyorum.

• kullanmıyorum..gereksiz buluyorum

0|0
    0|1
  • var ama yanımda taşımıyorum nakit tercihim k.k tam bir cep faresi

0|0
    0|0
  • TR, EUR ve American Express kartlarim var. Limitleri bana yetiyor.

Turk milleti hic odemeyecekmis gibi harcama yaptigi icin bence TR'de kullanilmamasi lazim. Bence gayet modern bi' uygulama. Ben nakit tasimayi sevmiyorum ve devamli online islemler yapiyorum (havale, EFT, SWIFT, alisveris, sanal kart kullanimi vb.)

Kredi karti benim icin olmazsa olmaz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...