Hergün düzenli koşmak her durumda zayıflatır mı?

Arkadaşlar merhaba. Benim 1.91 cm boyum var ve 75 kiloyum. Gayet fit gözüküyorum ve öylede hissediyorum tabiki 3-5 kilo alsam daha iyi olur ama şimdi ben bunla alakalı ciddi bir soru soruyorum. Lütfen bu konuyla ilgili bilgisi olanlar cevaplasın. Arkadaşlar şimdi ben 4 gün önce düzenli koşuya başladım ve her gün saat akşam üstü 6-7 gibi yarım saat koşuyorum. Bacaklarımdaki gelişmeyi 4 günde bile baya hissettim yani hiç olmazsa acı olarak. Ben basketbol oynadığım için kondisyon kazanmam lazım bu yüzden koşuya başladım çünkü inanılmaz çabuk kesiliyordum geçen kış o yüzden bu koşu olayına karar verdim. 4 günde bile 4. gün yani bugün koştuğumda daha rahat ve kesilmeden koştum fakat şimdi benim sorum şu, hepimiz biliyoruz ki hani olimpiyatlardaki 10.000 metre koşan atletler baya zayıf mesela ama inanılmaz uzun süreli koşuyorlar yani kondisyonları çok fazla şimdi bizim burdaki parkdada hep doğal olarak kilolu orta kilolu insanlar koşuyor çok nadir benim gibi zayıf olupta koşanlar var o yüzden bende açıkçası biraz geriliyorum. Yani bana bakıyorlar diye değil hani sadece garibime gidiyor hani acaba ben koşarken oturanlar bana bakıp " şu çocuğa bak kilo vericek bir yeri yok ama koşuyor " diyenler oluyor mudur diye. Ben her gün gerçekten çok ama çok yiyiyorum ama koştuğumda harcadığım enerjiyi karşılıyor mu yediğim şeyler bilmiyorum ama inanılmaz mutlu ve çok iyi hissediyorum hem nefes olarak hem bacak kası olarak hemde huzurluyum. Sizce kilo verir miyim düzenli koşmaya devam edersem? Ve bir diğer sorum sizce 1.91 75kg bir adamın her gün düzenli koşması normal karşılanır mı dışarda görüpte bakan insanlar tarafından? ( Maraton koşan olimpiyat atletlerinden bir 5-10 kilo daha kilolu duruyorum ama görünüşte fit ama zayıfım biraz ) Şimdiden herkese yorumları için teşekkür ederim ve sıkılmayıp okuduğunuz için. :)

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• günlük kalorin ne senin? 2000 diyelim sen 1500 alırsan kilo verirsin düzenli bir şekilde 2500 alırsan kilo alırsın düzenli bir şekilde 2000 alırsan kilonda sabit kalırsın 3000 alırsan yağlanmaya başlarsın hızlı bir şekilde kilo alırsın 1000 alırsan sakatlanma veya bir hastalığın baş göstermesi bir ihtimal ve hızlı bir şekilde kilo verirsin belki yataklara düşersin

0|1
    0|0
  • Amacın kondüsyonsa, hergün bir önceki günden daha fazla koşmalısın. Eğer bunu süre ile yapıyorsan 5 dk daha fazla koş mesela. Birer gün ara ile koş ki bacakların dinlensin böylece bir sonraki gün daha fazla koşabileceksin. Yemekten hemen sonra koşma, aradan bir saat geçsin. Koşmadan önce de çok su içme yoksa dalağın çabuk şişer.

0|1
    0|0
    • 3ay

Sorum bu degildi ama bilgi icin tesekkur ederim :)

• 3ay

Fazla kilon olmadığı için zayıflama durumun da yok aksine kilo bile alabilirsin çünkü spor vücudu dengede tutma durumudur. Kalori yaktığın için iştahın açılır daha fazla yersin. Kilo almak istiyorsan yemekten önce koşman gerekecek.

• 3ay

Duymak istedigimde buydu cok tesekkur ederim :)

• Kesinlikle zayiflatir

0|0
    0|0
    • 3ay

Peki garip durur mu uzaktan bu boy ve kiloda birini görsen garipser misin

Yükleniyor...