Sevmek hakkında yazımı okuyup düşüncelerinizi belirtir misiniz arkadaşlar?

Sigara dumanını yutmak gibi mantıksız b'şey seni sevmek. Ve bir okadarda güzel.

Düşünüyorumda. Neden yutar bir insan sigara dumanını. Veya neden içine çekmeye çalışır Kendisine zarar verdiğini bildiği halde yabancı bir duman parçasını?

Neden sever ki zaten insan kendisine ait olmayan bir varlığı?

Kaybetmeyi bilmek ya da en azından kaybedeceğini bilmek zor değilmidir kimseye göre? Ama işte Bile bile lades derler ya. Öyledir birisini sevmek. Üzüleceğini bilerek Sevinmeye çalışmak ya da. Son nefesini bile veriyo olsan Adını haykıracağını düşünmek.. (artık nekadar haykırabilirsen o durumda)

Ya Sevilmemek?

Hiç hemde. bir kişi bile sevmiyorsa seni?

Düşündünmü hiç?

Hergün binlerce insana karşı (yada 10larca da olabilir) Sevgi hissederken. Bir tanesinden bile seni seviyorum kelimesini işitememek?

Nasıl bir Boşlukta yaşama stilidir ki?

Hıı Seviyoruz. Sevilmesekte.. bir futbol takımının gereksiz 11 adet oyuncusunu sevmek gibi de değil. Yanlış anlamayın. Yürekten sevmek. Hani Başkasına yalandan seni seviyorum derken onun adı geçer aklından sonuna da yanlışlıkla eklersin ya. Öyle sevmek. İstemeden ve Gerçekten sevmek..

Ne saçmaladım ama dimi :))

Yaparım böyle arada. seviyorum :)

Arkadaşlar.. Deneme için düz yazı stilinde yazdım. Sizce nasıl? İmla hataları olabilir. Cümleler devrik olabilir. Takılmadan cevaplarsanız çok sevinirim. Vaktinizi çaldıysam şimdiden Özür dilerim :)

Güncellemeler:
da'lar ayrı vs gibi imla hatalarına takılmazsak sevinirim :( hepsini düzelticem.

2|1
24|18

En İyi Kız Görüşü

• Işık gördüm sende:)) Can sıkıntısından bu çıktıysa, oturup adam akıllı kafa verince ne güzel şeyler çıkar kim bilir.

Ama dedikleri gibi, imla kurallarına dikkat edersen çok daha dikkat çekici ve güzel olacaktır eminim. Ayrıca devrik cümleler candır, ona laf yook :))

" Neden sever ki zaten insan kendisine ait olmayan bir varlığı?

Kaybetmeyi bilmek ya da en azından kaybedeceğini bilmek zor değil midir kimseye göre?

Ama işte bile bile lades derler ya.. Öyledir birisini sevmek. Üzüleceğini bilerek sevinmeye çalışmak ya da. Son nefesini bile veriyor olsan adını haykıracağını düşünmek.. "

En çok hoşuma giden yeri:)

3|3
    2|1
    • :) bende yazarım bişeyler :P sadece senmi yazıyosun sandın :D

Teşekkürler ışığı görüp vaktini ayırıp okuduğun için.

• ekleyeyimmi; oysaki insan sahip olmak istediğini sevmeye çalışır... bilmezler, bilemezler sahip olan değilde sahip olunanın kendisi olduğunu ve sahip olunduğu kadar sevebileceğini...

• sende de var az çok:)

Kızlar Ne Diyor 23

• Her ağaç vaktinden önce kuruyup gider aslında. Her deniz kendi ufkunda yiter.. Kırılan ayna olmak için hep çok gençtir ümitler ve her gün daha geç bitmeyi hak eder… Gözbebeğime ilişen bu sızı neden mütevellit, orası muamma..Umulmadık anlarda bir gölge oluveriyorum akşamüstü alacasında, rengi utancından kırmızıya çalmış fezada. Ben biliyorum ki şiirler uzayıp giderse biter ve üzerine titrendikçe güzelleşir manalı delilikler.. İki dudak arası mesafeyi on günde kateden bir üşengeç, bir tembellik abidesi,bir vurgun simgesi… Yani ben, yani biraz da sen. Biraz biz ve biraz daha sen

Bunun gibi bir şey sanırım sevmek ve demek istediğin ...

0|0
    0|0
  • herşeyi çok güzel ve dolu dolu anlatmışsın..beğendim.. affına sığınarak küçük bir eleştiri yapmak istiyorum..bir kısıma kadar çok akıcı gidiyor fakat bu kadar kısa bir düz yazıda bir kaç benzetme bozmuş gibi.. sonlara doğru hissettim.. ama genel itibariyle güzel..eline yüreğine sağlık..

0|1
    0|0
    • asıl senin okuyan gözlerine anlayan yüreğine sağlık. yorumun için teşekkürler :)

• Fena değil; ifade açısından potansiyel var, belli oluyor. Kendini geliştirirsen çok daha başarılı yazılar ortaya koyabilirsin gibi hissettim. Başarılar dilerim :)

Not: İmla takılmayacak gibi değil yalnız :)

0|1
    0|0
    • Öyle direk yazdım koydum. Hiç rütuş yapmadım :( onlar için uğraşsam her yazdığımda yazacağımı unuturum :D

• :D İleride bir sürü "okuyucun" olması dileğiyle o zaman :)

• Teşekkür ederim bu güzel dileklerin için :)

• Neden icine cekmeye calisir kendisine zarar verdigini bildigi halde yabanci bir duman parcasini.. En cok bu cumle iyedi

0|1
    0|0
  • düsünceler guzel..yazida guzel tabi ama bnce bazi cumlelerin duzeltilmesi gerek ve bazi kelimelerin yerine farkli ve daha etkileyici kelimelerin kullanilmasi daha etkileyici kilar..yani son bir duzenleme gerek diye dusunuyorum.. yuregine saglik;)

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim.. senin de okuyan gözlerine sağlık :)

• Güzel bir yazı olmuş emeğine sağlık.

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim okuduğun için :)

• ben cevizlisini yidim burda amasyalılar var ama ciddi güzel bişi eet kendileri açıp uğraşıyolarmış anneye yptırırsın sen biz nedek.

• Anne falan olmadığından yiyemiyorum bende pek bişey :D pis dolma sararım ama :D kurşun kalemden kalın olursa direk bozar bidaha sararım :D

• ya çok güzel sen bunu düzelt devrik cümleleri sonra bana yolla facede duvarımı yazmak istiyorummmmmmmmmmmm çok güzel ben niye yazamıyorum ya

0|1
    0|0
  • çok güzel olmuş bence sen bu satırların devamını getirip wattpad'de yayınlıyabilirsin :) benimde yazdığım bir kaç şey var . bunun devamını getirip wattpadd de yayınla derim çok başarılısın :)

0|1
    0|0
    • wattpadd nedir :( cahilmiyim ne.

• android de uygulaması var ama pc den de yazabiliyorsun

• tamam ozaman :) teşekkürler tavsiyen için. senin yazdıklarını nasıl okuyabilirim?

• tebrikler guzel yazmissn gercekten sklmdn okudm:)

0|1
    0|0
    • sıkılmadan okuduysan ne mutlu bana ^^ teşekkürler okuduğun için.

• güzel olmuş...kusur yok...yine yaz da okuyalım böyle:)

0|1
    0|0
    • yazmıştım bir tane :) günün sorusu olmasa görmeyeceksiniz :P

• Bak şimdi şöyle bişey var bir insan gerçekten seviyorsa nedensizse sonunu düşünmeden sever ilk başlarda sonunu düşünmeden sever günden güne bağlanır , daha sonra olmuycağı varsa bunu anlar .. Hayatı kararııır ama onunla sonunu görüyorsa o insan dünyanın en mutlu insanıdır zaten .. sevmek saflarıın işidir beyninde bin bir çeşit tilki dönenle aşk yaşanmaz zaten aşk tende değildiir yürektediiir. İşte böyle insan sonunu düşünmeden sever hayal kurar bağlanır olucağını görürse mutludur olmuycağını anlarsa mutsuz he şöyle bişeyde var seviyosuun ama olmuycağından ya da olucağından emin olamazsın..

0|0
    0|0
  • bence çok güzel olmuş

0|1
    0|0
  • yazı güzelmiş qnq beğendim

0|1
    0|0
    • Teşekkürler :) Beğenmene sevindim. Okuduğun için saol.

• benim hosuma gtti yazılışa bakmak anlatılmak isteneni cok güzel cümlelerle anlatmışsın benzetmelerle eline saglık yap arada böle

0|0
    0|0
    • Vakit ayırıp okuduğun için teşekkürler. Arada yapıyorum böyle fakat ilk defa burada paylaştım :)

• okumasını severim helede böyle seylere bayılırım sevince yazıyor insan eskiden severken bnde yazardım artık sevemiyorum yazamıyorum okudukca duygulanıyorum sadece

• Sonuçta kendi duygularını yazmışsın güzel olmuş bende böyle şeyler cok yazarım

0|0
    0|0
  • sigaraya benzetmen güzelll :) sevgide yanmaktır zaten :) iyisini kötüsünü düşünemezsin sadece seversinn

BENİM İÇİN YANAN TEK ŞEY SİGARA ;) :p

0|0
    0|0
  • güzel ama muhteşem denmezz

0|0
    0|0
  • okumaya üşendim. ama güzeldi bir kaç cümlesine baktım eline sağlık ne diyeyim :)

0|0
    0|0
  • Sevmek bile bile ölüme gitmek.

0|0
    0|0
  • way ilham var ben bunu alabilirmiyim :)

0|0
    0|0
  • biraz karisik olmus, sevgiliden girmis, herkesi sevmekten futbol takimini sevmekten cikmissin.ilk kitasini cok begendim ama :)

0|0
    1|0
  • Güzel olmus. Beğendim. Devamı gelir umarım. Zaten sigara dedin beni benden aldın sddgdsgh

1|0
    0|0
    • sigara candır :3

teşekkürler okuyan gözlerine sağlık.

• bende bıraktım 2-3kere geri basladım sonra tamamen bıraktım. biraz irade gerekiyor sanırım :/ arada canım istiyr ama icmiyorum. zor tabi bırakması

• zor zor :( çokzor :D

• Kaybetmeyi bilmek ya da en azından kaybedeceğini bilmek herkes için zor degilmidir?

Nasıl bir Boşlukta yaşama stilidir ki? Yerine nasıl bir boşlukta yaşamaktır ki

Gibi düzeltmelerle daha iyi olabilir

0|0
    0|0
    • göz önüne alıcam önerilerini :) Teşekkürler okuyup kafa yorduğun ve vakit harcadığın için çok saol.

• bende boyle icten yazilmis guzel bir yaziyi bie okuma sansi tanidigin icin tesekkur ederim :)

• teşekkürler gizli kullanıcı :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Öncelikle, yazinizi gercekten begendim. Cok hos olmus..

Yaptiginiz benzetmeler, özenle yapilmis bir kaIıp gibi cuk oturuyor anlatmak istediklerinize.

Yalniz..

Siz de dile getirmissiniz zaten, cok fazla durmayacagim bu konu üzerinde. Kelime yazilislari, noktalama isaretleri, kelimenin sonuna getirilen ekler her ne kadar düzgün ve kuralli olursa, bir o kadar da güzel oluyor yazilan yazı...Bunu bilmenizi isterim. Eger bir dahaki sefere böyle yazı yazacaksaniz, bu hatalara da dikkat etmeniz gerek.

Dikkatimi ceken baska bir sey daha oldu.. Örnek vermek gerekirse; " Son nefesini bile veriyo olsan Adını haykıracağını düşünmek.. (artık nekadar haykırabilirsen o durumda) "

Her sey iyi.. guzeldi de.. Bu cümleyi okuduktan sonra " Ah be, bu da oldu mu simdi " dedim kendi kendime. Birkac yerde daha var bu parantez icinde yazdiklarinizdan. Bence pek hos olmamis onlar.. Yani evet, anlatmak istediginizi anliyorum ama ne bilim... Onlar olmasa cümleniz daha güzel, daha akici olucakmis gibi geldi bana.

Sanki biraz anlatim bozuklugu oluyormus gibi.. Ya da onu yazdiginizda, sanki millet bunu anlamamis gibi bir durum cikiyor ortaya.

Size önerim; O parantez icinde yazdiklarinizi ya hic yazmayiniz, ya da yazinca da parantez icinde yazmayiniz.

Tabi bu benim görüsüm.. Ben pek sevemedim boyle. Onlar olmasa cok daha güzel olucak bence yaziniz.

Bir de, beni rahatsiz eden baska bir durum ise; " Hıı seviyoruz. Sevilmesekte " yazmaniz oldu. Ordaki ` Hıı ` olmamis gibi sanki.. Onun yerine " Evet, seviyoruz. Sevilmesekte " yazsaymissiniz, bence cok daha guzel olucakmis.

Anlatmak istediginizi anliyorum. Yazinizda böyle gündelik hayattan sesler vererek, yazinizi daha da cezbedici, güzel ve siradisi yapmaya calisiyorsunuz. Takdir ederim her zaman ama... Bu ses efekti tam olmamis gibime geldi..

Onun disinda baska bir sorun yok yazinizda. Daha güzel anlatilamazdi ` Nedensiz sevmek `

Tebrik ederim..

Basarilarinizin devamini dilerim..

0|1
    0|0
    • Bu kadar uzun uzun üşenmeden yazdığın cevap için teşekkür ederim.

Kısaca şöyle bir savunma yapabilirim bütün hatalarıma istinaden.

bu yazıyı bilgisayar başında sıkıntıdan patlamak üzereyken karaladım. dediğim gibi üzerinde tek düzeltme yapmadım. en yalın haliyle yazdığım gibi buraya attım. parantez içleri benimde dikkatimi çekiyor. şüpheli olduğum cümlelerdir. koysam mı koymasam mı gibi ^^

Teşekkürler tekrardan okuduğun için. :)

• Rica ederim.. ne demek. Asıl ben ` Tesekkür ederim ` bu güzel yaziyi bizimle paylastiginiz icin..

• Aşk insana şiir yazdırır, yazı yazdırır, ağaçlara kalp kazıtır, dalgınlık yapar, kalp çarpıntısı olur, kıskançlık olur özlem olur, bok olur püsür olur...

Size de olmuş olan, belli ki hissettiğiniz sevgi aşk gibi...Güzel birşey, gelir geçer ama insana renk katar.

Lakin sizi sevenlerin sevgisini hissedemiyorsunuz ya işte o kötü. O bir geldi mi zor gider. İnsanı hayattan soğutur, içindeki güzellikleri törpüler.

Umarım tez zamanda sevildiğinizi de hissedersiniz.

Yazıya gelince olmamış, çalışın derim. Vazgeçmeyin yani. Benzetmeler biraz zorlama olmuş, çarpıcı değil.

0|0
    0|0
  • neden sevdim nasıl sevdim diyemessin aşk sebepsizdir.Düşünerek mantıkla sevemessin . Bir anda olur gelişir herşey ondan başkasını düşünemessin.

0|1
    0|0
  • imla hatalarına takılmaya gerek yok zaten bence sende iş var güzel bir yazı birazda süslü laflar katarsan ve çeşitli benzetmeler katarsan daha güzel olacağına inanıyorum.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. böyle aklıma bişeyler geldikçe saçmalıyorum. aradan çıkanlar oluyor beğendiğim. okutuyorum bir kaç insana.. :) okuduğun için teşekkürler.

• deneme hacı yap bu senin içinde var, bu tarz duygular insana yazdırır işte böyle, ama insanın içinde yoksa ne kadar ıkınırsa o kadar batar.

• Ben cidden ıkına sıkına yazmadım. zaten yazı stilinden falan belli olur. büyük küçük harf yok. noktası virgülü doğru yerlerde olmayabilir. da sı mısın'ı ayrı olmayabilir. öyle can sıkıntısı gitsin diye boş boş otururken yazmış olduğum bişey.. teşekkür ederim düşüncelerin için.

• sigara dumanını üfleyeceğini bile bile çekmek , sadece kalıntıları için. daha güzel olabılırdı boylede bence

0|1
    0|0
  • sadce başını okudumda dostum niye hep sevgiyle sigarayı birlikte örnek veriyosnz sigarayı bişemi sanıyosnz anlmıyom ki :D

0|1
    0|0
  • fena değil qanqa.sevilmemek kısmını birazdaha yoğun işleseydin daha iyi olurdu for me :)

no problem.zaten sürekli yaza yaza kendini bulursun artık ;-)

0|1
    0|0
    • ben güzel sanatlar fakültesi terk im :D yani yazarlık bölümünü 2 sene okuyup bıraktım. :( sadece paylaşaym. görüş alayım istedim :D teşekkürler yorum için :)

• askerlik vs. :) sonrada devam etmedm. boşverdim.

• hayırlısı kardeşim :)

• Ne vakit çalması. Severek okur,kendimce yorum yaparım böyle şeylere. Konuyu çok dağıtmışsın gibi geldi bana. Biraz amatör olmuş :/

0|1
    0|0
    • uzun uzun anlatmayı severim :( dağıtma değilde. tek cümleyle açıklayabileceğim "platonik aşk can yakar" durumunu açtım açtım açtım.. sonra böyle oldu :)

• gözlerine sağlık seninde okuduğun için :)

• Est. ne demek :)

• Valla kardeşim cok iyi olmuş bende arada yazarım ama bu aralar bende tık yok benimde benzetmeler arkadaşlarında dedği gibi cok olmamakla beraber karıstıyor okuyanı bira< konudan uzaklastırıyor gibi ama benin en çok hoşuma giden yeri ise ;

Ya Sevilmemek?

Hiç hemde. bir kişi bile sevmiyorsa seni?

Düşündünmü hiç?

Hergün binlerce insana karşı (yada 10larca da olabilir) Sevgi hissederken. Bir tanesinden bile seni seviyorum kelimesini işitememek?

Nasıl bir Boşlukta yaşama stilidir ki?

yüreğine sağlık ...

0|0
    0|0
  • Tek bir allahu ekber, tek bir allahu ekber. Subaneka allhümüne şeytaniracim el kurnanıl hakim.

0|1
    0|0
  • Güzel olmuş kardeşim eline sağlık

0|1
    0|0
  • ben bunu şey ettirebilir miyim kaydedebilir miyim not defterime?

0|0
    0|0
  • mecnun leylasına kavuştuğunda bana sen değil lazım olan bana lazım olan aşkın...

0|0
    0|0
  • Sigara gibidir sevgili. İkisi de kendi yarattığı özlemi giderir. Bırakınca anlarsın abarttığını...

0|0
    0|0
  • Bence guzel olmus devrik cumlelerde yaziya canlılık katmıs. Basarılı yazı tebrikler.

0|0
    0|0
  • Nedir bu ? kitap mı yazıyon ? Bence enerjini başka yöne kanalize et...ümitsiz vak'a

0|0
    0|0
    • Saol yorumun için. Bundan sonra karşıma böyle amaçsızca çıkama diye engelliyorum bilesin. :) Yormamışızdır umarım o narin beynini :) İyi eğlenceler sana yağız41

• Basarili...gelecegin sairi aramizdan biri..sansli insanlariz..vesselam

0|0
    0|0
  • sevmek sevmekse eger sevmek sevmemektir

0|0
    0|0
Yükleniyor...