Migren ağrısından yakınanlar yardımcı olalım mı birbirimize?

Migren ağrısını geçiren geçirebilecek uyguladığınız uygulamalar ,kullandığınız ilaç, migren tutma sıklığı ağrı giren bölgeyi yazabilirmisiniz ?

-küvete kaynar suyu doldurup içine giriyosunuz saçınızın telini ıslatmıyosunuz kafanız soğuk durucak.

-avmigran ve majezik kullandım 10 kere ağrıyosa en fazla 1 ini geçiriyo.

-3-4 gün ard arda 2 hafta tık yok 2 gün ard arada 1 ay yok 4-5 gün ard arda bir gün ağrıyo bir gün ağrımıyo filan

-kafamın sağ tarafı sağ temporalin üstüne doğru bir ağrı sabit.

112 personeli olduğum için migren vakalarına çok gittim kutularca ilaç içip zehirleninden komaya gireni kafasını vura vura kanatı saatlerce ağlayanına kadar gördüm. Migreni olan arkadaşlara yardımcı olursak ne mutlu bize. Tedavisde bulunmuyo zaten ama amerikada uygulanan bir yöntem var cerrahi işlemle isteyen olursa söylerim.

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Eskiden her hafta bir kere muhakak kriz geçirirdim ve hafta benim için 7 gün değil 5 gün olurdu, 2 günü hiç hatırlamazdım bile. 9 yaşımdayken başladığı için çok şiddetli olduğunu söylüyorlardı. Başlarda zomig gibi ilaçlar etki ediyordu ama sonra onlar da işe yaramadı. 20 yaşımda akupunkturu denedim. Haftada 3 seans uygulanıyordu ve doktorum her hafta bir kere bir ilaç veriyordu iğneyle. İğneyi 20-30 kere batırıp az az enjekte ediyordu. Şimdi ayda bir ya da iki kere -regl öncesinde ve çok uykusuz kaldığım ya da moralim bozuk olduğu zamanlarda- başım ağrıyor ama ayakta atlatıyorum. Kendimi kaybetmiyorum. Apranax ya da aprol gibi ilaçlarla geçiştiriyorum.Çok moralim bozulursa, bir şeye çok üzülürsem tam bir kriz geçiriyorum sadece. Akupunkturu da 2 yılda bir tekrarlatıyorum. Sorunum yok. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • şimdi ne kadar aralıkla yaptırıyosun akapuntur ? stres ve sinirde tetikliyo biraz aynen acıya çok dayanabilen biriyim kafamı hissetmediğim halde saatlerde dolaştığımı hatırlıyorum ama gün geliyo yatakta ağladığım oluyo yani. aynen çok erken başlamış ağrın benimde 15-16 larımda başladı daha doğrusu o zamanlar tanı koyabildik öncesini pek hatırlamıyorum

• peki teşekkürler

• Rica ederim, iyi günler.

Kızlar Ne Diyor 5

• lodos ta , kokulu ortamda , uykusuzlukta , sarmısaklı yiyince malum koku bazen de hiç sebep yokken başlar

ağrı kesiciler fayda etmiyor midemi boşaltıp, yarım saat karanlıkta uyumam gerek sonra düzeliyorum

bir doktor peynir yemememi söylemişti ama saçma bence peynir çok severim hergün yerim onun tetiklediğini sanmıyorum

0|0
    0|0
    • aynen bir çok tetikleyici nedenle veya hiç bir neden olmadan ağrıyo. Bende tabiri caizse peyniri leblebi gibi yerim sanmıyorum tetikleyi olduğunu. bide başımı sol tarafa hafif yatırıp film veya pc başında bişelere bakıyosam 15-20 dk içinde hafif bir sancı giriyo ve artıyo

• peynirde aspartam vardır,aspartam da migreni tetikler.

• süt ayran ve yoğurt yiyemiyorum ama peyniri çerez gibi yerim belki tetikliyodur ama çok bir etkisi olduğunu sanmıyorum

• Arkadaşlar size yeni aldığım Dr. Ümit Aktaş'ın İLAÇSIZ YAŞAM kitaptan okudukça bir takım faydalı bilgiler aktaracağım. Mesela bunlardan bir tanesi Migren için çay...
    1 tatlı kaşığı tıbbi nane
    1 tatlı kaşığı papatya
    1 tatlı kaşığı kuşburnu
    250 cc kaynar su
    Tıbbi nane, papatya ve kuşburnu cam veya porselen bir fincana konulur, üzerine kaynar su eklenir. Fincanın ağzı kapatılarak 10 dk. demlenmesi beklenir. Günde 3-4 fincan içebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • relpax,

apranax ford

karanlık odada,sessizlik

kusmak rahatlatıyor beni bır nebze

0|0
    0|0
  • şiddeti çok kötü.ben çok fazla yaşamıyorum şükür ki arada çok üzülüp sinirlendiğimde yarım baş ağrısı şeklinde.

0|0
    0|0
  • vallah ben hemen yatiyorum, yatmadan gecmiyor

0|0
    0|0
    • aynen yatmadan geçmiyor ama bazen yatmaya fırstamız olmuyo işimiz oluyo 24 saat nöbet tutuyoruz ne ara uyuyayım ben ki bazen uyutmyacak kadar ağrı oluyo

• boynumun sol tarafina birden bir agri girmisti bir kac dakika sonra basim agrimaya baslamisti dun aksam, kafamin sol tarafi agridi, nasil tanimlaym bilmiyorm zonglayici.. kafamin agrisi gecti ama boynumda cooook hafif bir agri var hala

• kafanı ani bir hakreketle hareket ettirmiş olabilrsin benimde başıma geldiğini hatırlıyorum aynısımı bilmem yazim birden şahdamar değidimiz karotis artere yanıcı bir ağrı girip başımın içini yaka yaka yarım saat bir saatte geçiyo.

Erkekler Ne Diyor 4

• kardeşim bendede aynı oluyordu başım sabah kalkınca çatlayack gibi ağrıyodu sonra gözüme vuruyordu yarı görüyor yarı görmüyordum doktara gittim migren var dedi doktara gideli 2 buçuk sene oldu o gün giitim doktora migren var dedi ama o günden sonra baş ağrısı çekmedim bir ilaçta kullanmadım doktorda bir tedavi uygulamadı ama migren ağrısı olanlara Allah yardım etsin

0|0
    0|0
    • yüksek tansiyonda dediğin belirtileri verebilir hatta gözünü istemsiz yukarı bile kaydırabilir yüksek tansiyon. Tekrar ağrımaz umarım

• belkide yüksek tansiyondu bilemiyorum doktor migren dedi ama şimdi başım ağrımıyor sağol kardeşim

• Agrımaya yakın sedergine marka aspirinler var suya atılan iki tane bardaga atıp içiyorum bide burun spreyi mentollu tıkanırsa ondan cek engelliyor bu sene agrımadı her bahar vardı bende migren

0|0
    0|0
    • bi deneyeyim saolasın umarım bidaha ağrımaz abicim

• yok yaptım ben onları etkisi az en iyisi sprey genzi acıyor

• tamam abicim saolsın denicem en kısa sürede

• çok pislik bişey hep majezik içiyolar

0|0
    0|0
  • zor bir durum Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...