Sizce kızlar neden böyle davranıyor?

Anlatacağım tarz olay, şu ana kadar başıma birkaç kere geldi.

Bazen farkediyorum ki kızın biri beni sürekli manidar bakışlar eşliğinde takip ediyor, her hareketimi. Yalnız, sadece ve sadece aramızda ki mesafe, atıyorum 20 metreden fazlaysa. Ortalama 20 metrenin altındaysa katiyen dönüp yüzüme bakmıyor.

Bu şekilde şu ana kadar epey bir kız gördüm (birkaç senedir).

Bazen (çoğunlukla, nadiren, eserse) gidip yanlarına en azından bir "merhaba" ya da değişik ifadelerle tanışmaya çalışıyorum.

Verdiğim tepkiler arasında ki tek fark, zaman. Yani, bazıları beni izlemeye başladığından 1 dakika sonra, bazılarına 2 gün sonra (evet karşılaştığımız her defasında yapıyor bunu), bazılarına ise 2 hafta, 1 ay, 3 ay, vs sonra tepki veriyorum. Zaman farkı koymamın tek sebebi bana söyleyeceklerinde ki şeylerde farklılık olup olmayacağı. Çünkü;

HEPSİNİN (neredeyse hepsinin değil) verdiği tepki aynı: "Ne var?" ya da "Ne istiyorsun?" ya da "Beni rahat bırak, sen kimsin?" ya da çok benzeri ifadeler oluyor.

Ben de "Ok" ya da "Sadece merhaba demek istedim" ya da "Pardon, sadece tanışmak istedim" ya da benzeri şekilde cevap veriyorum bu tepkiye karşı.

Sonrası daha feci, çünkü enteresan olan, "bu izlemelerin" o andan itibaren katlanarak artması!

Şimdi size soruyorum: "Allah aşkına napıyorsunuz? Bu ne?". Ama, asıl sormak istediğim (GEÇEKTEN DE): "NE İSTİYORSUNUZ?".

Sırf, tabiri caizse, önünüzden kaçmak için şöyle bir açıklama getireyim. Sizce erkekler 20 metreden sonrasını göremiyor mu? Yani görme yetileri buna müsait değil mi? Kızlar 15-20 metreden sonra kalabalığın içinde kaybolduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Öyle ki, sanki ben kızı görmüşüm de, beğenmişim ve peşine düşmüşüm gibi "Savunmaya" girişiyorsunuz? (Bu benim kendi soruma tahmini açıklamamdı).

Yoksa, Onları farkettiğimi biliyorlar da benim bilmediğim başka bir sebepten dolayı mı böyle tepkiler alıyorum? Lütfen samimi ve ciddi yorumlarınızı paylaşır mısınız?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Seni beğenmiştir, gözlerini senden alamıyordur ama yanına gelip konuşmanı da istemiyordur, o yüzden uzaktan seni seyrediyor ona yaklaştığında ise cesaretini kırmak için ilgilenmiyor ayağına yatıyordur.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim yorumun için. İki sorum olacak:

1) Neden gelip konuşmamı istemiyordur? (yazdığım gibi bu izlemelerin 15 ay sürenini de gördüm. İzlemelerin bitmesinin nedeni ise birimizin ortamdan ayrılması, yoksa devam eder..)

2) Neden cesaretimi kırmak istiyordur?

• Bir çok farklı sebebi olabilir, sevgilisi vardır, utangaçtır, erkeklere güveni yoktur, kendine güveni yoktur, korkuyordur, hazır değildir vs

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu söylediğini ben de yapıyorum, ama genellikle bu hoşlandığım kişiye karşı yaptığım bir davranış. Yani uzaktan bakıyorum, yakınına gelince ilgilenmiyormuş gibi yapıyorum, yanından öylece geçip gidiyorum. Bilinçli bir şekilde yapmıyorum, ama şu düşünce de var ben de eğer o kişi benimle ilgilenmiyorsa salak durumuna düşmeyeyim bakıp durmayayım diyorum. Yanıma gelip konuşsa öyle bir tepki vermem aslında ne var gibi de o an ne yapacağımı da bilemem.

0|0
    0|0
    • Sarzone, teşekkürler. Buradan şunu çıkartıyorum o zaman, uzaktan fark edilmediğini düşünüyorsun. Çünkü, fark edilsen, senin tabirinle "salak" durumuna düşebilirsin (ki emin ol biz hiçbir kızı baktığı için salak yerine koymayız). Bunu ben de yazdım, kalabalıkta fark edilmediğinizi düşünüyorsunuz galiba diye.

Yanına gidip böyle tepkiler alınca, insan dumura uğruyor.

En kötüsü de ne biliyor musun? Bu kızların çoğunun sevgilisi olduğunu öğrenmek! Bazıları bunu yanına gittiğim zaman da söylüyo

• Galiba öyle farkedilmediğini zannedetrek uzaktan çaktırmadan bakma olayı :) Bilmiyorum belki benim kişiliğimden dolayı salak durumuna düşme korkusu var, sonuçta karşı taraf istemiyorsa rahatsız olabilir.

Ama sevgilisi olduğu halde bunu yapanlar ne amaçla yapar bilmiyorum. Belki ilgi çekmeyi seviyorlardır, hoşuna gidiyordur belki gelip erkeklerin onlarla konuşması bilemiyorum. Aklıma da başka bir seçenek gelmiyor.

• Ne güzel yazmışsınız yine ** Yine diyorum çünkü, az önce farklı bir cevabınıza denk gelmiştim yine uzun uzun.. İfade biçiminiz dikkat çekici gerçekten , yazım ve imla kurallarına dikkat etmeniz de ayrı bir güzellik... Burada kolay kolay kimse okutamaz böyle uzun detayı herkese..

Sorunun cevabından başka her şeyi yazdım sanırım :)

0|0
    0|0
    • Selamlar :)

Teşekkür ederim, iltifat olarak alıyorum bunları. Yani, bu bahsettiğin şey bence burada ki en büyük problem.

Sorulara bakıyorum, yardımcı olmak istiyorum, gerçekten istiyorum, ama bir yazıyor 9 kelime :) Hiçbir şey anlamıyorum ve bir bakıyorum 30 cevap verilmiş!

Yani ne anladılar da cevap verdiler bilemiyorum.

Bu arada, bu "yine" kısmı, hangi konu üzerineydi? Benim bir sorum mu? Yalnız, bu soru da epey eski; arşivleri mi geziyorsun?

• Hayır, bu düşünceni belirtmene engel değil. Eski bir soruya yorum yapılınca, sadece biraz şaşırdım, ondan sordum. :)

• İşte tam da budur bir ergen davranışı.. Tşk*

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...