Spor yapan arkadaşlar bakabilir mi?

Şimdi ben göbeğimdeki yağları en az seviyeye indirmek ve bunu yaparken kas kaybını en aza indirmek istiyorum.
Sabah daha hızlı yağ yakabilmek için saat 06.30-07.30 arası bir saat koşu yapıyorum.
Ardından da eve gelince yarım saat kadar ağırlık antrenmanı yapıyorum ve antrenman bitincede en az 2 yumurta içeren standart bir kahvaltı yapıyorum. Sizce ağırlık antrenmanına başlamadan enerji ya da protein takviyesi yapmalı mıyım?
Yoksa ağırlık antrenmanımı kahvaltıdan sonra mı yapmalıyım?
En ideal yolu nedir acaba?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• spordan önce yemek yiyeceksen 1-1.5 saat bekleyıp sonra spor yap, ama çok az atıştırmalık tokluk hissi veren seyler yedikten sonra spor yapıp güzel bir kahvaltı yapman cok daha iyi

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ağırlık antrenmanın ne derece şiddetli bilmiyorum ancak madem ki hem yağ yakımı olsunhem kaslarımı koruyayım diyorsan.. koşuyu hiç hesaba katmıyorum.. koşudan sonra sağlam bir kahvaltı yap 2 yumurtayla olacak iş değil bu 2 yumruta sana 12grm proteın verır sadece... vücut ağırlıgının kg başına 1,5-2grm proteın almalısın günlük. idmandan önce daha fazla yumruta yemeye bak yanında yulaf ezmesi ybir adet muzla tuket bu sana gereken enerjıyı vermış olacak metabolzman hızlanacak ve yaglanmayacaksın.. idmanını bitirincede protein almalısın.. ve yanında kaliteli karbonhdrat almalısın.. karbonhdıratı fazla almamaya dikkat et yağlanmamak adına.. gunluk alacagın bu besınlerın makrolarını cıkar ve buna gore beslen.

0|1
    0|0
    • 3ay

Bu dediklerini uyguladığım sürece koşudan sonra ağırlık çalışmamda bir sakınca olmayacak sanırım spor için yalnızca sabah erken saatleri ayırabiliyorum ikisini bir arada halletmem lazım ki kışın devam ettirebileyim okul varkende.
      Birde kg başına 1,5-2 gr protein fazla gelmesin çünkü 73 kilo ve 1.71 boyum var bu hesapla 146 gr protein demek. Sağlıktan da olmayalım sonra reis?

• 3ay

Teşekkür ederim değerli bilgilerin için

• 3ay

rica ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• mekik cek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kardiyoyu sabah yapman doğruca fakat agirlik antremanini aksam saatlerindede yapabilirsin antremandan once glisemik indeksi dusuk karbonhidrat alirsan yaglanma sorununuda ortadan kaldirirsin iyi gunler.

0|1
    0|0
  • Ağırlık antrenmanı ve koşuyu aç karna yap. Biraz da olsa alışkanlığın varsa sorun yaşamazsın.
    Protein takviyesine gerek yok, normal miktarda yemek yersen kafi olacaktır.

0|0
    0|0
  • Aç karna ağırlık antrenmanı yapmamalısın

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Spor salonuna gidip profesyonel bir tavsiye alın ücretsizdir

0|0
    0|0
  • Aç karna ağırlık antremani yapma