Ölüm ü ne sıklıkla düşünüyor musunuz?

günlük hayatınız da aklınıza hiç ölüm ü getiriyor musunuz bir gün öleceğinizi düşünür müsünüz?

Güncellemeler:
soru başlığım yanlış olmuş :) neyse

0|0
21|50

En İyi Erkek Görüşü

• Ölüm denen kavramla 6-7 yaşlarında tanıştım. Çok sevdiğim eniştemi kaybetmiştim. O günlerde "Ben uyanıkken Azrail benim canımı alamaz, ancak uykumda saldırırsa beni öldürür" diye düşünürdüm. Ölmekten değil ama mezara girmekten korkuyordum.

Büyüdüm, ölümü hala düşünürüm. Korkum, çekincem de yoktu.Ta ki abim 5-6 ay önce rahatsızlanana kadar. Dizilerde gördüğüm o sahne, yani doktorun "hayati tehlike var" sözünü duyup yaşayınca, ölüme olan bakış açım değişti. Artık ölmek değil ama geride kalanların hali beni korkutur oldu.

3|0
    0|0
    • geçmiş olsun

• geride kalanlarda ölecek takmaya gerek var mı

?

• Takmaya gerek var. Çok sevdiğin bir insanı kaybettiğin zaman, onu tekrar ne zaman göreceğin belli değil. Dünyada kaldığın müddetçe de göremeyeceksin. Üzüldüğünde, sevindiğinde o insan yanında olmayacak. Telefonu alıp aradığında, bir cevap da alamayacaksın. Bir kaç aylık ayrılıklar bile kimi zaman bize ağır gelirken, böylesine derin bir ayrılık, insanı yıkıp geçiyor.

Erkekler Ne Diyor 49

• Konuyla belki cok alakasi yok ama yoklugunu ozledim iste..Bir alinti yapmak istiyorum.. Fanlari bilir.. "Everybody lies" in biraz degisik versiyonudur buda..

" Everybody Dies" .. :)

2|0
    0|0
  • Üc sene icinde iki pirl piril gencecik arkadasimi yitirdim. Tabii ki takdiri ilahi . teslim yani boyun egmek var kadere. 21.12.2012 gününde 21 yasinda bir yakin arkadasimi kalp rahatsizlgi sonucu ve yüksek ihtimalle doktor hatasindan kaynaklanan yanlis ilac tedavisi dolaysiile kaybettim. Yeni evliydi kardesimiz. Allah bize hayirli ve uzun ömürler versin. Amin.

1|0
    0|0
  • Ölümün ta ...

Ben ölmeyeceğim!

Böyle bir karar aldım!

2|0
    0|0
  • Benim aklıma çok gelir, birde geçenlerde yorganı kaldırıp çarşafla yatayım dedim ince diye, rengi beyaz aklıma kefen geldi ve bir şeyler oldu bana :) ölüm aklımdan hiç çıkmasın ve daha az günah işleyeyim diye yorganı geri getirmedim beyaz çarşafla yatıyorum... Yakında sırf bu yüzden beyaz yorgan aldıracağım.

1|0
    0|0
  • Hakikatı nasıl unutur insan,bildiğim birşey varsa yaşadığımız onlarca yıl ,şu anki yaşadığımız andan kısadır.

1|0
    0|0
  • hiç ölmeyecekmişim gibi yaşarım..ölecez kaçış yoksa düşünmeninde anlamı yok..

1|0
    0|0
  • şu son yıllarda çok sık geliyo aklıma...ve çok merak ediyorum acaba nasıl ve ne şekilde nerde olacak diye...

1|0
    0|0
  • Düşünürüm, bazen tam anlamıyla düşünürüm ve içim daralır

Yaşamdan kopmamaya çalışırım ama ölümüde unutmam...

1|0
    0|0
  • her orgazmın sonunda ölüm geliyor aklıma <3

1|0
    0|0
  • Ölümü fazla aklıma getirmem..

1|0
    0|0
  • her gün değil .. ara ara

1|0
    0|0
  • Cep telefonuma hatırlatma girdim, günde 8 kez hatırlatıyor bana...Öleceksin öleceksiiiiiin dio

2|0
    0|0
  • güzel bir şey gördüğümde , mutlu olduğumda , huzurlu hissettiğimde , birini sevdiğimde ... direk aklıma ölüm gelir =) her gün olmaz belki ama 2 günde 1 mutlaka düşünürüm =)

1|0
    0|0
  • Hergün ölmek varken ne gerek var?:)

1|0
    0|0
  • kimisi için ölüm bir sondur kimisi içinse bir başlangıç... ben bir başlangıç olduğunu düşünüyorum

ve hiç korkmuyorum aksine zevle öleceğim günü bekliyorum saygılar..

1|0
    0|0
  • Ölümü düşünmekten ziyade, insanların neden ölüm için yaşadığını düşünürüm...

1|0
    0|0
  • oldukça sık

azıtmaya engel oluyo fren görevı goruyor

1|0
    0|0
  • şu aralar hep aklımda.

1|0
    0|0
  • Ölüm benim yaşam sitilim olmuş 5 kere kaza geçirdim hala ölmedim çok istiyorum dünyayı hiç sevmiyorum sadece sevdiğim insanlar için yaşıyorum bıktım dünyadan diyebilirim günün her saati olmazsa olmazlarımdandır

1|0
    0|1
  • yatarken. neticede uyuduğumda yarı ölü olacağım :)

1|0
    0|0
  • bak şimdi aramızda ölmeyeceğini sanan bir zeki arkdaşımız yoktur.

Bunu boşuna soruya yazmışsın..

Ha soruya gelirsek ölümlü kardeşim ben ölümü sık sık düşünüyorum yaşantımı etkilemiyor ddğil

1|0
    0|0
    • yanılıyorsun cevaplara bakarsan düşünmeyen arkadaşlarda var

• yani ölümsüz olduğunu düşünen yoktur dedim ;)

• daha fazla kire günaha batmadan bir an önce olsa artık diyorum

1|0
    0|0
  • Yok ya ne düşüneceğim.

1|0
    0|0
  • çok sık ... hmmm ... hep

1|0
    0|0
  • ara sıra aklıma gelmiyorda değil :) bir türlü ölemedik :)

1|0
    0|0
  • kendi ölümümden çok, kaybettiğim sevdiğim insanları düşünüyorum ve agır bir duygu modunda buluyorum kendimi..

1|0
    0|0
  • Düşünmediğim an yok

1|0
    0|0
  • her gün düşünüyorum

1|0
    0|0
  • cenabet dolasırken :D inşallah bugun ölmem diye :O

1|1
    0|0
  • Hemen her gün aklıma geliyor.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 21

• aşırı bunaldığımda

1|0
    0|0
  • Her gün mutlaka aklıma getiririm

1|0
    0|0
  • Bi ara çok takmıştım kafaya asla ileriyi göremeyeceğim gibi gelıyordu asla yaşlanmıcam evlenmıcem sanki her an ölecekmişim gibiydi onra geçti bilmıyorum ama hala başımı yastığa koyunca aklıma gelır

1|0
    0|0
  • çok sık düşünüyorum hatta dahada ileri getirip genç bir yaşta ölebilme ihtimalini düşünüyorum hayat bu yarın ne olacını bilemzsin heleki boş işlerle uğraştımı farkedince bir dur diyorum hayat kısa

1|0
    0|0
  • düşünüyorum bazen.

1|0
    0|0
  • Zaman zaman gelir aklıma.O değil de ne yaparsam yapayım zamana karşı koyamayacağım yıllar sonra suratımdaki kırışıklıkları görmek..İşte o çok üzecek beni..Ölümden daha kötü düşüncesi :/

1|0
    0|0
  • Soru sıkıntılı. mu eki fazla gibi.

Ben düşünmüyorum şahsen :)

1|0
    0|0
  • geliyor aklıma sonuçta hayatın bir gerçeği

1|0
    0|0
  • Her gün her an her saniye

1|0
    0|0
  • gelecek ile ilgili planlar düşündüğümde ölüm geliyor aklıma buda neredeyse hergün...

1|0
    0|0
  • Birgün Değil Hergün Düşünüyorum Aklımdan Hiç Çıkmıyorki.

1|0
    0|0
  • evet düşünürüm benn hep aklımda

1|0
    0|0
  • Cok dusunurum.

1|0
    0|0
  • Geliyo arada, düşünülmesi zor.. Sonra unutup kaldığı yerden devam ediyorum hayata.

1|0
    0|0
  • carpe diem valla ölüm zaten gelicek bunu herkes biliyo yaşa anını boşver ölümüüüü

1|0
    0|0
  • her an yok olabileceğim sık sık aklıma gelir

normal çünkü olabilir :)

1|0
    0|0
  • çok üzüldüğüm anlarda

1|0
    0|0
  • çok sık düşünürüm.

1|0
    0|0
  • ölümü hep istiyorum intahar ettim 15 gün önce olmadı. Yanlız öyle ki Ölmekten değil toprağın altından korkuyorum yani çürümekten...

1|0
    0|0
    • intihar ettim diyorsun, hayır intihar etmedin..intihara teşebbüs ettin.. intihar eden bir insan yaşamaz, ölür.. senin yaptıgın intihara teşebbüs sınıfına gire sayın KS üyesi..saygılar..

• Haklısın.

• Cok nadir geliyor ama nedendir bilmem hep erken ölecekmisim gibi geliyor belkide o yuzden hic biseyi kafaya takmiyorum sinirleri alinmis tabirinin orneklerindenim :)

1|0
    0|0
  • Yoo hic dusunmuyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...