Uzaylılar var mı ve Roswell olayı gerçek mi?

Öncelikle bilmeyenler varsa Roswell olayı hakkında biraz bilgi vereyim.

Roswell UFO vakası, 8 Temmuz 1947 yılında ABD'nin New Mexico eyaletinin Roswell şehrinde meydana geldiği iddia edilen bir olaydır.

Roswell yakınlarına bir uçan daire düşmüş, uçan dairenin enkazı ve uzaylı mürettebatının bedenleri olayı haber alan Ordu tarafından hemen kaldırılmıştır. Kaza yeri karantinaya alınmış ve enkazın tüm parçaları toplanıp, uçakla ABD 8. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na gönderilerek burada kamuoyundan saklanmıştır.

Amerikalı eski bir askeri yetkili, 64 yıl önce ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell askeri üssü yakınlarına düşen cismin içinde uzaylı cesetleri de bulunan bir UFO olduğunu ve bunların Amerikan ordusu tarafından gizlendiğini ölüm döşeğinde itiraf etmiştir.

Uzaylıların otopsisi hakkında bir video bile vardır: link

Geçtiğimiz yıllarda ise FBI “bilgi edinme özgürlüğü” gerekçesi ile açılan bir davayı kaybederek, basına bir belgeyle bu olayın gerçek olduğunu açıklamıştır. link Bunlar gündeme yeni düşmüş haberler değil elbet, ancak hala uzaylılar konusu açıldığında herkes bir fikire sahip. Sizce bu olaylardan da yola çıkarak, uzaylılar var mıdır?

• Roswell olayına ve uzaylıların varlığına kesinlikle inanıyorum.
    25% (27)30% (33)28% (60)Oy Ver
  • Bizden başka yaratıkların var olabileceğine inanıyorum, ancak Roswell olayının doğruluğuna inanmıyorum.
    36% (38)46% (51)41% (89)Oy Ver
  • İkisini de saçma buluyorum, bence uzaylılar yok.
    39% (41)24% (27)31% (68)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yorumlar genel itibariyle oldukça uzun. Buradan görüyorum ki bu konu hakkında herkesin çok fazla değişik fikirleri var... Teknoloji ilerliyor. Neler görücez bakalım? Cevaplarınız için teşekkür ederim :)

0|0
20|41

En İyi Kız Görüşü

• Sadece Dümyamızda hayat olduğunu söyleyen insanların beyın dalgalarını gerçekten merak ediyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Roswell olayini olabildigince bende arastirmistim, lakin dogrulugu hakkinda kesin bir bilgi olmadigi sürece, sadece süpheyle yaklasilabilir. Oldugunu zannettigimiz ispatlarda malesef ya sahte cikiyor, ya da cürütülüyor.

Uzayla otopsisini gösterdigi iddia edilen vidyonun yapimcisi, bunu kendilerinin canlandirdiklarini itiraf etmisti. Yani vidyo sahte cikti, buradada süphe uyandiracak baska bir demecte bulunmustu, gercek vidyo kullanilamayacak kadar kötüydü, aslinin kopyasini cektik diye. Yani böyle bir gercek vidyo varsa, bu bu yapimcinin eline gecmis olmali ki, ispatlayabillmeli. Yoksa sadece lafla peynir gemisi yürümez. Bu ispat olmadigi sürecede hic bir yazili belge dahi bunlari kesinlikle kanitlamaz. Roswell olayi yasanildigindan yaklasik 30 sene sonra gündem olusturuldu, bunca zaman hic su yüzüne cikmamasi baska bir süphe uyandiriyor. O yüzden kesinlikle inandigimi iddia edemem. Sadece süphe uyandiriyor, okadar.

Evrenin baska bir noktasinda yasayan varliklarin olduguna inanmamak bana güc geliyor. Ihtimalleri göz önünde bulundurursak, varlik olarak sadece insanlar yok, baska varliklarda var (hayvanlar ve bitkiler), ve tüm varliklarin sadece dünyaya özel verilmesi icin. Sadece dünyada olmasi mümkün olan birsey olmasi gerekiyor.

"O Allah gökleri ve yeri yoktan var edendir." (Enam, 6/101)

Burada Bigbang teorisi dogrulaniyor bir nevi, yani hicbirsey sonsuz degildir, hepsinin bir baslangici vardir. Fakat hicbirsey oldugu gibi olusamaz. Dünyanin olusumunda bir sürü firtinalar, felaketler olustu. Su bile dünyaya göktaslari yagmurlarindan damlalardan bile kücük parcalar halinde geldi. Yani yasamin mümkün olmasi icin en önemli etken olan su uzaydan gelmistir. Buda baska yerlerede bu göktaslarinin yagmasinin mümkün oldugunu gösterir.

Bulundugumuz günes sistemi evrende bir toz parcasi kadar bile büyük degildir. Bu yüzden evrenin her kösesini kesfetmemiz yakin gelecek icin mümkün görünmüyor. Fakat bu evrenin baska noktalarindada yasam olmadigini ispatlamaz. Bunlar kuran da neden yazmiyor diyede sorulabilir. Kuran i kerimde dinozorlarin varligi hakkinda kesin olarak hangi bilgilere ulasabiliriz, fakat onlarin varliklarida ispatlanmistir sonuc olarak. Hersey en ince ayrintisina kadar kuran i kerimde yazilmis olsaydi, kimse bilime ihtiyac duymazdi. Oysa dinimizde ilime cok deger veriliyor. Dünyaya uzaylilarin, ufolarin geldigi iddialarinada süpheyle yaklasiyorum. Olmaz diyemiyorum, lakin bu araclari kullananlarinda insan olabilecegi süphesi olusmuyor diyemem. Bazi teoriler var kafamda, tabi fantaziylede karisik. Fakat hicbirisini ispatlayamam.

Bunlardan bir kac tanesi:

- UFO cisimlerini gördügünü iddia edenler kafalarinda olusturduklari bir nesneyi gündem yaratmak icin uyduruyor olabilirler

- Tanimlayamadiklari bir nesneyi uzayli zannedebilirler

- Gizli askeri projeler olabilir

- Zaman makinasi olabilir ulasilamaz dedigimiz teknolojilere cok uzun bir zaman sonra ulasamayacagimizi kimse iddia edemez. (yani gelecekten gelen insanlarda olabilirler)

2|1
    0|0
  • uzaylılar olabilir, bunun mümkün olduğunu düşünüyorum ama henüz uzaylılarla ilgili hiçbir kanıta rastlamadım. Roswell olayı da söylentilerden birisi. Bu şekilde pek çok görgü tanığı veya anlatılan hikaye var ama somut bir kanıt yok.

hele günümüzde uzaylıların varlığının saklanamayacağını düşünüyorum. dünyanın her yerinde herkesin elinde fotoğraf makinesi, kameralar var, ayrıca evrenin en uzak köşelerini gözleyen teleskoplar mevcut. en ufak bir işaret olsa ortaya çıkardı.

gözümle görene kadar inanmam :)

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey için değilse bu güzel gezegenin canına okuyoruz gelip derlerdiki ''kardeşim siz ne boqtan bir türsünüz gezegenin mına kodunuz hemşerim o atom bombasını atarken hiç mi içiniz cızlamadı der'' ensemize bir tokat atıp , kendinize bir çeki düzen verin doğayı koruyun ağacı sevin savaşmayın sevişin gibi bir uyarı yaparlardı. Ha bu uyarıya uyulmassa kahveden çocukları toplar geliriz der giderlerdi. Madem bu kadar ileri bir uygarlık bunu yaparlardı yapmadıkları için ben inanmıyorum yok öyle bişey.

1|0
    0|0
    • liseye yeni basladigimda kutuphanedeki astronomi bolumundeki tum kitaplari nerdeyse okumustum uzaylilarla ilgili vs vs ve yanlis hatirlamiyorsam uzaylilar zaten dunyayi bir defa yok olmaktan kurtarmislar(bir uzaylinin bir insanla diyalogu'nu okumustum diyalogtan kastim telepati) ve atom enerjisiyle ilgili de uyariyorlar zaten(uyariyorlarmis) neyse dicem su ki senin uyarip uyarmadiklarini bilmiyor olman,onlar tarafindan böyle bir uyarinin olmadigi anlamina gelmez:D

• Allah 'ın Koca evreni sadece insan için yarattığına inanmıyorum. O evren içinde daha nice canlı varlık vardır. Mantıken bir Big bang olayından Dünya gibi bir gezegenden "1" tane çıkması mantıksız en az 4-5 tane çıkması lazım ve yayılmıştır evrene. Biz ibadet ederken Alemlerim Rabb'i diye ibadet ediyoruz di mi?

1|0
    0|0
    • Herşeyin şans eseri oldugunu düşünüyorsun yani ? Alemlerin Rabb'i derken cinlerden bahsediyor olabilir.

• Sayonara seni alkışlıyorum yazımdan nasıl herşey rast gele olmuştur u çıkardın. Ben Rabb imin sadece evreni bizim için yaratmasını biraz mantıkdışı kaldığını ve dünyayı bir alem olarak kabul edersek eğer ki ibadetlerimizde yeri göğü yaradan, Alemlerin Rabb i , kainatın efendisi şeklinde ibadet ediyoruz bu anlamda efendi varsa ibadet edecek başka kullarda olması lazım değil mi?

• "Uzaylılar" kelimesi ile kompleks, iyi kötü irade sahibi, teknoloji ve medeniyet geliştirebilecek kadar zekasını olan canlı türlerini düşünüyoruz herhalde.

Olaya olasılıksal olarak yaklaştığımızda, herhangi bir iletişim olmamış ve kesin bulgularımız olmasa da, olmaları kaçınılmaz gerçek gibi birşey.

Sadece samanyolu galaksisinde bile yaşama elverişli olabilecek milyonlarca gezegen vardı. Okuduğum makaleyi hatırlamadığımdan sayısal veriler veremiyorum. Gezegenler arası mesafeler çok aşırı fazla olduğundan dolayı teknolojileri yetmeyen uyguarlıkların hiçbirisi birbiriyle iletişime geçemeyecek yeterli gelişimi sağlayana kadar. Tabi bir de gezegenler arası yolculukları rahatça yapabilecek türden medeniyetler olabilir ancak onlar da neden kendilerini gösterip ilkel canlılarla iletişime geçsinler.

Örneğin biz karıncalarla iletişime geçmeye çalışıyor muyuz? ;)

2|0
    0|0
  • Uzaylı fotoğrafının gerçek olmadığı kanıtlanmıştı. Günümüz teknolojisinde ufo imal etmek hiçte zor değil. Hatta kendi çabalarıyla dikine havalanabilen ve uçan dairesel bir cisim üretmişti bir mühendis, röportaj bile yapmışlardı. Ufolar varsa ki eğer, uzaylılara ait değil dünya yapımı cisimler olduklarına inanıyorum. Hatta Türk yapımı dersem de şaşırmayın. :)

Konu eğer uzaylılar var mı yok mu ise, büyük ihtimalle vardır diyorum.

Mesajımı Arthur C.Clarke'ın bir sözü ile bitireyim:

"Evrende ya yalnızız ya da değiliz. İkisi de aynı oranda dehşet verici."

Bu arada bence asıl tartışılması gereken konu Ufolar değil, Philadelphia Deneyi olmalıydı.

0|0
    0|0
    • güzel kardeşim roswel olayı 45 senesinde oldu :)

• Kaç senesinde olduysa oldu önemli değil. Yani uzaylılar, ufolar bize bir şey kazandırmayacak bir konu. Ben Philadelphia Deneyi'ni tartışalım istedim. Ufolardan bin kat daha önemli bir konu.

• Sadece şu kadar söylemek istiyorum.

Bana hayatında hiç görmediğin bir şey çizebilir misin ? Hiçbir şeye benzemeyen ?

Bir uzaylı profili var, neden o linktekilere benziyor her çizilenler ? Neden farklı bir şey çizilmiyor ? Hep koca gözlü, biraz kısa boylu, sivri kafalı, hep ama hep, farklı bir şey yok...

Biraz da bu şekilde düşünün ;)

Ya da hiç görmediğiniz ve hiçbir şeye benzemeyen bir şey çizmeye çalışın !

1|1
    0|0
  • Şimdi şöyle.Tam kesin net bilgim yok.Ancak yabancı kaynakları iyi bildiğim için sana söyleyebilceğim şu amerikada drone dedikleri teknoloji yani askeri bir araç bu ufo gibi görünüyorlar genelde değişik boyutlardadır.tamamen casusluk aracıdır.uzaylılar var mı? olabilir de olmaya dabilir. kesin değil.Bir takım söylentiler yabancı kaynaklarda bu olayın olmadığını fakat uzaylıların olduğunu söylüyor.bir kısmı ikisine de inanmıyor. ben sana şu linki vereyim bu bir çok kişiyi bazı konularda aydınlatacaktır:ingilizcesi iyi olanlar çok şey öğrencekler buradan : link

0|0
    0|0
  • bisey anlatıcamda , kimse inanmaz normalde kendi gözleri ile görmeyince, gecen pazartesi saata 02:10da İzmir sahil evlerinde 3 tane ufo gördüm ama nasıl emin oluyorum derseniz , 500 mt mesafede 300 mt mesafede 3 tane gördüm ahaha :D yemin ederim . disk seklinde alt tarafında dogru ikizkenar yamuk seklinde kırmızı ısık ama merkezi odaklı değidi led ekran gibi biri güzelbahce tarfına gittikten sonra diger ikisi 2 dk kadar bekledikten sonra simsek fırtınaswı vardı simsekler caktıkca görünyrdu metalik yapıları, yavca yükseldiler sonra yıldız seklinde parlayarak yok oldular. cekemdim hazırlıksızdım ve korktum ne yazıkki ürperdim , cekebilseydim tarihe gecebilridim :D

0|0
    0|0
  • var turkıyede mıllet dızılerden kafasını kaldırıp dunyayı bıraz takıp etse gorecek bırseylerı daha nelerı gorecek muhtemel bırkac yıl ıcıdneded dunyaya acıklanacak zaten bu durum yanlız sanada bısı sorcam yorumları okurken gordum bırıne kaskaval demısın kaskaval ne demekya merak ettım :))))

0|1
    0|0
    • +1 Dizilerden, magazin programlarından, futbol muhabbetlerinden başımızı kaldırsaydık uzaya mekik bile göndermiştik.

• "İnanmak" bir şeyi doğru benimsemek, doğru kabul etmek demektir. Ben inanmıyorum, bu konuda inanmak diye bir şeyin olduğunu düşünmüyorum.

UFO konusunu basından takip ederseniz, sizin için inanmak ya da inanamamak olur. Ciddi kaynaklara bakarsanız, "anlarsınız, öğrenirsiniz". 7000 yıllık, 8000 yıllık, 9000 yıllık mağara resimleri var. Onlara bakın anlarsınız...

Yoksa Roswell kocaman bir sıkış (yalan)...

0|0
    0|0
  • şu anda hatırlamıyorum nerede okuduğumu veya duyduğumu ama uzaylı istilası, tek dünya devleti kurma hayalinin bir parçası olarak değerlendiriliyor ve ABD bizi bu saldırgan uzaylılardan kurtarıp tüm devletleri uzaylılar karşısında birleşmeye çağıracak. tamam uzaylılar olabilir bir ihtimal. ama ufo haberlerinin hiçbirinin doğruluğuna inanmıyorum.

Eğer doğru olsa şöyle bir soru gelecek akla? ölen uzaylının cesedi nerede? neden hala o seneki görüntüler kullanılıyor. bilim adamları tekrar tekrar incelemek üzere uzaylı cesedini saklamalılardı.

1|0
    0|0
    • +1 olmakla birlikte okadar yolları aşan uzayın derinliklerinden sapasağlim dünyaya varan uzaylılar ne hikmetse dünyada kaza yapıyor :D

• senin degindigin konu dogru cogu ufo'lar da aslinda uzay araci degil amerikanin ileri teknoloji ucaklari ama bu gercek uzaylilarla ilgili birseylerin oldugu gercegini yok saymaz

not:sence de birileri bizim "fake uzayli projesi" hakkinda haberdar olmamizi istiyor olabilir mi?ya da bu bilgi onlarin "istememesine" ragmen mi sizdi halka?

• Eğer uzaylılar olsaydı Kuran'da yazardı Allah bizden başka varlıklar yaratmış olsaydı. " Ben insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım" demezdi. Uzaylılara hiç bir zaman inanmadım inanmamda. Eğer uzaylılar varsa bu sınırsız büyüklükteki evrende daha neler vardır neler. :)

1|1
    0|1
    • sana yapcak bir şey yok Rabb imin gücü her şeye yeter. onuda yapmıştır elbet. Biz herşeye Allah'a , Hz. Muhammed (s.a.v.)'e herşeye görmeden inandık ve bu kainatta bizden başka canlıların yaşadığınada inanıyoruz.. Sen istediğine inanmakta özgürsün. Make your cource :)

• Tamam bende gayba inandım fakat öyle birşey olsaydı bu mutlaka söylenirdi. Ben kesinlikle ve kesinlikle inanmıyorum.

• Dünya nerede? bizde uzaylıyız diye bir klişe espiriyle başlamak istiyorum;

Uzaylılar bence yoktur en azından bizim tahmin ettiğimiz gibi değillerdir.Uzayda yaşam formlarının olduğunu düşünüyorum ancak öyle Tanımlanamayan Uçan Cisimlerin onlarla bağlantısı olduğunu hiç sanmıyorum.Genelde o cisimler çeşitli denemeler ve istihbarat araçları.

0|0
    0|0
  • Sen sadece Roswell olayı mı oldu sanıyorsun. Hadi diyelim ki o uydurma; tüm bunlar da mı yalan: link

0|0
    0|0
    • Bu arada, o otopsi için "hasta bir kızın otopsisi" diye açıklama yapan biri olmuştu. Dedim ya, hadi diyelim ki o hasta bir kızdı ve Roswell olayı da yaşanmadı. Linkte verdiğim videolar da mı yalan. Hepsi mi uydurma...

• roswell olayı hakkında kesin birşey söyleyemem ama sonsuz olarak tabir ettiğimiz evrende tek canlının bizim dünyamızda olması bana fazlasıyla saçma geliyor. uzaylı diyince illa küçük yeşil adamlar olmak zorunda değil. ya da uçan dairelere binip yukarıdan el sallamaları gerekmez. yabancı bir gezegende herhangi bir formdaki canlı da uzaylıdır. bu ister tek hücreli canlılar olsun ister koskoca kafası, gelişmiş zekaları olan canlılar olsun.

1|0
    0|0
  • Sourire, yani; Bayan Tebessüm,

Renkli ve dijital kameralar var olduğundan beri insanlar artık, böyle mucizelere inanmıyor. Devir artık photoshop ve ya animasyon devri. Fakat bunlara da insanlar ne kadar hayret etse de, hayran kalsa da, içeriğine inanmak gibi bir mükellefiyet hissetmiyor..

Boş ver,böyle şeyleri :)

0|0
    0|0
  • Uzaylılar bence vardır ama roswell falan hepsi kurmaca o videodaki gibi uzaylıları inceleme fırsatımız olsa şimdiye çoktan biyoloji kitaplarında yerini alırdı. O kaza görüntsündeki aletle ışık yılı mesafelerini aşıp gelmeleride bence bir okadar zor.

0|0
    0|0
  • Bence bizden başka illa ki vardır.Yalnız kuran-ı kerimde insan ve cinden başka varlık yoktur diyor.Ama koskoca evren ya bence vardır.Ancak şu uzaylı otopsisi hakkındaki videonun doğruluğuna inanmıyorum.Adamlar o kadar salak değil o videoyu medyaya düşürmez.Düşürdülerse vardır bir bildikleri emin olun..

0|0
    0|0
  • Roswell olayının bir uydurma olduğunu düşünüyorum.Bu ufo diye bulunan araçlarda savaş döneminde Nazi Almanyasın'da tasarlanan ancak seri üretime geçirilmeyen hava araçlarıdır.Savaştan sonra Amerika'ya kaçırılmışlardır.

Youtube'da filan Nazi ufolarıyla ilgili bir çok video ve fotoğraf bulabilirsiniz. Örnek olarak Vril uçan dairesini araştırabilirsiniz.

0|0
    0|1
  • uzaylı falan yok. amerika kendi araştırmalarının ortaya çıkması anında suçu yıkmak için uydurulmuş bişey. tarlalarda falan bulunan o garip simgeler varya onlar insan lar tarafından yapıldı. o insanlar tapınakcılardır. kökleri mısıra dayanan büyücüler. amaçları deccalin ortaya çıkmasını sağlamak. şu an dünyada olan patlamalar ve doğumuzdaki kaosun sebebide budur

0|0
    0|1
  • doğruluğuna inanmıyorum.

0|1
    1|0
  • Var ben inanıyorum, başka gezegenlerde başka yaşam formları da var.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • ben var olduklarına inanıyorum çünkü biz evrende bir notka büyüklüğünde bile değiliz, sizce bu kadar büyük bir yer sadece insanlığamı ait ?

0|0
    0|0
  • UFO daire uçak dedikleri rusyanın ürettiği uçaklardır araştırın. ama uzaylı warmıdır yokmudur bılmem varsada buyursun gelsin :)

0|0
    0|0
  • koskoca evrende bir tek bizim olduğumuzu düşünmüyorum elbette başka bir gezegende canlılar vardır :)

0|0
    0|0
  • Yalan abi ben inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • 18 bin alem olduğu Kuran`da geçiyor ancak roswell olayında bulunanların alman doktor mengelenin denekleri olduğu söyleniyor

0|0
    0|0
  • Kıçlarından element uyduruyorlar abi var hadi neden dünyaya inmiyor bu veletler kokuyorlar mı yoksa naz mı yapıyorlar :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 19

• Yıl olmuş 2013, uzaylıların olmadığına inananlar var hala. İlginç. Gerçekten koca evrenin sadece sizin için yaratıldığını mı düşünüyordunuz?

3|0
    0|0
    • Olduğuna dair kesin deliller yok. Olmadığına dairde kesin deliller yok. Ancak Nasa ve hava kuvvetlerinin bu uzaylı tehditi vasıtası ile hazineden ekstra ne kadar kaynak aldığını bilmiyoruz. O yüzden bunlar sadece varsayımda olabilir amaç hazineden daha fazla para koparmak neden olmasın..

• açıkçası gözümle görmeden inanmam! fakat bu, ucu bucağı bilinmeyen evrende dünyadaki hayat formları dışında, başka galaksilerde başka gezegenlerde ne olabileceği konusunda kesin verilere ulaşmamızı sağlamaz.

bu tür olayları; kendini dünyanın şerifi ilan eden Amerika'nın bir korku unsuru ya da düşman yaratıp, sonra onunla savaşarak kendini kahraman saydırmasından başka bir olay olarak görmem. fakat bu gündem değiştirme, sansasyon yaratma manevraları dışındaki gerçeği de inkar edemeyiz! evrenin ne kadarını bildiğimizi bile bilmiyoruz? bu durumda da herşey olabilir ihtimali, aksi ispatlanana kadar gerçekliğini korur...

0|0
    0|0
  • Uzaylıların varlığına inanıyorum zira koca evrende yalnız olduğumuzu düşünmek biraz saçma, ancak tüm uzaylıların görüntüsünü aynı formda yansıtmaya çalışan insan çabasına bir anlam veremiyorum. Bu tipi kim yarattı onu da çok merak ediyorum allah aşkına azıcık yaratıcı olun :)

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • History channel de antik uzaylılar diye bir program var. Śu prometheus filminde oldugu gibi. Antik tanrılarla uzaylılar arasında bir baglantı oldugunu ve yaradanımızın da bunlarla ilişkil olduguna inanıyorum ben. Yıllardır da koşulsuz allah yaradan inancım olmadı ( sacma gelen kanıtlar yuzunden) yaradanın olduguna ınanıyorum ancak buna allah din karıştırmadan. Ben de var olduklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bir zamanlar dunyanin yuvarlak olduguna ve gunes etrafinda donduyune bile inanmayan insanoglu simdi uzaya yolculuk yapiyor.bu koskoca evrende yanliz oldugumuzu nerden cikariyorsunuz?bizi boyle ozel yapan ne? bu yuzden ufo'larin gercek olup olmadigina emin olamayiz.hem bu kadar videolar sahte olsalar bile bir gerceye dayanarak cekiliyor herhalde.

0|0
    0|0
  • okumadım ama başlıktan dolayı kısaca cevap vereyim uzaylılar vardır, boyutları farklıdır o yüzden her iki alemde birbirine ulaşamaz. ta ki kıyamet gününe kadar

0|0
    0|1
    • Yok anasını :D Kaç boyutlu :D Tövbeler olsun neler var ya :D:D

• canım kardeşim bilgi sahibi olmadan fikir sahibide olunmaz. He dersen yok öyle bişey bunu hem bilim kanıtladı hemde kuranda geçiyor. sadece senin cahilliğin ve dar bakış açın olur

• İkisini de saçma buluyorum, bence uzaylılar yok

0|0
    0|0
  • sen baya geri kalmışşın o olay olalı yıllar geçti aramızda olmadıkları ne malum:)

0|0
    0|0
  • nedense hep amerikalilaq goruyor uzaylilaqi.

0|1
    0|0
  • o kadar gezegen var koca evrende sadece insanların var olduğuna inanmıyorum bnce var.

0|0
    0|0
  • Belgeselini seyrettim olayın palavra olduğunu biliyorum

0|0
    0|1
  • olabılır neden olmasın , kuranda bıle gecıyor 40.000 alem var

0|0
    0|0
  • ufo gören masum köylü

0|0
    0|0
  • İşte bu konuda çok kararsızım. Uzaylılar ve ufolar var mı yok mu tam bilmiyorum.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Çok ilginç ya insana benziyolar

0|0
    0|0
  • ilk defa bir şeyi okumaya üşendim yeminle :(

bence uzaylılar var :D

0|0
    0|0
    • Evet biraz uzun :D

• üşengeçliğim geçince bir bakım dedim ve gece gece töbe Allahım umarım rüyama girmezler.

korkunç olabilirler ama bence Roswell olayı gerçek falan değil. o ceset hasta bir adama da ait olabilir. uzaylının da işi yok gitti abd'ye düştü her şey onlara düşüyor zaten çok ilerlemişler ya uzaylılar da onları tercih etti uyuzlar bak sinirlendim gece gece hem farz edelim öyle niye saklanıyor hadi saklanıyor adam neyin vicdan azabını çekiyor da ölüm değinde bunu söylüyor inanmıyorum ben onlara :D

• şimdi ben sana var diyorum hayatında ne değişti :) te allahım ya

0|0
    1|0
    • Sorumu ukalalıktan ırak, samimiyetle cevaplayan herkese teşekkür ediyorum, senin dışında. Allah'ın kaşkavalı burası "soru sorma" sitesi. Adında bile var "Kızlar SORUYOR" Burada insanlar merak ettiklerini sorar, insan olanlarda insanca cevaplar. ukala insanların bilmiş yorumlarına ihtiyacım yok. Sen şimdi bana sadece 'evet inanıyorum' desen benimle aynı fikirde olduğun için yorumunu önemseyebilirdim. Ama şuan evet; senin gibi bir gereksizin yorum yapması inan hayatımda bir şeyi değiştirmeyecek..

Yükleniyor...