Çizim yapıcam neler almam lazım ?

Arkadaşlar çizime yeteneğimin olduğunu düşünüyorum. Çizimde hangi malzemeleri almalıyım örneğin nasıl kalem, nasıl boya, nasıl silgi vs..? Boyarken boyanın renginin güzel durmasını istiyorum. Para sorun değil yeterki güzel boyasın ? Genellikle ünlü çizimleri yapıcam örnek ; link bu boyanın bir ismi var mı? Bana gerekli malzemeleri söylerseniz çok sevinirim..Şimdiden herkese teşekkürler..

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• çok farklı boyama teknikleri vardır. tek bir teknik üzerinden de renklendirme yapabilirsin birden fazla tekniğin birleşimi ile. öncelikle hangi tarz da çizimle uğraşcan. süreal mi, fotorealistik mi, kara kalem mi, ilüstrasyonlar mı. füzen / sangen. vb... kafanda bu belli ise sana ona göre malzemeler önerebilirim ama genel olarak. kendine bir skectch defteri edin daha sonra canson veya paran daha varsa schoeller (şöhler diye ye okunuyor :D ) kağıt al. hamur silgi orta ve yumuşak silgiler. hb - 6b arası karakalemler. linkteki gibi resim yapıcaksan aquaraler özelliği olan kuru boya boylar kullanabilirsin bunlar ayynı zaman da su bazlı oluyor yani kağıda boyama yaptıktan sonra ıslak fırca ile boyayı dağıtabilir veya suu boya etkisi elde edebilirisin. illustrasyon yapıcaksan çok daha farklı malzemeler meler ve karışık teknikler devreye giriyor keza fotorealistik resim çalışmaları içinde. renklendirmeden önce temel çizim ve ışık bilgisi edin. çok daha ileri düzey kağıt ve malzeme seçenekleri var ama şu an için erken. o kadar para verip harcama malzemeleri.

0|0
    0|0
    • Güzel anlatım olmuş. Evet resimdeki gibi yapmak istiyorum. Ama su bazlı kalemleri kullanabilirmiyim bilmiyorum suluboyayı hiç sevmemde..

• zaten o kalemler birebir sulu boya değil. zaten suluboyada kendi içinde farklı tarzlara ayrılıyor şimdi hepsine girip kafanı bulandırmıyım :D sen link teki gibi bir tarzı benimsediysen ilustrasyon tekniklerini çalışman gerekiyor. benim sana tavsiyem tek bir renklendirme saplanıp kalma. bir çok tekniği birleştir. zamanla geliştikçe zaten sen farkıan varmadan çoklu tekniklere kayacaksın ihtiyacın artıkça. ama şu an için çizim çalış, ışık ve gölgeyi anla. renklendirme / anlatım tekniği uzak şu an.

• Anladım.. İlustrasyon bir araştırim :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Merhaba

Ben resim bölümü okuyorum. Öncelikle çizime yeni başladıysan karakalem den başlamanı öneririm. Karakalem resmin temelidir onu çözmeden renkli vs yapma bence. Karakalem için öncelikle şu malzemeleri almalıosın;

- Faber castel dereceli kalemler ( 2b, 3b, hb, 8b gibi)

- 35/50 veya 50/70 resim kağıdı

- Duralit (Altlık)

- Mandal, ataç.

- Hamur silgi,

- Sert silgi

Boyalı çalışmalar da yapacağım diyorsan kuru boyadan başla derim. Kuru boya olarak da faberin boyaları iyi oluyor. 32 lik setlerde her renk var işini görür. :)

Kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • kuru boya markasında sana katılmıyorum alman markası var şu an kullandığım adını hatırlayamadığım.. sulandırınca sulu boya gibi görünüyor en kalitelisi bu. sorunca yardımcı olurlar zaten..

canson marka kağıt bir de daha kaliteli. ben ayrıca eskiz defteri de öneriyorum. gramajı yüksek olursa daha iyi olur..

sen hangi okuldasın bende okuyorum gsf

• Umarım istediğin güzellikte bitirirsin okulunu,sevindim.

• Cok sagol:))

• bi tane T cetveli al gerisi gelir :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...