Kaza yapan arabam perte mı ayrılsın onarılsın mı?

arkadaşlar ara ara yazıyordum arabalarla ilgili görüşlerinizi.bu pazar 2 hafta olacak kaza yapalı ve araba benim üzerimde.babam arabanın yapılmasını ve perte ayrılmamasını istemiş.ben ise tam tersini düşünüyorum ve perte ayrılsın istiyorum.elimde onla ilgili bir kağıt var sigorta şirketine ait ve perte ayrılmaması , onarılmasını istiyorum tarzında iş benim imzama bakıyor...

babam diyor ki "alınca satarım sorun olmaz." ben ise 18.500 e almıştık arabamı , kaskoda da 16.750 gözüküyor ve ben bir alıcı olmuş olsam hasarlı olan bir arabayı ne kadar yapılmış olsa da almak istemem.üstelik perte ayrılınca 16.750 aldığımızı düşünürsek o değerden aşağı gidebileceğini düşünüyorum.bu konuda babamla anlaşamıyorum...

sizinde fikirlerinizi alabilir miyim?

Not:araba volswagen golf 1.6 comfortline 2000 model...

Güncellemeler:
arabanın resmini koydum arkadaşlar bakabilirsiniz...arkada bir şey yok...ayrıca airbagler açılmış durumda ve koltuklar yerlerinden oynamış..

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Perte ayrılacak duruma gelmiş arabaya kimse o kadar para vermez , artık eskisi gibi değil şasi numarasını girerek aracın yapmış olduğu kazalar yediği cezalar herşey görülebiliyor .

Babanızı bir şekilde ikna etmelisiniz , 18.500 e alınmış bir araba için 16,750 çok iyi bir rakam .

0|0
    0|0
    • resmini koydum bakabilirsiniz...motorda düşük gibi gelmişti bana.

• yanlış yapmak istemiyorum ama perte ayrılması daha mantıklı geliyor.

• Hayırlısı olsun .

Erkekler Ne Diyor 12

• büyük kaza geçirmiş arabayı satmak baya zor olur özellikle yeni yapılmış ve taze boyası varken müşteriler illa kıllanır..

pazarda böyle bi kaç araba denk geldi ama çok ısrarcılar sadece bakıyodum abi gel bin dene deyip duruyolar ama yeni yapılmış olunca hiç yanaşmadım..

0|0
    0|0
  • Sen haklısın Pert imkanı var ise kullan fakat şu sorularına başlık at artık.

0|0
    0|0
  • Önden darbe almış anladığım kadarıyla eğer ki şase den darbe aldıysa bir araç her ne kadar elektronik selet te de çekilse şase kısmı eskisi gibi olmuyor. Ve belirli bir hızdan sonra sağa yada sola çekme yapar. O sebepten ötürü perte çıkması en mantıklısı. Tabi karar size ait

0|0
    0|0
    • sanırım motorda düşme var...büyük ihtimal şaselerde de sorun vardır..

yani bencede perte çıksın ama babamı ikna edemiyorum , iş bende ama onu da hiçe saymak istemiyorum.zaten hasar almış bir araca da binemem yani insanda tereddüt olur.

• onları ben bir araştırayım gideyim öğreneyim bu şase olayını iyice...çok teşekkürler

• rica ederim. ne demek

• ben de bir ay önce yaptım kazayı... perte cıkart sennn... sigorta camura yatıoo.. diyorki ben bu kadar veriom bunun yapılmasına diyor yada muadilini yani orjianline yakınını takın diyor tamirciye...coook ugrastırıolar.. hala sözde arabamı alacam... en iisi pert de.. başka bişey alırsın hocam

0|0
    0|0
    • onu da geç 1.500 zarar olucak...öbür türlü ne olacağı belli değil.bencede pert ama babama anlatamıyorum.

• aracı biz alıcaz babama göre...sonra satıcakmış.bi tane galerici arkadaşı var o ben satarım demiş.

• bence pert deyinnn de siz bilirsnzzzz

• Bu arada da gerçekten çok geçmiş olsun en azından sana bir şey olmamış araba bir şekilde yerine koyulur. Sağlığınızda bir şey yoksa çok dert etme

0|0
    0|0
    • yok ya ona üzülmüyorum en önemlisi o , çok şükür bişeyimizde yok...çok sağ ol. kazayı da babam yaptı

• ilk önce geçmiş olsun. perte çıkar çokta bir kaybın yok hani. bundan 5 ay eveli benimde başıma geldi bende perte çıkartım.. hem satmak zor olur hemde kaza yaptığın bir arabayı kullanmak istemezsin..

0|0
    0|0
  • kaza arabaya çok zarar verdiyse kasko bedelide iyiyse perte çıkar bence...kasko degeri ne?

0|0
    0|0
    • 16.750...kaza da da arabanın ön tarafı kötü ve airbagler açıldı..masraf olarak bi 15 bin vardır.arkasında bir şey yok.

• gelse de ne kadar güvenli olabilir? allah korusun trigeri kopar bişey olur ne bileyim ya...

zaten alırsam üzerine para koyup alıcam ama babamı ikna edemiyorum.

• babanı sen değil tanıdık bir tamirci bul o ikna etsin buse

• Arkadaşım çok geçmiş olsun ama imkanın varsa perte çıkart aracı.

0|0
    0|0
  • Perte çıkar.

0|0
    0|0
  • Baban haklı

0|0
    0|0
  • perte çıkar en karlısı.

0|0
    0|0
    • yani bende öyle diyorum...hem insan tereddütte olur ya.

• sen ne yaptın kafa kafayamı çarpıştın?benimde başıma geldi arabaya 23500 verdiler pert olana düşünmeden sattık sonra 26 ya yeniledik 3000 kaybımız oldu ama araba 110.000 km deydi.bir nevi sıfırladık:)hiç düşünme babanı ikna et

• arabanın resmini koydum belki daha emin olabilirsiniz.

• perte cikar eski kasa astra al ben haftasonu alicam ondan uygunu yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Burada araban perte ciktiginda,sigorta yaptirirken boyle bir durumda arabaya ne kadar deger bictikleri de yaziyor ve genelde (aksini şu ana kadar gormedim) arabani kaca aldiysan o para geri odenir.

Sigortayi ucuza kapamak icin fiyatlarda bi degisiklik yapmamissaniz sayet.

Ayrica neredeyse 12 yasinda bi arabadan bahsediyorsun 2000 TL eksik almaniz buyuk bir kayip degil.

Arabanin pert oldugunu zaten sigorta sirketi kabul etmisse birakin parasini odesinler.

Aksi halde onarilmasi icin kabarik bir fiyat cikartabilirler.

0|0
    0|0
  • öncelikle gerçekten pertlik bir hasar mı yani meblağsı büyük mü ? eğer büyükse dediğin gibi satışta sorun olur o yüzden perte çıkması daha mantıklı olur.ne de olsa tamir sonrası aracın 2.el değeri düşüyor.

ama meblağ o kadar büyük değilse tamir edilir sonra istersen kullanmaya devam edersin isterseniz de satarsınız.

0|0
    0|0
Yükleniyor...