Öğretmen-Öğretmen evliliği nasıldır?

Ben öğretmen değilim ama en çok gıpta ettiğim öğretmen çiftler. Düşünün iki kişi çalışıyorsunuz, haftasonlarınız tatil, yazlarınız tatil,şubat tatili, kar tatili vs. çoğu zaman yarım gün çalışıyorsunuz. Vaktiniz bol ve sonuçta çift maaşın (öğretmen maaşıda çalışma koşullarına göre bence kötü değil) ve devlette çalışmanın avantajı var. Benim için en ideal evlilik modeli budur, sizin fikriniz nedir?

Güncellemeler:
Sıfır yorum
sıfır yorum valla helal olsun bana, kendimi takdir ettim

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• evet guzel gibi gözukse de pek değil. 3 ay tatil yapmıyorlar ustelik atanma sıkıntısı var. yani hayaller de guzel

0|1
    0|0
    • 3 ay değil, haftasonları katarsan 6 ay tatil yapıyorlar :) Şaka şaka yazları 2 ay 15 gün tatil yapıyorlar sadece;)

• yaz tatilini kastetmiştim.

Kızlar Ne Diyor 3

• Çalışma koşulları iyi değil.Oldukça yıpratıcı bir meslek, hele de mesleğini sevmeyen biri için.Bence bütün meslekler içinde en zor meslek, karşınızda şekil vereceğiniz bir kitle var, onlara doğru örnek olmak, tek tek onlarla ilgilenmek, sistemin getirdiği sorunlarla boğuşmak... Bunu kaç öğretmen yapar, orası tartışılır.

Öğretmenlerin kafası genelde doludur, evde, dışarıda, okulda, düşüncelerinin çoğunu öğrencileri oluşturur. "O öğrenciyi nasıl kazanırım?" ya da "Ayşe'nin bir sıkıntısı var, paylaşamıyor, ne yapmalıyım?" gibi binlerce örnek verebilirim.

Şartlar hiç göründüğü gibi değil, tatil olmasa zaten bir çok kişi bu mesleği seçmez.Hele ki son yıllarda öğretmene uygulanan baskılar, ellerinden alınan haklar, öğretmeni birileri döver, birileri aşağılar...

Maaş konusuna gelince; İlkokul mezunu bir hizmetlinin maaşından daha az maaş alır öğretmenler ve bu durum birilerinin gözüne batar, öğretmen hastalanıp okula gidemediğinde ders ücreti kesilir ve dahası...Hükumetin öğretmenlerin çalışma koşullarıyla ilgili söylediklerine kulak asmayın, onların öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilgileri oldukça yanlış.Öğretmen yatarak ders anlatmıyor, anlatacağı bir ders için bile onca hazırlık yaparken...

Öğretmenin öğretmenle evlenmesine gelince; her iki kişi de eğitim psikolojisi özellikle de gelişim psikolojisi alanında yetkin olduğu için, bu özellikle anne ve baba olacak kişilerin bilmeleri gereken bir alan olmasından ötürü evliliğin olumlu tarafı olarak görüyorum bu durumu.

0|0
    0|0
    • şöyle diyelim, bazı konularda sizinle hem fikirim, bazılarında değilim. Benim mesleğim mühendis, yaklaşık 7 yıl özelde çalıştıktan sonra kamuya yeni geçmiş biriyim. Mesleğin zorluğuyla kıyaslama yapmak için şunu söylebilirim, şantiyede ya da fabrika bir mühendis sabha sekiz akşam 19-20 arası çalışır, cumartesi günleri full, pazar günleride büyük ihtimalle çalışır. Ben şantiyede 2 haftada sadece 1 izin günüm vardı.Takdir ederseniz ki bir öğretmenden yaptığım iş çok daha yorucu olduğu malumunuzdur.

• Evlilik konusuda haklısınız, üstelik iki öğretmen çocuğun genellikle hep iyi yerlerde okuduğu ve başarılı olduğu gerçeğide var. Üniversite sınav birincileri genellikle öğretmen çocuğu olmasıda tesadüf değildir tabiki. Ki öğretmenlerin ailerine ayırdığı zamanı başka bir meslekte çalışanların nerdeyse imkansızdır.

• Öğretmen vicdan gerektiren bir meslek, her konuda birikimli, duyarlı olunması gerek.

Benim demek istediğim, karşımızda bir insan var, hata kabul etmez, yanlış bir davranış bazen bir hayatı götürür, bir duvar değil ki yıkıp baştan yapasın.Öğretmen sadece o mesleği icra eden kişi değil, sürekli değiştirdiği rolleri var, anne oluyor yeri geliyor, baba, kardeş, abla, doktor, birçok rolleri oluyor onlara ulaşabilmek için. O yüzden zor ve hak ettiği değeri görmüyor.

• Eve gelir gelmez bugün derste diye güzel bir muhabbet olur sanırım:)

0|1
    0|0
  • Öyle bir evlilik istiyorum ben de.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ablam istanbulda bir anadolu lisesinde öğretmen. Salı günleri boş. Dün 20 ocakta tatil , bugünde boş günü olduğu için tatil. Valla kıl oluyorum bu öğretmenlerin mesleki ajitasyonlarından, sanki hiç öğretmen görmedik nasıl çalıştıklarını bilmiyoruz. Öğretmen maaşından şikayetçi olan istifa eder dışarda başka iş arar, bakalım o parayı kim veriyor size. Ek derslerle 2.500 tl (ablamdan biliyorum, herkes almıyor demeyin en düşük 1.900 tl zaten, yemezler)maaş çıkıyorlar ama ajitasyon tam gaz. Hangi ilkokul hizmetlii o maaşı alıyor. Yarım gün çalışma, haftaiçi boş gün, Şubat tatili, zart zurt tatili, eş tayini, yaz tatili vay arkadaş, üniversitede vasat bir bölüme gir sonra kpss de 80 puan al bir ömü boyu yayarak çalış (evet kusura bakmayın yayarak çalışma).Bir tek siz akıllısınız. Merak etmeyin bu sistem böyle gitmez, diğer insanlar bırak cumartesini pazar günü bile tatil yapamazken bu olay bir yerde patlar. Ortalama her üniversite mezunu öğretmenin işini yapar. Sizde biliyorsunuz bizde.

0|1
    2|0
    • Ögretmen olmak sandiginiz kadar basit bir is degil.

• Gerçek işin hakkıyla yapılıyorsa oldukça zor bir meslek, lakin işin laylomunda olursa olunması yapılması oldukça basit bir iş.

• Benim de hayalim kısmetse o durum...

0|1
    0|0
Yükleniyor...