Her ağırlık makinasında kaç dakika çalışmak gerekiyor?

Merhaba, sorum spor yapan arkadaşlara. Her ağırlık makinasında kaç dakika çalışmak gerekiyor? Siz kaç dakika çalışıyorsunuz?
Örneğin bacak, bel, omuz, kol ve s?

0|2
3|29

En İyi Erkek Görüşü

• hareketleri ne kadar sürede kaç kg ağırlıkta yaptığından öte hareketi doğru ve hissederek yapman önemli ayrıca setler arasında bekleme/dinlenme süreside önemlidir. yaptığın set ve tekrar sayısı (x set/x tekrar) yanında setler arasında eğer maksimum ağırlık minimum tekrar yapıyorsan dinlenme süren 1,5 dk onun (örn:4 set x12 tekrar gibi ) haricinde 45sn ile 1 dk arasında olmalıdır. leg pres, squat, leg extention, leg curl ve culf hareketlerini doğru yapman sana fayda sağlar. ne kadar süre çalıştığın aşağı yukarı belirttiklerim sonrasında netleşmiş olur ama baz alman gereken yaptığın süre değil hareketin ve programının doğru olması

kolay gelsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Seti de ilk defa buradan öğrendim. Yani setin ne olduğuna dair fikrim yoktu ki?
      Mesela ayakla ağırlık itme var ya, o makinada 150 kiloyla 15 dakika çalıştım. Şimdi set falan bilmediğim için yani

• 3ay

Eczane reçetesi gibi bişey anlamadım:)))

• 3ay

biraz öyle maalesef ama hareketleri bildiğim için bana zor gelmiyor salona giriyorum ve yapıp çıkıyorum :)

En İyi Kız Görüşü

• Hoca belirler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Set halinde çalışman gerekiyor... Zamanla çalışman gerekiyorsa ( koşu bandı -kardiyo, bisiklet vb.) başlangıçta 10 dakika, sonrasında 15 dakikaya çıkabilirsin...
    Ama ağırlık aletlerinde 3 sete bölmen uygundur... Mesela 10-15 defa yapıp bir tur atıp bir 10-15 defa daha, sonra yine bir 10-15 defa daha gibi...

0|0
    0|0
    • 3ay

Kardio yapıyorumda, ondan sonra ağırlık çalışmaları yapmak istedim dün. Makina çok. Acaba kaç dakika yapayım diye bilemedim. bir bacaklarımı 105 kiloyla çalıştım. Oturup, bacaklarla itiyorsun ya öyle

• 3ay

Evet popomu ne yapacam? Her yerimi çalıştırdım, kol, bel, bacak, but. Popom ilgi dışında kaldı, görevi sadede yastık yerine kullanılmak. bir onu da şimdiden şekle soka bilsem iyi olur

• 3ay

Popo önemli... Bir alet yok ona özel ama hareketler var, b iraz incele bence ;

www.everydayme.com.tr/.../poponuzu-sikilastirmak-icin-en-iyi-5-hareket

• Antrenörün sana program yazmasında fayda var. Önemli olan kaçar dakika değil. Hangi bölgeyi çalıştıracak hareketler yapman gerektiği ve bu hareketleri kaç set kaç tekrar yapman gerektiğidir. Bilinçsizce yapılan sporun faydadan çok zararı vardır.

0|0
    0|0
  • 45 dk 1,35 dk arası

0|0
    0|0
  • Bu seenin kafana gore olmaz ya da sukar dk diyede olmaz sayi olarak yaparsin senin icin bir belirleme yapar salondaki birden yuklenirsen birbyerini sakatlarsin kisa sayilardq hafif agirlikla baslar zamanla ilerletirsin

0|0
    0|0
  • Bunun dakikası yok, sete göre değişir örneğin 3x8 çalışan bir arkadaş o makinada 45 saniye mola ile birlikte 5 dakika çalışırken 4x12 çalışan bir arkadaş yaklaşık 8 ila 10 dakika arasında çalışacak

0|0
    0|0
  • 15 dakika

0|0
    0|0
  • çok zorlama

0|0
    0|0
  • Dakika değil set

0|0
    0|0
  • Dakika değil set olarak 3x12 veya 3x15 gibi. Ağırlığı den ayarlayacaksın. Ne çok ağır ne de hafif olacak. Kasları yırtmayacak şekilde yani

0|0
    0|0
  • Her makinada 3 set 10 tekrar yap. 1 seti tamamladiktan sonra 1 dakika mola ver.

0|0
    0|0
  • Dakika değil set ve tekrar sayısı çalış

0|0
    0|0
  • detayı okumasam vinç filan sanacaktım :D

0|0
    0|0
  • Her setten sonra 1 dk falan dinlen 10 15 arasi tekrarla 2 3 set yap. Kac dakkani alirsa artik

0|0
    0|0
  • 15 tekrar 4 set set arası 1 dk

0|0
    0|0
  • iyi gunler nassin . sporami basladin

0|0
    0|0
  • dakika değil ki mesela 4*12 şeklinde 4 set yap hepsini

0|0
    0|0
  • yaptığın sete ve küre göre değişir. dakika olarak değil set olarak yapılır...

0|0
    0|0
  • 45 dk-1.30 saat arası

0|0
    0|0
  • 4 set 12 tekrar yapıyorum 1 dakika dinleniyorum

0|0
    0|0
  • ben dk olarak çalışmıyorum set olarak çalışıyorum aralarda 30sn dinleniyorum

0|0
    0|0
  • 20 dk

0|0
    0|0
  • max 2 dk

0|0
    0|0
  • Sen buk buk le calis bakalim omuzlarin guclensin:D

0|0
    0|0

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...