Eleştirmek ne kadar kolay değil mi ?

Kendine bakmaksızın başkasının bir yanlışını görünce sağda solda şu şöyle yapıyor bu böyle yapıyor diye anlatmak insanlara ne kadar kolay geliyor. Sizce de insanlar kendilerine bakıp kendi hatalarını düzeltse başkalarını eleştirmek yerine daha güzel olmaz mı?

0|0
11|11

En İyi Kız Görüşü

• "Günahların kokusu olsaydı, kimse kimsenin yanına yaklaşamazdı"

Herkesin hatasi gunahi vardir herkes silkelenip temizlenmesine baksin kimse kimseyi yargilamasin !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Torba değilki büzesin. Dilin kemiği yok kardeşim.

Eleştirdikleri şeyin aynısı belkide kendi başında vardır fakat kişi kendisini kaf dağında gördüğü için kendi problemeleri hatalarını göremez bile.

Eleştirmek zok basittir bende bir başalasam eleştirmeye ömrüm yetmez ama birde bunun kişiye geri dönüşü var. Etme bulma dünyası..

0|1
    0|0
  • çok kolay eet

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum bu konuda sana

+1

0|1
    0|0
  • Dedikodu yapıyor senin söylediğin! Eleştiri yüze yapılansa eleştirin beni:D

0|1
    0|0
    • Dedikoduyu çok yapıyorlar malesef aslında gereğini yapmasını bilip suratına bile bakmıycan en güzeli öyle ben öyle yapıyorum.

• aslinda öyle...ama hicbir insan kendi hatalarini kabul etmek istemez...malesef bu artik böyle...dostun bile kuyunu kazmak istiyor buu zamanda :)

0|0
    0|0
  • Elestirerek kendi yanlislarini ort bas etmeye calisiyorlar.

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum sana...insan önce kendinden başlasa zaten hayat daha güzel olur...

0|0
    0|0
  • Egolarını tatmin ediyorlar.

0|0
    0|0
  • evet haklısın eline gelen eleştiriyor oysaki ilk kendini eleştirerek düzeltmeli insan

0|0
    0|0
  • evet baya kolay..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Haklısın.. İnsan kendini düzeltirse ortada zaten ne dedikodu kalır ne kötü eleştiri ..

0|1
    0|0
  • .Eleştiri var içi dolu eleştiri var.Olumlu bir şey de eleştiridir.Olumlu eleştiri de olabilir sonuç olara.Burada önemli olan yapıcı eleştiri olması.Egodan kaynaklı bunlar.Eleştiriyi insanın kabul etmesi için önce yüksek egosundan arınması gerekiyor.Ülkemiz için kadın ve erkeği kıyaslarsak eleştiriye tahamülü olmayan kadınlardır.Biz erkekler eleştiriye daha çok açığızdır tabi ki mantıklı olması şartıyla.Öz eleştirisini yapmayan insan zaten eleştiriyi de kabul etmez.

0|0
    0|0
  • Eleştiriyle dedikodu arasındaki farkı anlamak lazım.

0|2
    0|0
  • BAŞKASININ KUSURUNU GÖREN KENDİ KUSURUNU GÖRMEZ, GÖRSE DE 1001 BAHANE UYDURUR, VE KUSURUNU KABUL ETMEZ. KUSURNU GÖRÜP BAŞKASININ KUSURUYLA UĞRAŞMAMAK BÜYÜK BİR ERDEM... ONLAR ZATEN KENDİ KUSRUNU GÖRSE KUSURLARININ ÇOKLUĞUNDAN BAŞKASININ KUSURUNU GÖRMYE ZMAN KALMZ..

0|0
    0|0
  • evet tabi ki de böyle olması daha güzel olur...

Ama insanlar anlamıyor ki

0|1
    0|0
  • Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri eleştirirler.

0|0
    0|0
  • Bakarmisim o elestrmek degildir. o giybettir. elestirmek aslinda iyi birseydr ama abartilmadan ve yuzune karsi yapilan birseydir ama giybet kul hakkidir. onun gunahi obur dunyada...

0|0
    0|0
  • Biraz empati hiç bir zaman göz çıkarmaz. Karşımızdakini eleştirmeden önce bence bunu denemek lazım. Zaman zaman çok faydalı oluyor.

0|0
    0|0
  • kesinlıkle haklısn özllkle su tipleri anlamk mumkun değil benı eltreblmesi için o konuda en iyi olblmeli söledğinin ya bir değeri olmalı sallama laflara karnmz tok :)

0|0
    0|0
  • wallahi yerinde bir söz

0|0
    0|0
  • ben eleştiremem

0|0
    0|0
Yükleniyor...