Üniversiteyi kazanmanın yolları?

Merhaba değerli Kızlarsoruyor.com üyeleri... Bildiğiniz üzere ülkemizdeki bu acınılası sistem bizleri büyük bir stresle birlikte yaşamımızdan belkide 1-2 yıl vazgeçmeyi mecbur kıldı... Değişmeyen bir nokta vardı ki ülkemizde çocuk değil resmen yarış atı yetiştiriliyor... Her neyse düşündüm ki bu şekilde sitem ederek bir sonuç elde edemeyeceğiz... Ya bu deve güdülecek ya da bu diyardan gidilecek! Sonuç olarak başlıktanda anlaşılacağı gibi sizlere bu maratonun başlangıç sorusunu soruyorum... 'Üniversite kolay bir şekilde nasıl kazanılabilir?' Sorumuz kısaca bu ama siz içinizden geçenleride yazabilirsiniz... Fakat şimdiden söylemek istiyorum sakın bu sorunun altına 'Çalışarak kazanacaksın' , ' Çalışmadan olmaz' gibi klasik ve genelgeçer cevaplar yazmayın... Bizlerde biliyoruz ki bu sınavı çalışmadan atlatmak neredeyse imkansız... Biraz kendimizi toparlayalım, beyin fırtınası yapalım ve klasik cevapların dışında cevaplarla birbirimize ışık tutalım... Ve son olarak bu konuyla ilgili 'Her çocuk özeldir' filmini izlemenizi tavsiye ediyorum... Ülkemizde ve dünyada ne kadar iğrenç bir eğitim sistemi olduğunun farkına varacaksınız!

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• dediğin gibi bu ülke çocuk degil yarış atı yetiştiriyor . sen git koca 1 sene çalış hatta geceni gündüzüne kat calış sonra sadece 1 sınav hayatını etkilesin ve düşün hadı kaydırdın diyelim gitti 1 sene. hayatın 1 sınavdan ibaret olması ne kadar kötü.Ama benm kazanma yolum şuydu yeri gelince derse calışrdım yeri gelince cıkar arkadşlarla gezer dolaşırdım.Zaten verimli çalışınca sınavda bişiler yapıcagına emın olp yüksek puan alıyorsn. çalışan adam stres yapmaz çalışmayan stres yapar

0|0
    0|0
Yükleniyor...