Size zamanını ayırmayan birine asla kendinizi harcatmayın

Üstat ne güzel demiş ama...

Ben başlarım böyle sevdaya da gönüle de! Yapmayın oğlum, yapmayın kızım, yapmayın evladım. Biraz gururunuz olsun lan. O sizden uzaklaştıkça, siz daha çok bağlanacaksınız. Bu bilinen bir şey. Ve bu olgu, tıp literatürüne girmiş, adı da " Algı Bozukluğu" olarak yer almaktadır. Hiç kimse için hayatınızı b.k etmeye değmez. O, başkalarının t.şaklarını yalarken veya hatunun üzerinde tepinirken, sizin burada oturup onun hüznünü yaşamanız hiçte adil değil.

Ne oldu la bu adama böyle bir soru soruyor diye düşünecek olanlara, burada bir kaç gündür bu tip sorular gelmekte. Edindiğim deneyimlere göre, ileri de bu çektiğiniz hüznün, acısını yaşayacaksınız. Bu yüzden yazarın sesine kulak verin ve " Size zamanını ayırmayan birine asla kendinizi harcatmayın!"

Haksız mıyım?

Haksız mı bu yazar?

0|0
16|11

En İyi Kız Görüşü

• Size katılıyorum ama bu gün burada bir yazı okudum.Bir çok yerde okuyorum.Erkekler bir birine kız arkadaşlarına ve ya ilişkide oldukları kişilere kötü davranmalarının öğütünü veriyorlar.İşte yüz vermeyin, kötü davranın, hakaret edin gibi fikirlerle insanları bilgilendiriyorlar.Belki bu yöntemle bir insanı kendinize takıntılı bir şekilde bağlaya bilirsiniz işte kaçan kovalanır taktikleriyle ama uzun vadeli kim katlanır bir insanın ilgisizliğine, sevgisiziliğine ve saygısızılığına? Bu düşünce nasıl bir düşüncedir? Sen sevdiğin kişiye ilgisiz , sevgisiz davranırsan şen cicegini sulamassan başkaları sular.Şimdi bu deyime kızanlarda var ama sen sevdiğini ne kadar suistimal edip sonra sana koşmasını isteyeceksinki.Bu çok yalnış olan taktikler ve çevreme bakıyorum ve insanlar gerçekten bir birine bu şekilde davranıp sonra karşındaki insanın onları terk ettiklerinde şaşıyorlar.İnsanları okadar karışık buluyorumki artık işin içinden çıkamıyorum.Hayırlısı

3|1
    0|0
    • Uzun vadede, bu vurdumduymaz takılan kişi gerçekten sevmeye kalkarsa, karşısında bulunan kişi de sıra bende deyip intikam alır diye düşünüyorum.

• Evet size bu konuda katılıyorum ve o nedenle insanlara karşı oyunlar oynalımasına karşıyım.

• Ama bizim konumuz bu değil, yani terk edildikten veya ayrıldıktan sonra, onun hüznünü yaşamak saçma. Özellikle de tek taraflı ayrılık olacaksa. Onun dışında fikirlerinize katılıyorum.

Kızlar Ne Diyor 15

Erkekler Ne Diyor 11

• Sonunda kadar haklısın.En son ilişkim aldatmayla sonuçlandı.Ben onu şehir dışında bilirken 3 aydan beri meğer o başkasıyla oluyormuş.Ulaşacağım tüm yollar kapalı iken ALLAH büyük ya rastgele gördüm.Çok tantana oldu uzun hikaye.Bundan sonra birisine ilgi göstereceğim de baktım naz yapıyor hemen uzaklaşıyorum.Kimsenin kahrını çekmiyorum kafam rahat.He istemiyormuyum düzgün ilişkim olsun elbette bekliyorum bakalım.Benim de başka bir tespitim var.Eskiden kızardım kızları kandıran erkeklere vs eziyet edenlere.Kime değer verdiysek gitti acaba onlar gibi değer vermemek mi lazım...Düşünmüyor değilim ama benim harcım değil...Ülkemiz ortalamasında 1 erkeğe 6 kız düşüyormuş elbette bize de düşer düzgün bir ilişki yaşayacağımız kız.Öyle değil mi...Sevgilerle...

0|1
    0|0
    • Hayırlısı kardeşim, olupta kafa ütüleyecekse hiç olmasın daha iyi diye düşünüyorum.

• Aynen kardeşim hayırlısı :) Kafamız rahat boş ver gerisini :)

• Sana insan olmayanı ... edeceksin.Bizim toplumda her şeyi erkekten bekliyorlar ama ehsapta modern elbiseler giyip avrupalıyız ayaklarına yatıyorlar.Bizim kadınların çoğu iki yüzlü.Kaldı ki, zaten hatunlar hemen keyfine bakarlar..Aşk,maşk yalan işler bunlar önemsemiyeceksin.İnsan değil hocam bunlar:) Zaman ayırmayan kadın veya insanlarla işin olmamalı zaten.Onlarda sürekli bahane üretirler.Boşluğa düşdüklerinde ararlar ,sorarlar ama iş işten geçmiştir.Dedim ya çoğu dangoloz bunların:)

0|1
    1|0
  • bu sozler yabancı gelmedı ama olayı ozetlemıssın tebrık ederım

0|1
    0|0
  • Neyzen tevfik şiiri paylaştık mı cevapta eksi manyağı oluyordu.. +18, ergenler tıklamasın mk.. link

1|1
    0|0
  • haklıda olabilir. olmadığı yerlerde muhakkak vardır.

0|1
    0|0
  • Çok haklı..

link

0|1
    0|0
  • çok haklı sonuna kaadar...

0|1
    0|0
  • Haklısın kardeşim, %100 haklısın.

1|1
    0|0