Sizi, hayatınızı, yaptığınız bir şeyi eleştirenler oluyor mu çevrenizde? Eleştiriye açık mısınız?

Doğru bildiğin yolda emin adimlarla yürürken eleştirileri duymazsan, ayağın takılıp düşmezsin...

0|0
19|29

En İyi Erkek Görüşü

• eleştiriye açığım ama kişiliğim konusunda pek eleştiri kabul etmem çünkü zaten sorun yaşadığım kişi sayısı azdır. yani biriyle bir sorun yaşamışsam onun bir hatası vardır. ama diğer konularda değer verdiğim insanlar olursa eleştirilerini dikkate alırım tabi ki

1|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 28

• herkesin hertürlü eleştirisini dinlerim.. ne kadar ileri giderlerse gitsinler.. söylediklerini her açıdan bakıp incelerim eğer doğruysa zaten ona uyarım doğru değilse dinlemiş olmakla yetinirim :)

2|0
    0|0
  • Çoğunlukla eleştirilere kapalıyım, ben yapıyorsam en iyisini yaparım çünkü... O kişinin beni eleştirdiği noktayı en az 100 kez düşünmüş, tüm alternatiflerini düşünmüş ve öyle karar vermişimdir...

1|0
    0|0
  • Herşeyimi eleştirirler yediğimi içtiğimi giydiğimi ... ama umursamam it ürür kervan yürür ben doğru bıldıgımı yaparım.

2|0
    0|0
  • Beni eleştirmel azcık toto ister. Hemen " daha iyi bir fikrinizvar mı" diyesırarım.

Bir şey yapıyorsam benden iyisi yoktur demektir.

1|0
    0|0
  • İnsanların sözlerine, bir şeyi yaptığım sırada değil, yapmaya karar vereceğim sırada değer veririm. Henüz karar aşamasındayken beni ciddiye alıp fikrini söyleyen insanları, bir şeyi yapmakta iken eleştiren insanlardan daha samimi bulurum. Evet, bu düşüncem benim eleştirilere kapalı olduğum anlamına gelebilir.

Yapmakta olduğum bir şeyden dolayı şüpheye düşersem, eğer, sözüne itibar ettiğim insanlara ısrarla sorar, söz hakkını bizzat veririm. Yapmakta olduğum şeye kararlılıkla devam edebilmem ve daha akılcı davranabilmem için gereklidir, eleştiri almak. Herkesin, canı istediğinde eleştirmeye hakkı yoktur benim katımda.

1|0
    0|0
  • mesela aklıma takılan bişey var. hayatinizi yazıp yazının geri kalanında ı harfini kullanmanın sebebi nedir :( takıntılıyım belki ama merak ettim sadece :D

Evet eleştiriye açığım bu arada. Aşağılama derecesine gelmediği sürece saygı çerçevesinde eleştiri iyidir.

1|0
    0|0
  • Çevremdekiler kişiliğimin farkında olan kişilerdir.Bir yaparken hata yapsamda hatamı bildiğimi onlar biliyorlar hatamı telafi edeceğiminde farkındadırlar o yüzden eleştirilmem pekte hoşlanmam.Hayatım boyunca yol gösterenim olmadı sonradan çıkıpta hayatıma yön vermesine izin vermem.Başıma gelenlerden zaten ben sorumluyum onları alakadar edecek bir durum yok.

1|0
    0|0
  • Şimdi ben bir şey yaparım karşımdakinin o işte menfaati vardır ama benimde vardır sadece fark ettirmem, amacıma ulaşana kadar yürürüm, o sırada çevremdeki arkadaşlarım ve tanıdıklarım neden böyle yapıyorsun diye sorup akıl vermeye başlarlar bende onları dinliyor gibi yaparım, herkese karşı kötü şeyler düşündüğümü zannetmesinler diye arkadaşlarıma da söylemiyorum :) onun dışında eleştiri yapan adam benden daha iyi bir durumda değilse yerin dibine montajlarım sözlü olarak.

1|0
    0|0
  • eleştirilmeyi hak eden bir insanım

1|0
    0|0
  • Evet zaten ne yaparsan yap eleştiri illaki olur. Ama önemli olan kişinin kendi istediği şeyleri özgürce yapabilimesidir. Başkasının eleştirileriyle hayatına yön vermek bnce yanluış olur ama kendi yaptığın şey yanlış olsa bile en azından kendi yanlışın olur.Bu yüzden kendi inandığın şeyleri yapmakta fayda vardır derim:)

1|0
    0|0
  • Eleştiriye açığım tabi.. Herkes içini dökemeyebilir sonuçta, eleştirilere maruz kala kala olgunlaşıyorsun, kendini düzeltiyorsun.

1|0
    0|0
  • Tabii ki eleştiriler, öneriler, fikir alıp vermeler oluyor, kaçınılmaz bir şey. Eleştiriye açığım. Yürüdüğün yolun doğru olup olmadığını anlamak için, dış seslere de ihtiyacın var... Kimseyi dinlemeden kendi kendimize bir yol çizip "bu doğru" diyemeyiz. Diğer insanlar ne düşünüyor, özellikle tecrübeliler ne diyor, bir kulak verilmeli kesinlikle. Aynısını yapmak zorunda değiliz, sadece eleştiriye açık olunmalı. Eleştiri, kötülemek-küçümsemek anlamına gelmez.

1|0
    0|0
  • elbette var eskiden üzülürdüm ama şimdi agrasif ve aşırı tepkiyle karşılıyorum...1 diyene 5 karşılık vererek..

1|0
    0|0
  • Eleştiri ne kelime

Adamın aklını karıştırıp kendi isteklerini insanın kafasına kafasına çivi çakar gibi yerleştirmeye çalışanlar var...

Sırf tercihlerim geçen sene bu yüzden yandı. 1 senem daha gitti sağolsunlar.

1|0
    0|0
  • Ben insanların kahrolası görüşlerine malesef çok fazla önem veriyorum. Yolumdan hiç caymadım ama hep tereddüt etmeme sebep oldular. Şikayetçiyim.

1|0
    0|0
  • Eleştiriye açık bir insanım. Eleştirilerin doğru olanını belli bir mentalitede önemserim, kullanırım

1|0
    0|0
  • her türlü eleştiriye acık bir yapım var... eleştirsinlerki.. kendi hatalarımı doğrularımı daha iyi göreyim...

1|0
    0|0
  • eleştiriye her zaman açığımdır

tabi eleştiren haddini bildiği sürece

2|0
    0|0
  • Her zaman vardı, her zamanda olacak...onları takmamayi öğrendim hailim

1|0
    0|0
  • Engel tanımam bildigin yola giderim elestiriye yeri gelirse açığım aşırıya kaçan olursa orda sabrimiz taşar ışte.

1|0
    0|0
  • eleştriye açığım herzman doğru bldğim bişy de morlimi bozmaz yapıln elşrtrler cunku bn bişye karar vermdn önce dokuz ölçüp bikere bçmişimdr :)

1|0
    0|0
  • eleştiri yerinde olmazsa kahpelikten başka anlamı yoktur.

1|0
    0|0
  • Yapıcı olduğu sürece, her türlü eleştiriye açığımdır. Yeterki insanlar haddini aşmasın.

1|0
    0|0
  • elbet, kraldan çok kralcı tavrı daha baskın diyelim.

1|0
    0|0
  • eleştiri yaparım ama altta kalmaktan çok korkarım

1|0
    0|0
  • eleştriye bokunu çıkarmadıkları sürece açığım. tabikide oluyor.

1|0
    0|0
  • Eleştirebildikleri kadar eleştirsinler tek doğru benim :))999

1|0
    0|0
  • Herkes birşey söylüyor son kararı ben veriyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Elestiriye acik biriyim ama elestireyim diye yerden yere vurulmaya acik degilim ! Her sey dozunda olmali diye düsünüyorum

1|0
    0|0
  • ben bildigimden sasmam herkez konusur ama seni ne mutlu ediyorsa onu yapicaksin baskalari mutlu olsun diye yasamiyoruz o zaman mezar tasina söyle yazin bu hayati onlar secti onlar mutlu oldu

1|0
    0|0
  • Eleştiren kişilere ve eleştirilere bağlı.Bazen insanın eleştirilmeye ihtiyacı vardır.

1|0
    0|0
  • Saygı çerçevesinde yürütüldüğü sürece hepimizin eleştiriye ihtiyacı vardır. Çünkü eleştiriler bizim biz olmamızda daha fazla katkı sağlayacaktır. Bu çizgide devam ettirilen iletişim bir noktadan sonra övgüden bile daha fazla sevimli görünmeye başlayacaktır.

1|0
    0|0
  • Eleştiriye kapalıyım. Kimse laf söyleyemez

1|0
    0|0
  • eleştriye açık biriyim ):

1|0
    0|0
  • eleştiriye açığım ama eleştirinin ne olduğunu bilenler için ama dikkate almam

1|0
    0|0
  • Olsun, yazzık. onlar da eleştiri.

2|1
    0|0
  • O eleştirmeye bayılanlar her yerde var fakat daha kendisi adam gibi bir halt yiyememiş beni eleştriyorsa dikkate almam onun dışında açığım.

1|0
    0|0
  • eleştiriler insanın aynasıdır ama kimin yaptığına bağlı çekemeyenleride var tabi

1|0
    0|0
  • Açığım ,eleştirilmeyi severim

0|1
    3|3
  • Elestirininde bir siniri var hersey gibi.

1|1
    0|0
  • oluyor açığım fakat dikbaşlı davrandığım çok konu var

1|1
    0|0
  • yaptığım şeyden çok eminsem eleştirilmek istemem

1|0
    0|0
  • ailem haric elestiriye acik degilim

1|0
    0|0
  • Babam ve abim en cok herseyime karisirlar

1|0
    0|0
  • Hem de nasil. Herkes bilip bilmeden, anlamadan kendi fikirlerini soyluyor duymazliktan geliyorum.

1|0
    0|0
  • umrumda değiller

1|0
    1|0
  • Yine bildiğimi okurum önemsemem.

1|0
    0|0
Yükleniyor...