Başı açıp kuaförde saç yaptırmak...

Cumartesi günü kuafördeydim her neyse tesettürlü bir hanım kızımız geldi annesiyle beraber, annesi de aynı şekilde tesettürlü kuaförün sahibi erkek, bazı çalışanları da erkek. Hanım kızımız örtüsünü çıkartıp saçını adama kestirdi. Şimdi bu kişi tesettürlüğünü layıkıyla yapıyor mu? :/

0|0
1818

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Örtündüğünü zannedenlerin % 70 i layıkıyla örtünmüyor zaten.

5|3
    1|1
  • İslami mevzularda mürekkep yalamana rağmen islam düşmanlarıyla deniz anası gibi sırnaşmalarında soruda ki kadar ayrı bir layıksızlık..

4|3
    2|2
    • İslam düşmanlarıyla ne gibi sırnaşmam varmış? Kafirun suresini hatırlatırım. Onun dini onadır benim dinim banadır... Adam kafir diye öldürmem mi lazım nedir? Neyin kafası bu? Ben saygısızlığa karşıyım cevap veren, deist olup sadece islamı eleştirenlere de karşıyım. Sen beni tam okuyamamışsın belli ki iyi takibe al.

• bunu dedikten sonra " Konu ne biz neyi konuşuyoruz farkındamısın matmazel? Sure yazdın bişey biliyormuş gibi sureyle karşılık verdim işin içinden çıkamayında yarım akıllı birinin gazına geldin " engel falan açmamı bekleme hadi güle güle. Birinin gazına da gelmedim senin arkadaş listeni ben istedim bilip bilmeden konuşmayı çok seviyorsun belli.

• Şimdide işin içinden çıkamadı engel koydu diyebilirsin umrumda değil.

• yapıyor veyahut yapmıyor. yaptığı yanlış da olabilir. herkes kendi hatalarına baksın kendini düzeltsin önce. başkaları hakkında konuşmak ne kadar kolay değil mi?

1|0
    1|0
    • Aynen kolay çekirdek çıtlatırım böylelerini görünce. problem?

• sen açık saçık giyinince arkandan laf edenlere hiç söz söyleme o zaman :) ya da senin giyimine kuşamına birisi karışınca hiç söz söyleme.

• Birincisi açık saçık giyinmiyorum. İkincisi milletin ne dediği umrumda değil.

• sadece bayanların çalıştığı kuaförler oluyor oraya gitseymiş daha uygun olurdu

1|1
    0|1
  • milletin çivisi cıkmış bumu senin gözüne battı :S:S:S

4|1
    3|3
  • güzel tespit yapmışsın,! saçının tek telini bile erkek tarafından görülmeyecek derecede örtünmek teseddür demek,Ama şimdi bayanlarda göze çarpıyor yani mamının telini gösterinceye kadar açıyor,sen aslında bir soraydın ona ne için örtünüyor die ozaman gerçekten tesetttürü örtme amacı ortaya çıkardı !

1|0
    0|0
  • Hayır yaptığı yanlış ama sen de kuaförde olduğuna göre senin de başın açık değil mi ?

4|1
    2|2
    • açıksa açık ne olmuş?

• Hadis-ği şerifler de böyledir işte. O imamlar, peygamberimizin dediklerini aynen yazıyorlar ama sizler de kendi kafalarına göre yazdığını sanıyorsunuz. Hadislerin inkar edilmesi kıyamet alametleridir bunu iyi biliyorum. Şimdilik bu kadar. Hayırlı geceler...

• Valla süvarim bir mezhepte yılan balığı yemek haram diğerinde helal ise ve bunları diyen alimler ise benim inanmamı nasıl bekleyebilirsin? haram helal demek alimlere bile düşmez allah varken. Benim mezhepleri reddetme nedenim budur. şafi kadına dokunma cünüp oluyor,hanefide böyle bir şey yok...cünüplük ne kadar da kötü bir durum ama iki mezhep arasında böyle bir fark var... ben bunları mantıksız buluyorum. hadisi şerif konusunda da bağdaşanlar belli ediyor kendini ama diğerlerinin doğruluğu?

• tabiki de hayır

1|1
    0|1
  • komedi bunlar ya :D

1|0
    0|0
  • bir kişiden bişey olmaz demişlerdir :D

2|1
    0|1
  • iyide sanane?

2|1
    1|1
  • kuaföre verseydi dediğini anlardım.

ama saçını da türbana kestirecek değil. kuaför kessin.

iğneyi de erkek sağlıkçı yaparsa poposuna. bu da doğal. sağlık neticede.

1|1
    0|1
  • Tülbent fetişisti değilim, olsam onu günaha sokardım evet o kuaför benim.

1|1
    0|2
    • dfdfdsf seni biliyorum zaten. :/

• Kuaförüm ben, saçını kesseyim mi ? Söz pislik yapmıcam :)işlaksf

• Daha sonra kestircem sana .:/

• Onların amacı başka, türban sayesinde güzelce parsayı topluyorlar ihalelerden.

1|0
    1|0
  • bende seni arıyorum kac gündür.dedim ya sana süpürge alıcam diye :D aldım:DDD 1.6 motor 16 valf turbo dizel :DDD

1|0
    1|3
    • Dizel mi :/ Çok banel.

• agsdfgasfdhgafdsghfdash bokunu cıkarmadan gitmem D:DDDDd neyse ben işe gidiyom lan :D hade kendine iyi bak

• dsfasdfgsdfg sende kendine iyi bak görüşürüz :D

• adam cübbeyle kesiyorsa caizdir.

1|1
    1|3
  • Ateistim. Hadi eksileyin kof'lar..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Ne yaparsa yapar beni zerre kadar ilgilendirmez, aynı şekilde senide.

Kapalıların dinini sorgulamak bize mi düştü? Emin olun onlar bile ay şuna bak şöyle böyle geziyor demiyor.

Sen şimdi o kızın çok günahına giriyorsun, arkasından dedikodusunu yapıyorsun, burada gelmiş bazı üyeler kızla dalga geçiyor. İslamı o kadar biliyorsan dedikodununda günah olduğunu bilmen lazım. Sen o dinini yaşayamıyor derken, sen ne kadar doğru yaşıyorsun şu durumda?

Kendimizde göremediğimiz hataları başkasında görmek çok kolay değil mi.

2|3
    1|1
    • Ovv, süpersin.

• o zaman insanlar ile uğraşmayacaksın.

ben senin yaptığını yapmıyorum şuan ama. sen yadırgadın kızı ben seni yadırgamadım. anlamanı beklemiyorum beni diyorum üstüne basa basa ve iyi günler diliyorum. cevap verme versende yazmayacağım zaten. laf soktum havasına girmede

• Normalde neyi yapıp yapmadığını bilemem burada bunu yazarak hiçbir şeyi ispat edemezsin anca kendini tatmin edersin. Yadırga veya yadırgama umrumda olmaz sana da sormucam insanlarla uğraşıp uğraşmayacağımı. Bir uza allasen.

• Beni ilgilendirmiyor kimin ne yaptığı kimseye de bakmam.Layıkıyla yakıp yapmadığına karar verecek ne gücümüz var ne de yeteneğimiz var.Zira hiçbirimiz insandan öte bir şey değiliz.Bu yüzden insanları özellikle de din konusunda eleştirmeye hakkımız yok,en azından bu benim düşüncem.

0|1
    1|0
    • Kitapta yazıyor zaten neyin ne olduğu layıkıyla yapıp yapmadığını ona dayanarak söyleyebiliriz ama günah konusu tartışılır. İkisi farklı şeyler.

• Ben bu soruyu geçende facebookda yanıtlamıştım bir kişiye. Herkes çok masum da tesettürleri neden bu kadar yargılıyoruz ? Yok Laik ile birlikte açılamaz,bisiklete binemez,dans edemez gibi sıfatlar ile neden ayırıyoruz ? Bu kız illaki birine saçını kestirecek sonuçta.Bayanda görse günah,erkekte ?... Bu tesattürlüler hiç mi günah işlemiyecek Herkez kendi bacağından sorumludur. Bize de toplum olarak değerlere At gözlükleri ile değil biraz İnsan gözü ile bakarsak toplum daha iyi kalkınabilir...

1|1
    1|0
    • İçindekileri kimse bilemez. Tesettür görülen bir şey haliyle onu takıyorsan hakkını da vermen gerekiyor bana göre. Hakkını vermiyorsan samimiyetsizlik oluşuyor gözümde olan bu.

• her koyun kendı bacağından asılır. Sen onun gunahlarını çekmıyeceksin sonuçta.

• Öyle de birbirini uyarmakta bir görev. bana ne diyemezsin işte.

• Analı kızlı gösteriş dindarları bunlar beybim. Yazın denize giderken de eşarplarını bandana niyetine kullanıyorlar.

1|0
    1|3
    • Bilemicem bebiş ama saçma. :/

• Sorunu 1leyenlere inat 5ledim. Ağzını öperim, umuah beybim güzelim :*

• dur dur daha neleri var.. :/

• beni bağlamaz ben kumaş parçalarına anlam yüklemiyorum zaten karşısına geçip banane ister saçını yaptırsın ister kaşını sanki bana yapıyo benim çıkarım yok bişiiim yok bana dokunan bişi yok insanların kişisel değerleri ile ilgilenmem kimseyi yadırgamıyorum diyen kişilerin bu tip şeyler yapması ilginç

1|1
    2|0
    • Soruyu dini açıdan soruyorum zaten insani açıdan değil. Anlaşılmadı sanırım.

• insanların doğru ve yanlışları farkı olabilir önemli olan karşılıklı konuşabilmekti bunu yapabilen sayısı azaldı

• Haklısın. Sağ ol.

• ilgnçmiş kapalı ama erkek kuafore gidiyor..layıgıyla değil tabi ama buna biz karar veremeyiz.. allah affetsin.kafana o degerli şeyi takmak değil marifet tasıyabilmek.

3|1
    0|2
    • erkek kuaförü değil bayan ama erkeklerde var çalışan olarak. katılıyorum.

• Yapmıyor elbet.Saçını kestirebiIicek bayan kuaförler var gerekli dikkati gösteren biri için

3|2
    1|0
    • kadınları bası acık veya kapalı soyle olmus bole olmus diye yargılamıyorum. ne zaman gordun bunu yaptıgımı?

• herkesi bir tutmuyor saten melegim

• Evet bence de.. Hakkını vermek lazım bazı şeylerin.

• ya tam ol ya hiç olma diye bir kavram yok.olsada herkes buna uymak zorunda değil...aşağılaman çok gereksiz.kimin neyi layıkıyla yaptğı belli olmaz

2|2
    1|3
    • Tesettürün amacı belli yani. Sen onu yapıyorsan layıkıyla yapman lazım bana göre.

• tamamda kızın içini bilemezsn belki zorla kapatılmış belki bilmiydu ...

• Bilmiyordu? zorla kapattırmayı anlarım da bilmiyordu kısmı yine saçmalık... annesi kapattırsa o da mı bilmiyor? amacı anlamak için deha olmaya gerek yok zaten.

• eet bu olmamış:s

1|1
    0|1
  • ,kimseye bişey demeye hakkımız yok,herkesinnn görüşü kendinee... senden öbür dünyada kendinden sorulacaksın...

1|1
    2|0
    • Bilmiyordum iyi ki söyledin.

• her başıörtülü başıörtülü değil işte.

layığıyla kapananlara sözüm yok ama genelde eş baba baskısıyla kapananlar malesef böyleler.

Rabbim affetsin.

0|0
    0|0
  • O tiplerde öyle işte bir çoğu mahalle baskısı yüzünden böyle

1|0
    0|1
    • Öyle ya da böyle işte yazık.

• Erkekler gay belkim :D.

1|0
    0|1
    • O da olabilir bak hiç aklıma gelmemişti. :/

• Tesettür bölümüne de gidebilirlerdi istese.

1|1
    0|2
  • hiç yapmıyorlar, açık kadınlardan bile daha dikkat çekiyor bazıları

1|0
    0|0
  • benim anlamadığım zaten kuaförden çıkınca başını örtücek yine, niye o kadar zahmete girip saçını yaptırıyo?

0|2
    0|1
    • Saç kestirdi ya boyatma falan yoktu. olsa o da ayrı bir muamma olurdu :/

• ya onu bırak bizim okuldaki kızlrn çoğu kaplı güya bir gelylrki saçlar boya maşa falan

1|0
    0|0
  • İnsanları yargılamam asla bunuda dogru bulmam. Bi kız basını kuaforde acmıs beni ilgilendirmez kalkıpta ''tesetturlugunu layıkıylamı yapıyor'' vs deme hakkım yok. Herkes kendinden sorumludur.

3|5
    3|4
    • Doğru bulmazsın evet o yüzden mi bir kişinin din seçimiyle ilgili alay ettiğin günler oldu?

• Senin bu yorumu yapmana soran seninde bu soruyu sormana şaşırdım ikinizden de beklemezdim hayret

• Senin haşema giyip denize girenlerle dalga geçtiğini unutmadım. Genelde ayetleri dini alaya alan birisin

Yükleniyor...