İşte Galatasaray'ımızın Avrupa'daki gurur tablosu. Sizin için hangisi daha değerliydi?

buyur; seç beğen :)

* Metin Oktay'lı kadroyla gelen Şampiyon Kulüpler Kupası çeyrek finali (1962-63 sezonu)

* Gökmen Özdenak'lı kadroyla gelen Şampiyon Kulüpler Kupası çeyrek finali (1969-1970 sezonu)

* Fofana'lı, Weah'lı o dönemin güçlü takımı Monaco'yu eleyerek gelen Şampiyon Kulüpler Kupası yarı finali. (1988-1989 sezonu)

* Kupa Galipleri Kupası'nda oynanan çeyrek final (1991-1992 sezonu)

* Ali Sami Yen'deki efsane Frankfurt maçı (Uğur Tütüneker'in gol attığı şu "davullu" maç) ve Uefa Kupası'nda oynanan çeyrek final (1992-1993 sezonu)

* O yılların en güçlü takımlarından Manchester United'ı 3-3'ün rövanşında istanbul'dan eli boş göndermek ve CL'ye katılan İLK Türk takımı olmak (1993-94 sezonu)

* Türk futbol tarihinin en büyük başarısı olan UEFA Kupası şampiyonluğu (1999-2000 sezonu)

* Real'i perişan ederek gelen Süper Kupa şampiyonluğu (2000)

* Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final - Volume I (2000-2001 sezonu)

* Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final - Volume II (2012-2013 sezonu)

UEFA kupasının yeri apayrı tabi de. benim cevabım 1989'daki yarı final... çünkü türk futbolunun "kırılma noktası" olmuştur.

Türkiye Ligi şampiyonluğu diğerleri için bir amaçtır. ama Galatasaray için sadece bir ARAÇ...

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• hepsinin damak tadı, anlamı ve gururu ayrı, anıları farklı. Bize bunnları yaşatan tek bir ortak nokta var o da GALATASARAY.

1|4
    0|3

Kızlar Ne Diyor 2

• Seçim yapmam imkansız..

Hepsi birbirinden kıymetli değerli <3

1|1
    0|2
    • zor oluyor değil mi :)

iyi ki Galatasaraylıyız

• onlar birkaç yıl daha onunla oyalansınlar

biz makası daha da açalım :)

• İnşallah :D

• Hepsi güzel ayıramam ama Uefa kupası yeri bir baska<3

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• lig herkes için araçtır diye görünse de yıllarca takımlarımız lig şampionu olup avrupada ilk maçta elenmiştir

Bunların içinden en iyisi uefa kupası

0|1
    1|1
    • lig şampiyonluğu da önemli tabi, o da olmalı. avrupa'ya vize sağlaması haricinde maddi anlamda da büyük getirisi var. ama ilk planda her zaman uluslararası başarı düşünülmeli. büyük düşünmeli, oynamalı.

şu da inkar edilemez ki bu zihniyetin temelini GS atmıştır.

• Şimdi çıkıp bir Fenerli biz sizi 6-0 yenmiştik der bu kupaların Türkiyedeki başka takımlarda sapı bile yok

1|1
    0|1
    • müzemiz her takımın taraftarına açıktır :)

7/24 ziyaret edebilirler

• Hepsi birbirinden değerli başarılar

1|1
    0|1
    • aynen. zincirin halkaları gibi

• Türkiyedir Galatasaray

1|1
    0|1
  • Kupanın gelmediği diğer maçları başarı olarak saymamakla birlikte Galatasaray gibi büyük bir takımın avrupanın en büyük 3 kupasından 2 sine sahip olması benim için yeterli değildir.Esas amaç olan Şampiyonlar Ligi kupasını müzemizde görmek isterim ama bu verdiklerin arasında en çok UEFA kupası zaferi beni benden aldı megan fox un kollarına götürdü :)

0|1
    0|0
    • :)

o da olur bir gün inanıyorum. ama şu tabloya bir baksana. başklarının hayallerinde bile göremeyeceği bir tablo değil mi bu?

• başkaları beni ilgilendirmez :) ALİ SAMİ YEN'in de dediği gibi

"Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek." ÇOK ŞÜKÜR Kİ bunu Türkiye de en başarılı şekilde yapan da biziz

• ve yapan da yine biz olacağız.

• Kupa Galipleri Kupası'nda oynanan yarı final

Cevad Prekazi

1|2
    0|1
    • Şampiyon Kulüpler Kupası yarı finaliydi o.

ne gol atmıştı ama, 35 metre vardı . ilker yasinin anlatımı da unutulmaz

• Galatasaray için imkansız hemen yapılır mucizeler ise birazcık zaman alır

0|1
    0|0
  • Söz konusu efsane Galatasaray ise gerisi teferruattır, zira değerli bir tarihi var...

1|1
    0|1
  • son cümlen batırmış olayı.trömsö maçı unutulmaz

0|0
    1|1
Yükleniyor...