Kadınların bir nane olmayacak erkeklerden cacık yapma ısrarının nedenleri nelerdir?

Kadınların hayatına giren flörtlerinin zamanla tanıdıkça ortaya çıkan

kronik çapkın, alkolik,serseri,sorumsuz,dengesiz erkekleri ısrarla

kendilerine yar etme inatlarının nedenleri nelerdir?

Seviyorum diyipte neyin kafasını yaşıyoruz ? Seven adam kendine

çeki düzen vermiyorsa kadın olarak sihirli değnek mi saklıyorsunuz

çantanızda değiştirecek ?Hadi herkes fikirlerini söylesin.

0|0
9|29

En İyi Erkek Görüşü

• Valla bu konu üzerinde çok detaylı çalıştım. Cidden ha. Neden neden neden?...

Bazıları bu durumun farkında. Ama cevabını veremiyorlar. "Çekici geliyormuş"

Aslında bu büyük bir sorunun alt başlıklarından biri. bu olayın ilerdeki hali yanlış eş seçimine, oda aile içinde şiddete kadar gider...

Bu olay sanırım karşı cinsle ilgilenilmeye başlanılan ilk zamanlara denk geliyor. Lisenin başında etraftaki uygun erkekleri gözleyenler, nerde serseri, sorun çıkaran kişi var ise, bu tip "yanlış" özellikleri sanki "erkeklikmiş" gibi anlamlandırıyor. Doğrunun yanında olup yanlışa baş kaldırı olan asilik ile problemli olmayı birbirine karıştırıyor. Sonuçta o tip erkekleri gözlediği, göze battığı için makbul olanın onlar olduğu kanısı bilinç altında oluşuyor olabilir...

Bu "makbul" erkek ile duygusal ilişkiye girdiğinde tabi bu kendi normlarına uymadığı için ona bir şekil verme yarışına giriyor. Lakin şekil veremiyor. Bunu bir başarısızlık olarak addederek hırslanıyor ve "aşk" oyununda başarısız olduğunu düşünüyor...

Kızlarımız malesef çocukluktan beri erkekler gibi farklı yönlerini geliştirecekleri yerde sadece bebeklerle oynayıp "aşk" gibi hayaller kurarak yetiştikleri için, tüm dünyaları bu olgunun üstünde olduğundan, bu başarısızlığı hazmademiyor, kabullenemiyorlar. Bu başarısızlığı, kendilerinin eksikliğinden olduğu algısına kapılıp (farklı yönden [seçim yanlışlığı] zaten öyle) inatla karşısındakini kafasındaki gibi şekillendirmeye devam ediyor ve bu sefer kaba kuvvete (duygusal şiddet) baş vuruyor.

Aşkın parametrelerinden biri de ilgilenmek. Biri ile ne kadar çok ilgilenirsen, onu ne kadar çok düşünür, beyin kıvrımlarından geçirirsen, onunla olan ilgin, alakan, bağın da o derecede artar.

Tüm bu süreç içinde, kız düzeltmek istediği odungile daha çok bağlanır ve dönülmez eşiği geçer. Bu noktadan sonra "kötüde olsa onu istiyorum" moduna girer. Başarısızlığı kabul etmediği için yine "huzursuzluk" çıkartmaya, kendi formatını karşı tarafa kabul ettirmeye gayret eder ama bırakıp gidemez, ayrılmak zordur.

Zamanla yaşanan bu olumsuzluklar ilişkiyi yıpratır, yaşanılmaz hale getirir ve inceldiği yerden kopar. Bu psikozu atlatamayan bayan, bazan da "başkasıyla çıkayım da görsün, çatlasın" yönelimi ile yeniden, aklını kullanmadan, başka bir serseri modlu erkeği seçer ve döngü tekrarlanır...

Bunlar yerine sevdiğine saygı duyan, onu sayan, seven birini seçmiş olsaydı bunlar zaten yaşanmayacaktı. Tabi onların seçilmemesinin da farklı sebepleri var. Sürekli serseri tiplilerle gezenler, onlarla olanlar, diğerlerini erkek olarak görmez. Onlara erkeksi gelmez. Çünkü erkekliği serserilikle ilişkilendirmişlerdir vb...

Bu aslında toplumumuzdaki kronik bir hastalık da, daha çokları teşhis edemedi... :)

0|1
    0|0
    • teşekkürler Erdem özet geçmişsin eline sağlık

• evet. uzun süredir aradığım cevapları çok güzel vermişsin Erdem. Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 28

• Kendi yaşam tarzınızı erkeklere dayatma isteğiniz beni her zaman çıldırtmıştır.

Sevgili kadınlar erkekleri yontma emelinizden acaba ne zaman vazgeçeçeksiniz?

Bırakın erkeklerin yakasını.Farkında olmadan evcilleştiriyorsunuz isyankarlığımızı.

Halbuki bütün albenisi vahşiliğinde gizli değil midir sevdiğiniz erkeklerin.

1|3
    1|1
    • Çok başka bir cevap geldi .

• İlişkilerde asi takılmak çokta iyi sonuç getirmez benim bahsettiğim bakın yukarıda yani insana mutluluk getirmeyeceği belli erkeklerin hayatlarına kendilerini dahil etmekteki ısrarları.Yoksa kendi başına buyruk yaşamak ve onu bekleyen bir insanın varlığını kabullenemeyen erkeklerin hiç bir cazibesi olamaz .Yaşasınlar avare kafası

• Bende uyumu hep kadından bekleyen erkek kafasına kılım

• ne sihirli değneğe gerek var ne de toptan vazgeçmeye, iki türlüde kaybedersiniz, bunun sadece karşılıklı uyum gerektiren bir olgu olduğunu anlamak lazım.

Sadece kendi açımdan bakarsam,

bazen sadece uğradığım bir liman,

bazende karaya ayak bastığım ada olsun isterim. Tamamen karşımdaki kadına bağlı.

Tencere kapak ta bi eşleşmedir, kimi zaman komik kimi zaman iyidir.

0|0
    0|0
  • Zamanla tanıdıkca neyini degiştirmek istiyorsun ki? Nedir yani sen onu öyle kabullenmediysen neden sevgilisin?

Zamanla diyorsun ama ilk başlarda kafa uymuyorsa cok azım uyuyuorsa zorlamanın amacı ne başta kesersin ipini.ne onun biyeri acır ne senin

0|0
    0|0
  • İlişkilerin ilk dönemlerinde duygusallık nedeniyle görmezden geliniyor, sonraki dönemlerde ise alışkanlıktan bırakılamıyor. Kimisinin içinde hep bir umut oluyor, kimisi serseri, sorumsuz, dengesiz erkekten hoşlanıyor.

Ayrıca tüm iyi huyları barındıran erkek teoride ideal olabilir ama bu pratikte de öyle olduğu anlamına gelmez.

1|0
    0|1
  • Bu erkek tipini istiyorsunuz ve hatta elde ediyorsunuz.Daha sonra değiştirmeye çalışıyorsunuz.Bu ne iş ne karın ağrısı anlayamadım ben.

1|0
    0|0
  • Bende merak ederim , neden seviyorum diyerek her türlü kahrını çekerler , kazıkları yiyip ayrıldıktan sonrada yeni bir aşk istemiyorum kimseye güvenmiyorum derler .

0|0
    0|0
  • Her kadin yemek yapamiyor iste bazilari cacikla idare etme pesinde ;-)

1|1
    0|0
  • reel hiç bi tarafı yok...gönül işte...orda kurallar farklı işliyor...

0|0
    0|0
  • erkeğe çeki düzen vermeye çalıştıkça kaybedeceksiniz.

çekilmişini bulun kardeşim :)

0|0
    0|0
  • Kadınlarımız efendi biriyle monoton bir ilişki yerine kendilerini zorlayacak birileriyle birlikte olmayı tercih ediyor olmaları çok ilginç değil. Asıl enteresan olan bu tiplerle olan ilişkilerini evliliğe dönüştürmeye çalışmaları. Saydığın tipte erkeklerden iyi koca çıkma olasılığı az. Bunu kestiremiyor olmaları, akıllı geçinen kadın türü için trajikomik bir çelişki.

0|0
    0|0
  • bunu hep merak etmişimdir.haa birde övünme durumları var benim sevgilim en pisikopatı,en sersesiri benim sevgilim.eveeet var.

0|0
    0|0
  • Kimse bu saydığın kötü özellikler yanında olumlu bir tarafı olmayan adamla birlikte olmaz. Ayrıca kimse değişmek zorunda değil. Değişim birlikte zamanla olan birşey. Olmaz ise ayrılmak çok uzak bir seçenek olmamalı tabi.

"Sihirli değnek taşıdığını sanan hatunlara ayrıca kılım."

0|0
    0|0
    • Bu tür özellikleri olan adamın artısı ne olur kı pehh

• Basit ve sadece bir örnek verdim penti hanım.

Belki dünyada en iyi bu adam seni anlıyor? Belki kalbine en iyi o dokunuyor? Belki sana en iyi o dokunuyor? Belki en mutlu anların onunlayken gerçekleşiyor? Sonsuza kadar sana örnek veremem lakin bu serseri, dengesiz, alkolik adam bile iyi bir insan olabilir. Tek eksiği de evlenilesi olmasın kimin umrunda. Sihirli değnek sahipleri dert etsin onu.

Ha düz adam bulup da çok sıkılıyorum ben diyenleri de görüyoruz. İnsan eksik tarafına aşık olur.

• hmm hmm hmmm

• Çünkü Aksi durumda " Sarımsağın " bir anlamı olmuyor, katılıvermek için bu emel, bu gayret... kih.. kih... kih...

0|0
    0|0
  • Öyle tipler daha çekici geliyor işte.

0|0
    0|0
  • Erkekteki o edepsiz, serseri hali sever kadın, şikayeti nispettir aslında diğerlerine. Sızlandığına bakmayın keyfi yerindedir onun.

0|0
    0|0
  • uyuşturucu kullanan sevgilisinden şikayet eden kızın sorusuna gönderme niteliğin de bir soru gibi geldi bana ;)

0|0
    0|0
  • buyuk bır dusunur abımız ne demıs bılırmısın = kızlar futbol topu gıbıdır duavar vursan bıle sana gerı donecektır...

kızlar kendılerını surunduren erkeklere bayılırlar (bunu bugun ıkı defa yazdım)

0|0
    0|0
  • yenisini bulmak herkes için kolay olmayabilir. "bir tane bulduk zor bela, bırakmayalım" gibi. ayrıca kusursuz eşleşme beklemek de ahmaklık olur.

0|0
    1|0
    • iyide bu tür bir erkekle eşleşsen ne olacak mutluluğumu yakalayacağını sanıyor

• biraz göreceli kavramlar bunlar. kimisi bunları katlanılabilir sorunlar olarak görüyor. yani hatun kişinin kaygılarıyla alakalı. ha dediğin gibi treni kaçırmayayım derken hayatının en kötü yolculuğuna adım atmış da olabilir elbette.

bir de şu "onun için savaşma" mevzusu var da ben ondan pek anlamıyorum :)

• geri zekalı olmalarından

0|1
    0|0
  • Mahsül alamama korkusundan yapıyorlar.

0|0
    0|1
  • Yatakta iyilerdir, gayet yeterli bir sepep

1|0
    0|2
  • onların cacıgı daha lezzetliymiş ;

0|0
    0|0
  • Zorluğu ve sizi heyecanlandıran herşeyi seviyorsunuz

0|0
    0|0
  • Yaw ben alısamadım bu nicke :D:D:D

0|0
    0|0
  • çıkmadık candan umut kesilmez...diye düşünüyorlar sanırım.

0|0
    0|0
  • Yoğurt güzeldir..

0|0
    0|0
  • Gerçenten bu sorunun cevabını istiyor musun?

0|0
    0|1
  • naneden ağzı yanmıştır

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Zaten biz kadınları yiyip bitiren en büyük zaaf hırs .

0|0
    0|0
  • kesinlikle katılıyorum. bi bok olamamış adamlar kendini iki bok sanıyo ben de onları alıp hayatımın başköşesine koyuyorum. ne boktan bi hayatım var :)

0|0
    0|0
  • Alırım onu elimin tersiyleee bir çarparım duvara :)))) kendiliğinden cacık olurrr

0|0
    0|0
  • Ben bu adamı yola sokarım, ben bu adamı iyi ederim hırsı..

0|0
    0|0
  • Bırakın erkek nane ise, nane olarak kalsın. Cacık yapmaya çalışmak ne haddine ki kadınların?

İnsanları olduğu gibi kabul etmeli.

0|0
    0|0
  • çoğu kişinin yüz çevirdiği kişilere karşı içimde bir sevgi doğuyor. her şey mükemmel olsun derdinde de değilim pek.

0|0
    0|0
    • hem ben kimse için değişmemişken neden başka birisinin benim için değişmesini bekleyeyim ki.

• ben soz dınletırım benım nazım gecer her ıstedıgımı yaptırrım falan dıye dusunenler sanırım :D

0|0
    0|0
  • bilmem bende hiç anlam veremiyorum bide ölüp bitiyorlar o gibi insanlar için..

0|0
    0|0
  • " ya tutarsa " mantığı

0|0
    0|0
Yükleniyor...